Balkona kosmētiskais remonts
Viegli un ātri paveicams kosmētiskais remonts pārvērtīs balkonu labā atpūtas zonā, oranžērijā vai kabinetā. Atliek veikt tikai dažus soļus, lai realizētu pat drosmīgākās idejas.
Nomainīt grīdu
Nobružāta grīda – viena no lielākajām problēmām balkona apdarē. Veco grīdas segumu jebkurā gadījumā jāņem nost. Ja tā ir koka grīda, šim nolūkam var izmantot āmuru un cirtni. Savukārt, betona virsmu nepieciešams nolīdzināt, izmantojot grunti un špakteli. Tad var ieklāt gan linoleju, gan flīzes. Ja balkona durvis atrodas pārāk augstu, grīdu var nedaudz pacelt ar ķieģeļu mūrējumu, izveidot siltinājumu un ieklāt virsū linoleju – ekonomiskākais materiāls grīdas kosmētiskai apdarei.
Tomēr jārēķinās, ka saules ietekmē linolejs izbalēs un kalpos īsāku laika periodu nekā citās telpās. Lai novērstu saules staru ietekmi, siltajā laikā balkonā var ieklāt paklāju.
Uzlabot sienu stāvokli
Balkona sienu kosmētiskais remonts neprasīs daudz laika mazās platības dēļ. Vislabāk balkona sienu apdarē izmantot keramiskās flīzes vai mākslīgo ķieģeli. Šie materiāli neizbalēs un viegli liksies virsū līmējošam sastāvam. Vienīgais nosacījums – flīzes nedrīkst būt ļoti lielas, jo smalki elementi mazāk cieš no temperatūras svārstībām. Lai ieklātu flīzes, būs nepieciešamība nolīdzināt virsmu. Šim nolūkam jāizmanto apmetums ārējiem darbiem. Nedaudz lētāks apdares veids – krāsojums. Lai ar laiku siena neizbalētu un neplaisātu, jāizvēlas siltumizturīgi un mitrumizturīgi materiāli.
Novērst stiklojuma defektus
Pilnīga stiklojuma nomaiņa ir pārāk dārgs risinājums. Ja šādi tēriņi nav ieplānoti, tad problēmas labāk risināt, novēršot katru defektu individuāli. Piemēram, nelielu skrāpējumu var noņemt, izmantojot zobu pastu. Uzklāj to uz stikla un noslauki ar mīkstu drānu.
Savukārt, ja stikls ir ieplaisājis, to noteikti ir jāmaina. Lai jaunais stikls labi turētos rāmī, jāizmanto silikona hermētiķis.
"Izglābt" koka apdari
Novērst koka apdares defektus arī nav grūti. Lai noņemtu vecu, nolupušu krāsu no sienām un rāmjiem, tos kārtīgi jānomazgā no putekļiem un jāizmanto šķīdinātājs. Tā uzklāšanai jāizmanto ota, savukārt veco krāsu noņem, izmantojot lāpstiņu. Vēlāk koka virsmu var attaukot un noklāt ar laku vai arī nokrāsot. Šim nolūkam vislabāk izvēlēties akrila vai eļļas materiālus un krāsot ne mazāk kā divos slāņos.
Izdomāt iekārtojumu
Savukārt tagad seko pats atbildīgākais kosmētiskā remonta etaps – ir jāizlemj, kādā nolūkā balkons tiks izmantots. Te var iekārtot gan nelielu noliktavu, kur kārtīgi izvietot velosipēdus, tāpat var iekārtot kabinetu, ēdamzonu siltajā sezonā. Viss atkarīgs no tā, kāda telpa īsti nepieciešama un kādas mēbeles, kas mājās netiek pielietotas, var izmantot balkona labiekārtošanai.
Foto: www.remontbp.com