Beidzot sāks remontēt Bērnu slimnīcas korpusu, uz kuru plānots pārvietot onkoloģijas nodaļu
Korpusa pirmās kārtas renovācijas darbus veiks SIA "Modus Būve". Pirmajā kārtā paredzēts renovēt stacionāra daļu nodaļas pacientiem, kā arī sakārtot inženierkomunikācijas sistēmas. Plānots, ka pirmās kārtas renovācijas darbi varētu noslēgties rudenī. Vienlaikus izsludināts konkurss par tā paša korpusa otrās kārtas rekonstrukcijas darbiem, kuru laikā tiks renovētas telpas, kas būs paredzētas dienas stacionāra pacientiem.
Namniece pastāstīja, ka renovācijas darbi tiks veikti par Eiropas Reģionālās attīstības fonda un slimnīcas līdzekļiem, kā arī iedzīvotāju ziedojumiem.
Šobrīd nodaļas pacienti atrodas labiekārtotās slimnīcas telpās un neviens pacients vecajā onkoloģijas nodaļā ārstēts netiek, norādīja Namniece.
Jau ziņots, ka Hematoonkoloģijas nodaļu plānots pārcelta uz slimnīcas 24.korpusu, kurš tiks renovēts, ietverot fasādes atjaunošanu, telpu pārbūvi un logu nomaiņu, jumta pārseguma siltināšanu un jumta seguma nomaiņu, ēkas energoefektivitātes uzlabošanu, jaunu ventilācijas un kondicionēšanas sistēmu izbūvi, elektroapgādes, ūdensvada un kanalizācijas iekšējo tīklu rekonstrukciju, kā arī autostāvvietas izbūvi.
Saskaņā ar projektu pagrabstāvā paredzēts izbūvēt garderobi, 1.stāvā - stacionāra telpas, 2.stāvā - dienas stacionāru un 3.stāvā - atbalsta nodaļu.
Pusotra gada laikā nodaļas remontam ir piesaistīti 1 118 284 eiro, no kuriem lielāko summu jeb 785 053 eiro ziedojuši iedzīvotāji īpašā Bērnu slimnīcas fonda īstenotā kampaņā, bet 333 231 eiro piešķīrusi valsts.
Pēdējo reizi remonts nodaļā veikts pirms vairāk nekā 13 gadiem. Kā 2012.gada oktobrī teica slimnīcas vadītāja Anda Čakša, novecojušas ir ne tikai nodaļas telpas, bet tās sienās arī iemitinājusies sēnīte un mikroorganismi, kas traucē bērnu atveseļošanās procesam.
BKUS Hematoonkoloģijas nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar onkoloģiskām saslimšanām. Gada laikā nodaļā ārstējas aptuveni 200 bērnu, vidēji nodaļā vienlaikus uzturas 20 līdz 30 bērni. Vienas ārstēšanas epizodes ilgums stacionārā var būt viens līdz divi mēneši.
LETA
Foto: Zilgma Kukle/LETA