Bidē – vai nepieciešams un kas jāņem vērā?
Bidē klātbūtne vannas istabā daudziem var būt visai neskaidra, lai gan patiesībā tas ir visai funkcionāls priekšmets. Bidē ir mazs un zems trauks, ko izmanto ne tikai ķermeņa intīmo zonu apmazgāšanai, piemēram, pēc tualetes poda apmeklējuma, bet arī kā bērnu izlietni, lai nomazgātu rokas vai kājas, kā arī higiēnas procedūru veikšanai noteiktu slimību gadījumā.
Lai notīrītu vēlamo zonu, bidē tualetes papīra vietā tiek izmantots ūdens; ārēji tas var atgādināt tualetes podu, taču pieejams arī citos veidos. Atsevišķi šīs santehnikas iekārtas izstrādājumi iekļauj gan sildītājus, lai uzsildītu ūdeni, pirms tas saskaras ar ādu, gan žāvēšanas funkciju ar siltu gaisu; tāpat ir bidē ar ieprogrammējamu atmiņu, lai katrs lietotājs ģimenē saņemtu ūdeni savā iecienītajā temperatūrā un apjomā.
Vai bidē ir nepieciešams?
Foto: aswayze70/flickr.com; autors: bide_un_tualetes_pods
Protams, bidē ir videi draudzīgāks risinājums nekā tualetes papīrs, turklāt ierīce ietaupa arī ūdeni – ne tikai to, kas vajadzīgs tualetes papīra ražošanas procesā, bet arī dušā patērēto, kad nepieciešams apmazgāt intīmās zonas. Izmantojot bidē, ir iespējams samazināt izlietotā tualetes papīra daudzumu līdz pat 75%.
Tāpat bidē noteikti būs vērtīgs ieguvums cilvēkiem ar noteiktām medicīniska rakstura problēmām. Piemēram, iekaisīgo zarnu slimību (čūlains kolīts un citas) vai hemoroīdu dēļ pat vismaigākā tualetes papīra lietošana var būt neefektīva, neērta un nepatīkama. To novērtēs arī vecāka gadagājuma cilvēki, kam kļūst grūti bieži izmantot dušu, grūtnieces, un citi, kam īpaši svarīga sava personīgā higiēna un veselība.
Ko ņemt vērā?
Foto: Maestro Design/flickr.com; autors: vannas_istaba_ar_bide
Domājot par bidē ierīkošanu vannas istabā, vispirms ieteicams ņemt vērā vairākus būtiskus faktorus. Pirmais, protams, ir cena. Atsevišķa bidē pievienošana, visticamāk, prasīs diezgan pamatīga vannas istabas remontu, jo šai santehnikas iekārtai būs nepieciešama papildu vieta; kas, savukārt, ir nākamais faktors. Bidē ne vienmēr var uzstādīt mazos dzīvokļos ar standarta izkārtojumu, vai nu tas būtu uz grīdas stāvošais, vai nu pie sienas piestiprināmais.
Te gan der atcerēties, ka līdzekļu ietaupīšanas nolūkā var mainīt esošo tualetes podu pret tādu, kam ir bidē funkcija, proti, sēdvietas apmalē ir iemontēts jaucējkrāns ar elektronisku ūdens padevi un siltuma režīma vadību. Bidē iegādājams dažādās izmēru un dizaina versijās, un galvenā atšķirība ir ūdens kanālu izveidē – tie var būt gan iemontēti ierīcē, gan arī atsevišķi. Tāpēc, lai ietaupītu, bieži izmantots risinājums ir integrēta higiēniskā duša izlietnes jaucējkrānā, kas novietots uz izlietnes, tiešā tualetes poda tuvumā.
Vēl jāņem vērā, kādas, uzstādot bidē, ir tā lietošanai būtiskākās funkcijas. Vai ir nepieciešams, lai būtu regulējams ūdens spiediens un temperatūra; vai pietiks ar vienkāršu izsmidzināšanas sprauslu, kā arī citas preferences. Jo vairāk funkciju, jo dārgāks bidē būs, un jo sarežģītāk būs to uzstādīt.