abc.lv skaitļos

Lietotāji online62
Aktīvie uzņēmumi27606
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
"Balsts": Šogad nekustamo īpašumu cenas varētu augt par 6-7% : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"Balsts": Šogad nekustamo īpašumu cenas varētu augt par 6-7%

Foto: pixabay.com

Šogad būtu jāturpinās nekustamo īpašumu tirgus attīstībai, kas ir iesākusies pēdējo divu gadu laikā, un prognozējams, ka 2017.gadā vidējo cenu pieaugums turpinās pieauguma tempu, bet nepārsniegs pagājušā gada līmeni no 6% līdz 7% gadā, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu kompānijas "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

"Taču, ja netiks radīti labvēlīgi apstākļi uzņēmējdarbībai, mazā biznesa attīstībai, kā arī investīciju piesaistei no ārvalstīm, tad prognozētā izaugsme var pārvērsties stagnācijā," piebilda Zariņš.

Savukārt 2016.gadā nekustamo īpašumu tirgū pastāvīgi notika pārmaiņas - tās gan bija nelielas, taču mēreni augoša vietējā pieprasījuma iespaidā tirgus varētu doties stabilā un ilgtspējīgas attīstības virzienā, sacīja Zariņš.

Viņš informēja, ka nekustamo īpašumu darījumu skaits 2016.gadā attiecībā pret 2015.gadu palielinājies par 10,5%. Hipotekārās kreditēšanas apjoms pieauga, teju katrs trešais pirkums tika veikts izmantojot valsts atbalsta programmu jaunajām ģimenēm ar bērniem. Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas kopš 2016.gada sākuma palielinājušās par 6,5%. Pieaugums izskaidrojams ar ievērojamu dzīvokļu piedāvājuma samazināšanos.

Banner 280x280 Banner 280x280

Pagājušajā gadā vietējā pieprasījuma aktivitāti vislabāk raksturoja jauno projektu dzīvokļu segments, kurā 2016.gada laikā vietējā pircēja aktivitāte ir palielinājusies par 42%, informēja Zariņš. Rīgas jauno dzīvokļu tirgū vidēji notika 120-130 darījumi mēnesī. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos patlaban ir vidēji no 1000 eiro līdz 1750 eiro par kvadrātmetru, Rīgas centrā no 1450 eiro līdz 3800 eiro par kvadrātmetru. Klienti pārsvarā interesējās par nelieliem divu-trīs istabu dzīvokļiem ar pilnu apdari.

Pērn Rīgā aktīvi pieprasīts bija arī sekundāro mājokļu īres tirgus, sacīja Zariņš. Cilvēki, meklējot darbu un uzsākot studijas, no reģioniem turpina pārcelties uz Rīgu, un visbiežāk izvēlas īrēt. Pieprasījums pēc kvalitatīviem īres dzīvokļiem joprojām pārsniedz piedāvājumu, kas ļauj īres likmes noturēt pašreizējā līmenī. Prognozējams, ka 2017.gadā īres cenas paaugstināsies 5-7% robežās, sacīja Zariņš.

Pieprasījums pēc biroju telpu nomas 2016.gadā bija stabils, tāpēc arī nomas maksu līmenis saglabājies bez izmaiņām, skaidroja Zariņš. Viņš prognozē, ka nomas maksas 2017.gadā nepieaugs, kā arī atsevišķos segmentos, iespējams, pat samazināsies. Lielākais pieprasījums 2016.gadā bija pēc nelieliem un vidēja lieluma B klases birojiem platībā no 30 līdz 100 kvadrātmetriem pilsētas centrā vai klusajā centrā, par nomas maksu ne augstāku par astoņiem eiro par kvadrātmetru. Birojiem par šādu nomas maksu brīvo platību īpatsvars Rīgā ir 4-5%.

LETA

2017.gada 3.janvārī

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Rīga piešķirs līdzfinansējumu patvertņu izbūvei privātīpašumā 

Rīga piešķirs līdzfinansējumu patvertņu izbūvei privātīpašumā 

Rīgas domes sēdē apstiprināti grozījumi saistošo noteikumu projektā, kas paredz ieviest pašvaldības līdzfinansējumu patvertņu izveidošanai dzīvojamās mājās privātīpašumā. Šāds atbalsts uzlabos iedzīvotāju drošību, paplašinot patvēruma iespējas apdraudējuma situācijās. 

Izstāsti Latvijai