abc.lv skaitļos

Lietotāji online76
Aktīvie uzņēmumi27370
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Autoceļu uzturētājs šogad autoceļu seguma ikdienas uzturēšanas darbiem iztērējis 4,34 miljonus eiro : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Autoceļu uzturētājs šogad autoceļu seguma ikdienas uzturēšanas darbiem iztērējis 4,34 miljonus eiro

Autoceļu uzturētājs šogad autoceļu seguma ikdienas uzturēšanas darbiem iztērējis 4,34 miljonus eiro

Rīga, 10.maijs, LETA. AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" šogad autoceļu seguma ikdienas uzturēšanas darbiem iztērējis 4,34 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāve Maija Eglīte.

Viņa norādīja, ka uz melnā seguma autoceļiem šogad veikti bedru remontdarbi 61 216 kvadrātmetru platībā, grants autoceļu caurbraucamības uzlabošanai greiderēšana veikta 22 904 kilometru garumā, bet iesēdumu un bedru remontdarbi veikti vairāk nekā 37 900 kubikmetru apmērā.

Bedru remonts uz melnā seguma autoceļiem Vidzemē veikts 14 489 kvadrātmetru platībā, Kurzemē - 11 016 kvadrātmetru platībā, Latgalē - 19 345 kvadrātmetru platībā, Zemgalē - 11 558 kvadrātmetru platībā, bet Rīgas reģionā - 4808 kvadrātmetru platībā.

Remontdarbi uz asfalta seguma ceļiem tiek veikti prioritārā secībā. Vispirms bedres tiek remontētas uz galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti. Atbilstoši normatīviem bedru remonts uz A uzturēšanas klases autoceļiem jāveic līdz 1.jūnijam, uz B uzturēšanas klases autoceļiem - līdz 15.jūnijam, bet uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem - līdz 1.jūlijam. Bedres, kas rodas atkārtoti, tiek remontētas visa gada garumā.

Banner 280x280

Savukārt greiderēšanas darbi Kurzemē veikti 5566 kilometru garumā, Vidzemē - 7838 kilometru garumā, Zemgalē - 4494 kilometru garumā, Latgalē - 4054 kilometru garumā, bet Rīgas reģionā - 952 kilometru garumā.

Iesēdumu un bedru remontdarbi uz grants autoceļiem Kurzemē veikti 12 075 kubikmetru apmērā, Vidzemē - 7094 kubikmetru apmērā, Zemgalē - 11 458 kubikmetru apmērā, Latgalē - 6907 kubikmetru apmērā un Rīgas reģionā - 410 kubikmetru apmērā.

"Latvijas autoceļu uzturētājs" regulāri veic autoceļu apsekošanu un, ja tiek konstatēts, ka autoceļš neatbilst attiecīgā autoceļa uzturēšanas klases prasībām, tiek uzsākta darba organizācija, ja darbu veikšanas tehnoloģijai ir atbilstoši laika apstākļi un grants autoceļi ir optimālā mitrumā.

"Latvijas autoceļu uzturētājs" veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9129 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometru ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Ko ņemt vērā, iegādājoties zemi būvniecībai?

Ko ņemt vērā, iegādājoties zemi būvniecībai?

Zemes iegāde mājas būvniecībai ir ļoti nopietns solis, tādēļ ir svarīgi rūpīgi izsvērt visus faktorus, lai nenopirktu “kaķi maisā”. Lai nākotnē izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ir jāņem vērā vairāki būtiski faktori, kas var ietekmēt gan būvniecības procesu, gan arī jūsu turpmāko dzīves kvalitāti šajā īpašumā.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Kā attīstīt saules enerģiju, saglabājot bioloģisko daudzveidību 

Kā attīstīt saules enerģiju, saglabājot bioloģisko daudzveidību 

Vidzemes plānošanas reģions pievienojies jaunā starptautiskā projektā BiodIvErSe, kura mērķis ir veicināt ilgtspējīgu saules enerģijas attīstību, vienlaikus aizsargājot dabu un bioloģisko daudzveidību. Projekts apvieno partnerus no septiņām valstīm un tiek īstenots ar Interreg Europe programmas atbalstu. 

Izstāsti Latvijai