abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23435
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes2607
Baseina ieziemošana : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Baseina ieziemošana

Baseina ieziemošana

Ir iestājies rudens, un šis ir īstais brīdis, kad ķerties klāt baseinu ieziemošanai. Baseins jāieziemo vēl pirms salnām! Tas pasargā baseinu ne tikai no sala kaitējuma, bet arī ūdens temperatūra vēl nav nokritusies līdz nekomfortablam līmenim. 

Mums ir pieredze gan baseinu projektēšanā, gan izbūvē, gan uzturēšanā un baseinu apkopē. Savā praksē esam pieredzējuši, ka baseinu īpašnieki dažkārt pieļauj kļūdas, ieziemojot baseinu  baseinā atstāts nepareizs ūdens līmenis vai pilnīga baseina iztukšošana

Esam sagatavojuši vienkāršu aprakstu, kā sagatavot baseinu ieziemošanai, ko var veikt soli pa solim.

  • Pirmais solis


Iztīra baseinu: ar baseina putekļusūcēju izsūc baseina grīdu. To var izdarīt gan ar rokas putekļusūcēju, gan ar robotu. Šo soli var arī izlaist, jo arī ziemas laikā baseinā sabirst netīrumi, un, atziemojot baseinu parasti veic baseina ģenerāltīrīšanu.

  • Otrais solis

Pazemina ūdens līmeni baseinā un šajā brīdī izskalo arī kvarca smilšu filtru. Ūdens pazemināšanas līmenis ir atkarīgs no baseina veida. Būtiskākais, kas jāņem vērā, ūdeni nolaiž 1015 cm zem skimmera un pārplūdes baseina malas. Ja baseina padeves sprauslas ir apmēram 5060cm zem ūdens līmeņa, tad ūdens līmenis ir jāpazemina 10 cm zem ūdens padeves sprauslām. Ūdens padeves sprauslas jāatbrīvo no ūdens, izsūcot ar putekļusūcēju vai izpūšot ar kompresoru. 

Kad šis solis ir izdarīts, sprauslās ieber sāli, aizskrūvē ar speciālo korķi un paceļ ūdens līmeni atpakaļ 1015 cm zem skimmera vai pārplūdes ūdens malas. Skimmera baseinam skimmerī pēc caurules atbrīvošanas no ūdens ieber sāli un ieskrūvē speciālo skimmera pontonu. Pārplūdes baseinam ir svarīgi ar gumijas korķi aiztaisīt pārplūdes kolektorus, lai ūdens netiktu iekšā caurulēs. 

  • Trešais solis


Pārējo detaļu ieziemošana. Gaismas elementus, lai tie netiktu saspiesti, ūdenim sasalstot, izskrūvē ārā un nolaiž uz baseina grīdas. Otra iespēja ir aizlikt gaismas elementam priekšā speciālu pontonu. 

Noskrūvē un izceļ arī trepes un citus elementus, ja tādi ir. Ja baseinam ir automātiskais pārklājs, to ietin un atstāj zem ūdens. Ja pārklājs nav automātisks, to satin, aptin ar plēvi. Ieteicams pārklāju novietot sausā vietā uz ieziemošanu.

  • Ceturtais solis


Baseinā pa diagonāli saliek baseina pontonus, kas pasargā baseinu no ledus kaitējuma.


Protams, visu var uzticēt arī mūsu meistariem ar pieredzi. Zvaniet, un mēs ieziemosim jūsu baseinu! 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Zemes siltums un solārā enerģija ilgtspējīgai mājai

Zemes siltums un solārā enerģija ilgtspējīgai mājai

Saules bateriju projekti kļūst ar katru dienu populārāki. To nosaka gan elektrības cenu kāpums, gan gāzes cenas. SIA “Divine Heat Company” pārstāvji dalās ar profesionālo un personīgo pieredzi par saules paneļu priekšrocībām. 

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) informē, ka Latviešu strēlnieku laukuma – Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijas – atjaunošanas darbu ietvaros pirmais no trīs atjaunošanas darbu posmiem tuvojas noslēgumam. Laukums ar atjaunotu segumu kopš 13. maija pieejams sabiedrībai, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs R. Griškevičs.

Pielaiko telpu, māju, dārzu