abc.lv skaitļos

Lietotāji online20
Aktīvie uzņēmumi22986
Nozares raksti1050
Ekspertu atbildes2584
Baseina ieziemošana : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Baseina ieziemošana

Baseina ieziemošana

Ir iestājies rudens, un šis ir īstais brīdis, kad ķerties klāt baseinu ieziemošanai. Baseins jāieziemo vēl pirms salnām! Tas pasargā baseinu ne tikai no sala kaitējuma, bet arī ūdens temperatūra vēl nav nokritusies līdz nekomfortablam līmenim. 

Mums ir pieredze gan baseinu projektēšanā, gan izbūvē, gan uzturēšanā un baseinu apkopē. Savā praksē esam pieredzējuši, ka baseinu īpašnieki dažkārt pieļauj kļūdas, ieziemojot baseinu  baseinā atstāts nepareizs ūdens līmenis vai pilnīga baseina iztukšošana

Esam sagatavojuši vienkāršu aprakstu, kā sagatavot baseinu ieziemošanai, ko var veikt soli pa solim.

  • Pirmais solis


Iztīra baseinu: ar baseina putekļusūcēju izsūc baseina grīdu. To var izdarīt gan ar rokas putekļusūcēju, gan ar robotu. Šo soli var arī izlaist, jo arī ziemas laikā baseinā sabirst netīrumi, un, atziemojot baseinu parasti veic baseina ģenerāltīrīšanu.

  • Otrais solis

Pazemina ūdens līmeni baseinā un šajā brīdī izskalo arī kvarca smilšu filtru. Ūdens pazemināšanas līmenis ir atkarīgs no baseina veida. Būtiskākais, kas jāņem vērā, ūdeni nolaiž 1015 cm zem skimmera un pārplūdes baseina malas. Ja baseina padeves sprauslas ir apmēram 5060cm zem ūdens līmeņa, tad ūdens līmenis ir jāpazemina 10 cm zem ūdens padeves sprauslām. Ūdens padeves sprauslas jāatbrīvo no ūdens, izsūcot ar putekļusūcēju vai izpūšot ar kompresoru. 

Kad šis solis ir izdarīts, sprauslās ieber sāli, aizskrūvē ar speciālo korķi un paceļ ūdens līmeni atpakaļ 1015 cm zem skimmera vai pārplūdes ūdens malas. Skimmera baseinam skimmerī pēc caurules atbrīvošanas no ūdens ieber sāli un ieskrūvē speciālo skimmera pontonu. Pārplūdes baseinam ir svarīgi ar gumijas korķi aiztaisīt pārplūdes kolektorus, lai ūdens netiktu iekšā caurulēs. 

  • Trešais solis


Pārējo detaļu ieziemošana. Gaismas elementus, lai tie netiktu saspiesti, ūdenim sasalstot, izskrūvē ārā un nolaiž uz baseina grīdas. Otra iespēja ir aizlikt gaismas elementam priekšā speciālu pontonu. 

Noskrūvē un izceļ arī trepes un citus elementus, ja tādi ir. Ja baseinam ir automātiskais pārklājs, to ietin un atstāj zem ūdens. Ja pārklājs nav automātisks, to satin, aptin ar plēvi. Ieteicams pārklāju novietot sausā vietā uz ieziemošanu.

  • Ceturtais solis


Baseinā pa diagonāli saliek baseina pontonus, kas pasargā baseinu no ledus kaitējuma.


Protams, visu var uzticēt arī mūsu meistariem ar pieredzi. Zvaniet, un mēs ieziemosim jūsu baseinu! 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.