abc.lv skaitļos

Lietotāji online13
Aktīvie uzņēmumi25007
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Baseina ieziemošana : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Baseina ieziemošana

Baseina ieziemošana

Ir iestājies rudens, un šis ir īstais brīdis, kad ķerties klāt baseinu ieziemošanai. Baseins jāieziemo vēl pirms salnām! Tas pasargā baseinu ne tikai no sala kaitējuma, bet arī ūdens temperatūra vēl nav nokritusies līdz nekomfortablam līmenim. 

Mums ir pieredze gan baseinu projektēšanā, gan izbūvē, gan uzturēšanā un baseinu apkopē. Savā praksē esam pieredzējuši, ka baseinu īpašnieki dažkārt pieļauj kļūdas, ieziemojot baseinu  baseinā atstāts nepareizs ūdens līmenis vai pilnīga baseina iztukšošana

Esam sagatavojuši vienkāršu aprakstu, kā sagatavot baseinu ieziemošanai, ko var veikt soli pa solim.

  • Pirmais solis


Iztīra baseinu: ar baseina putekļusūcēju izsūc baseina grīdu. To var izdarīt gan ar rokas putekļusūcēju, gan ar robotu. Šo soli var arī izlaist, jo arī ziemas laikā baseinā sabirst netīrumi, un, atziemojot baseinu parasti veic baseina ģenerāltīrīšanu.

  • Otrais solis

Pazemina ūdens līmeni baseinā un šajā brīdī izskalo arī kvarca smilšu filtru. Ūdens pazemināšanas līmenis ir atkarīgs no baseina veida. Būtiskākais, kas jāņem vērā, ūdeni nolaiž 1015 cm zem skimmera un pārplūdes baseina malas. Ja baseina padeves sprauslas ir apmēram 5060cm zem ūdens līmeņa, tad ūdens līmenis ir jāpazemina 10 cm zem ūdens padeves sprauslām. Ūdens padeves sprauslas jāatbrīvo no ūdens, izsūcot ar putekļusūcēju vai izpūšot ar kompresoru. 

Kad šis solis ir izdarīts, sprauslās ieber sāli, aizskrūvē ar speciālo korķi un paceļ ūdens līmeni atpakaļ 1015 cm zem skimmera vai pārplūdes ūdens malas. Skimmera baseinam skimmerī pēc caurules atbrīvošanas no ūdens ieber sāli un ieskrūvē speciālo skimmera pontonu. Pārplūdes baseinam ir svarīgi ar gumijas korķi aiztaisīt pārplūdes kolektorus, lai ūdens netiktu iekšā caurulēs. 

  • Trešais solis


Pārējo detaļu ieziemošana. Gaismas elementus, lai tie netiktu saspiesti, ūdenim sasalstot, izskrūvē ārā un nolaiž uz baseina grīdas. Otra iespēja ir aizlikt gaismas elementam priekšā speciālu pontonu. 

Noskrūvē un izceļ arī trepes un citus elementus, ja tādi ir. Ja baseinam ir automātiskais pārklājs, to ietin un atstāj zem ūdens. Ja pārklājs nav automātisks, to satin, aptin ar plēvi. Ieteicams pārklāju novietot sausā vietā uz ieziemošanu.

  • Ceturtais solis


Baseinā pa diagonāli saliek baseina pontonus, kas pasargā baseinu no ledus kaitējuma.


Protams, visu var uzticēt arī mūsu meistariem ar pieredzi. Zvaniet, un mēs ieziemosim jūsu baseinu! 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu