Balkona/lodžijas grīda: Kādu segumu izvēlēties?
Lai uzturēšanās uz balkona, lodžijas vai terases būt patīkamāka, der padomāt arī par piemērota grīdas pārklājuma uzstādīšanu. Ir pieejamas dažādas iespējas, tomēr jāņem vērā, ka grīdas segumam jābūt ūdensizturīgam, noturīgam pret Latvijas tik dažādajiem laikapstākļiem (ieskaitot lietu, sniegu, krusu, lielu sausumu vai karstumu un tiešus saules starus) un viegli kopjamam.
Flīzes
Foto: Dona Julia/flickr.com; autors: terases_flizes
Viens no vienkāršākajiem variantiem ir grīdu noklāt ar flīzēm. Āra flīzes ir izturīgs risinājums, tās piešķir grīdai elegantu dabiskā akmens izskatu, ir viegli tīrāmas un uzturamas, turklāt, ja tās ir ar reljefu, arī tik ļoti neslīdēs. Jāņem gan vērā, ka tās vienmēr būs vai nu aukstas, vai arī ļoti karstas, turklāt slikti pacietīs mehāniskus triecienus. Tāpat nepareizi ieklātas flīzes liela aukstuma laikāvar izcilāt un salauzt zem tām pakļuvis mitrums.
Kompozītmateriāls
Autors: kompozitmateriala_segums_deli
Atkarībā no imitācijas, kompozītmateriāla segums var piešķirt āra zonai mājīgu koka, dabīgu akmens, kā arī cita veida izskatu. Ja ir vēlme pēc koka dēļu grīdas, šāda veida risinājums būs modernāks, lētāks un vieglāk kopjams par tradicionālo koka dēļu segumu; tam ir dabiska koka izskats, tomēr vienlaikus kompozītmateriāls ir vieglāks un pietiekami vienkārši uzstādāms.
Dabīgs koks
Foto: Timo Newton-Syms/flickr.com; autors: balkona_grida_koka
Nekas, protams, nevar aizstāt dabīgu koku un tā radītās sajūtas. Dabīga koka dēļu segums vienmēr šķitīs siltāks un patīkamāks pieskārienam, turklāt šis materiāls ir arī ļoti izturīgs. Var izmantot gan augstvērtīgās lapegles dēļus, augstspiedienā impregnētus priedes dēļus, neimpregnētus priedes dēļus, kā arī ekskluzīvus termo priedes un termo oša dēļus. Jāņem gan vērā, ka koks nav ilgmūžīgs; ja dēļi nav impregnēti zem spiediena, ieteicams koka dēļu grīdu vismaz reizi sezonā noklāt ar karstu lineļļu.
Polipropilēna flīzes
Foto: pvcfloor tile/flickr.com; autors: gumijas_flizes
Polipropilēna flīzes derēs gan balkoniem, gan lodžijām, gan terasēm. Liels plus šim materiālam ir tas, ka, piezemējoties uz gumijas flīzēm, tās absorbē triecienu, tādējādi ir mazāk iespēju gūt sāpīgas traumas. Tās ir dārgākas par citiem materiāliem, tomēr polipropilēna flīzēm nekaitē mitrums un tās kalpos ārkārtīgi ilgi (šādu materiālu parasti izmanto kuģu klājiem). Šis materiāls ir ērti kopjams, turklāt, ja nejauši gadās kādu flīzi mehāniski sabojāt, to viegli nomainīt pret jaunu, neizjaucot visu laukumu.
Mākslīgais zāliens
Foto: Ben Monk/flickr.com; autors: maksligais_zaliens
Ja tomēr ir vēlme atrasties tuvāk dabai sajūtu līmenī un staigāt basām kājām, noteikti ir vērts apsvērt mākslīgā zāliena seguma ieklāšanu. Ņemot vērā, ka lielākā daļa āra grīdas segumu ir cieti, mākslīgajā zālienā var gulēt tieši tāpat kā dabīgā. Tas ir sintētisks šķiedras materiāls, kam nav nepieciešama ne pļaušana, ne nezāļu ravēšana, ne laistīšana. Viena no mākslīgā mauriņa priekšrocībām ir iespēja to ieklāt vietās, kur parastais zāliens nav iespējams, vai ir apgrūtināta tā kopšana, proti, uz balkoniem, lodžijām un terasēm.