Betona grīdu ražotājs "Primekss" saņem Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas balvu

Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis šodien pasniedza Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) intelektuālā īpašuma balvu uzņēmumam SIA "Primekss" par zināšanās balstītu un uz nepārtrauktu attīstību vērstu uzņēmējdarbību, būvniecības portālu abc.lv informēja Patentu valdē.

"Primekss" ir padarījis betonu daudz kvalitatīvāku un ilgmūžīgāku, lai noliktavu, rūpnīcu, lielveikalu grīdas, daudzstāvu māju pamati, sienas, tilti, infrastruktūras būves būtu drošākas, ātrāk un izdevīgāk uzbūvējamas, turklāt ietaupot vairāk nekā 20 000 tonnu oglekļa dioksīda (CO2) izmešu tikai 2015.gadā vien. Mēs arvien turpinām ieguldīt lielus līdzekļus izpētē un attīstībā, kvalitātes uzlabošanā, lai padarītu betonu īpaši kvalitatīvu. Esam ļoti lepni par saņemto WIPO intelektuālā īpašuma balvu, kas apliecina centienus daudzu gadu garumā radīt pasaules līmeņa inovatīvus produktus," uzsver "Primekss" valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs.

Uzņēmums SIA "Primekss" izveidots 1997.gadā, un tā darbības pamatnozare ir industriālo betona grīdu ieklāšana un citu betona konstrukciju veidošana. Kopā ar meitas uzņēmumiem Baltijas valstīs, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Izraēlā un ASV. SIA "Primekss" šobrīd ir viens no pasaules vadošajiem uzņēmumiem industriālo betona grīdu izbūves nozarē.

Sadarbība ar vadošajām tehniskajām augstskolām Latvijā, Dānijā, Vācijā, Norvēģijā, Somijā un ASV, kā arī investīcijas pētniecībā uzņēmumam ļāvušas izstrādāt unikālu risinājumu - bezšuvju betona grīdu ieklāšanas tehnoloģiju "PrimeComposite", kuru izmanto plānu, izturīgu, intensīvai lietošanai paredzētu grīdu seguma izveidei noliktavās un citās industriālās ēkās. Šī tehnoloģija ļauj vairāk nekā par 30% samazināt CO2 izmešu daudzumu, kas rodas betona ražošanas procesā. Izgudrojumi, kas ir tehnoloģijas "PrimeComposite" pamatā, ir aizsargāti ar nacionālajiem un starptautiskajiem patentiem.

"Primekss" piegādā betona grīdu segumu un citu betonēšanas darbu veikšanu Baltijas, Skandināvijas valstīs un Izraēlā, kā arī licencē tehnoloģiju Dienvidāfrikas Republikā, Baltkrievijā, Indijā, Nīderlandē, Beļģijā, Krievijā un citur.  Betona grīdu "PrimeComposite" izmanto uzņēmumos "IKEA", "Lidl", "Volvo "John Deere", "Schenker" un citos. 

"Primekss" par betona grīdu "PrimeComposite" saņēmis vairākus apbalvojumus gan Latvijā, gan ārvalstīs, piemēram, "Betona inovācijas balva" kategorijā "Inovatīvs produkts" (ASV, 2012, 2013); "Čikāgas Inovācijas balva" (ASV, 2013); "Labākais Latvijas eksporta zīmols" (Latvija, 2013); "Eksporta un inovāciju balva" kategorijā "Inovatīvākais produkts" (Latvija, 2009), "Gada labākais produkts" (Baltkrievija, 2013, 2014).

"Primekss" valdes priekšsēdētājs Ošlejs ir vairāku uzlabota betona sastāva izgudrojumu autors un līdzautors. Viņš no uzņēmēja pozīcijām ir dalījies pieredzē par intelektuālā īpašuma aizsardzības sistēmas priekšrocībām un nepieciešamajiem uzlabojumiem gan starptautiskajā konferencē, kas norisinājās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros (2015), gan seminārā "Intelektuālā īpašuma tiesību sistēma un inovāciju vadība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem" (2013).

"WIPO apbalvojums "Primekss" vēlreiz apliecina Latvijas uzņēmēju potenciālu, kas ļauj izstrādāt jaunus, inovatīvus produktus, tos atbilstoši aizsargāt un veiksmīgi piedāvāt dažādu valstu tirgos. Man ir liels prieks šo balvu pasniegt šādam uzņēmumam un novēlēt neapstāties pie sasniegtā," uzsver Laganovskis.

WIPO Intelektuālā īpašuma balva uzņēmumam ir izveidota, lai izteiktu atzinību institūcijām un uzņēmumiem, tajā skaitā mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri radoši izmanto intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības sistēmu un ar savu darbību vairojuši izpratni par intelektuālā īpašuma sniegtajām priekšrocībām. Balvu piešķir uzņēmumiem, kuri intelektuālo īpašumu pielietojuši inovatīvu komerciālo stratēģiju atbalstam, sekmīgi īstenojuši augstskolās radītu izgudrojumu komercializāciju, izmantojuši preču zīmes inovatīvās tirgzinības stratēģijās, realizējuši informācijas kampaņas izpratnes vairošanai par intelektuālā īpašuma aktīviem, kā arī veicinājuši darbinieku radošuma un izgudrotājdarbības izpausmes.

2014.gada sākumā riska kapitāla fonds "BaltCap" par 10 miljoniem eiro pārdevis savus 47,9% kapitāldaļu betona grīdu ražotājā SIA "Primekss Group". Par jauno uzņēmuma līdzīpašnieku kļuvis starptautisks investīciju fonds "Green Gateway Fund", kura investīcijas veicinās uzņēmuma tālāku izaugsmi.

Pēc šī darījuma 100% "Primekss Group" īpašnieks ir Šveices uzņēmums "Primekss Group Switzerland AG".

"Primekss Group" ir holdinga pārvaldošais uzņēmums. Holdingā ietilpst betona grīdu ražotājs SIA "Primekss", ķīmijas preču interneta tirdzniecības uzņēmums SIA "MolPort" un SIA "Grīdu būvmateriāli".

"Primekss" 100% kapitāldaļu īpašnieks ir Latvijas uzņēmums "Prime Holdings".

Publicitātes foto

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Kādos gadījumos var pretendēt uz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem?

Kādos gadījumos var pretendēt uz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem?

Ir pēdējais laiks sākt kārtot formalitātes, lai noteiktajā termiņā iesniegtu dokumentāciju Rīgas pašvaldībā un nākamgad saņemtu nekustamā īpašuma atvieglojumus, kas sasniedz no 25% līdz pat 90% no īpašuma nodokļa summas. Īpaši aktuāls šis jautājums ir tiem namīpašniekiem, kuriem pieder ēkas, kam ir valsts aizsardzības kultūras pieminekļa statuss vai arī šie namīpašumi atrodas Rīgas vēsturiskās apbūves teritorijā.

Uzņēmējs runā

SIA "SBS Group" – celtniecības putas, skrūves, zāģripas kokam

celtniecibas_putas_skruves_zagripas_kokam_sbs_group_sia

Celtniecības putas ir viens no visplašāk izmantotajiem mūsdienu būvniecības ķīmijas produktiem. To ražotāji izstrādā arvien specifiskākas putas, kas paredzētas konkrētiem mērķiem. Variējot to fizikālās īpašības, tiek ražotas celtniecības putas ar augstu vai zemu izplešanos, kas ļauj tās izmantot platāku vai šaurāku vietu aizpildīšanai.