abc.lv skaitļos

Lietotāji online72
Aktīvie uzņēmumi24984
Nozares raksti1125
Ekspertu atbildes3041
Avangarda stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Avangarda stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Avangarda stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?
Foto: lazydaisiesframing/flickr.com

Avangards ir spilgts un drosmīgs stils, kas lauž tradicionālo domāšanas stilu un rutīnu. Tas turklāt ir kļuvis par simbolu jaunatnes revolūcijas centieniem 20. gadsimta sākumā. Tajā pašā laikā avangards bija sava veida kultūras un estētikas izaicinājums, kura mērķis bija radīt jaunu mākslu. Kas šim stilam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Krāsas

Krāsa ir neatņemama avangarda sastāvdaļa, tomēr klusinātiem toņiem šajā stilā ieturētā interjerā nav vietas. Var izmantot un kombinēt jebkurus toņus pēc savas izvēles, taču ir būtiski izmantot tīras krāsas: baltu, melnu, sarkanu, dzeltenu un zaļu. Vienā telpā var izmantot pat vairākas kontrastējošas krāsas, un tas izceltu tās dinamiku un izteiksmi; jāņem vērā, ka svarīgas ne tik daudz pašas krāsas, bet gan atšķirības starp tām. Turklāt krāsu kontrastu var veidot ne tikai starp sienām, grīdu un griestiem, bet pat sienu apdares krāsām.

Ģeometrija telpā

Ģeometriskās formas ir viens no būtiskākajiem avangarda stila raksturlielumiem. Tās pamatā ir četras formas: kvadrāts, aplis, trīsstūris un taisnstūris,lai gan derēs jebkura cita forma. Avangarda stilā iekārtota telpa apvienos vismaz divas ģeometriskas formas. To var panākt, piemēram, ar akcenta sienas veidošanu, ar mēbelēm vai paklājiem, sienu apdari vai citiem telpas iekārtojuma elementiem.

Netipiska sienu apdare

Foto: Pasesi Interiors/flickr.com

Lai gan šajā stilā sienas ne vienmēr nepieciešams īpaši izcelt un var tās veidot vienkrāsainas, avangarda iezīmju uzsvēršanai būs nepieciešams izmantot citus dizaina elementus. Viens no risinājumiem ir trīsdimensionālu sienas instalāciju izveide uz sienām. Tapetes parasti neizmanto, sienas galvenokārt tiek krāsotas. Jāņem vērā, ka šis stils ietver pastāvīgu dzīvojamās telpas atjaunināšanu un modernizāciju.

Mēbeles

Banner 280x280

Arī mēbelēm vajadzētu būt sava veida eksperimentam, tomēr vienlaikus to formai jābūt stingri ģeometriskai – ar skaidrām kontūrām un bez liekām detaļām. Avangards izvairās no sīkiem akcentiem mēbeļu apdarē. Šajā interjerā lieliski izskatīsies mēbeles no metāla, koka vai ar stikla. Avangardiskā telpā lieliski iekļausies tādi bezformīgi priekšmeti kā, piemēram, pupu maisi. Arī paceļamās gultas vai gultas bez kājām ir viena no avangarda stila iezīmēm.

Nedrīkst aizmirst par kontrastu! Spilgtām sienām ieteicams pretnostatīt tumšas mēbeles vai otrādi. Turklāt, visiem priekšmetiem jābūt pēc iespējas funkcionāliem.

Apgaismojums

Avangarda stila interjerā gaismas ķermeņi ne tikai padara telpu gaišāku – tie piesaista uzmanību. Lampas pašas par sevi var satriecošs mākslas darbs; bet tām var būt arī pilnīgi parasta forma un stils, taču vienlaikus nepierasts izmērs (piemēram, stāvlampas, kas atgādina milzīgas galda lampas).

Tekstils

Aizkari jāizvēlas košās krāsās, kas kontrastētu ar sienām un mēbelēm. Audumam jābūt modernam, aizkaru piegriezumam – neparastam. Var droši eksperimentēt, galvenais – nepārspīlēt ar sīkiem, dekoratīviem akcentiem.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.