abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24898
Nozares raksti1135
Ekspertu atbildes3041
Biežāk pieļautās kļūdas, iekārtojot virtuvi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Biežāk pieļautās kļūdas, iekārtojot virtuvi

Biežāk pieļautās kļūdas, iekārtojot virtuvi

Virtuve ir ikvienas dzīvesvietas centrālais kodols, kur sanāk kopā visa ģimene kopīgai laika pavadīšanai un gastronomisku baudu gūšanai. Pat ja dzīvojam vienatnē, tad tā pavisam noteikti ir apmeklētākā vieta dzīvesvietā, ja neskaita guļamistabu. Realitātē ir vēl kāds fakts par virtuvi, par kuru izvēlamies nerunāt skaļi, tā ir arī bīstamākā vieta neskaitāmo lielo un mazo sadzīves iekārtu, ierīču dēļ, kas tiek izmantotas ikdienā, kā arī nepareiza izkārtojuma dēļ.

 • Neatbilstošs grīdas segums
  Virtuve ir vieta, kur tiek novietota smaga sadzīves tehnika un mēbeles, piemēram, virtuves iekārtas mēbeles, ledusskapis, cepeškrāsns utt., kas gadiem ilgi stāvēs novietotajā vietā, tādēļ ir vērts ieguldīt vairāk līdzekļu, vēlams grīdas segumu izvēlēties biezāku, ar pretslīdes īpašībām.
 • Veļas mašīna virtuvē
  Nereti dzīvesvietās vannasistabas ir tik šauras, ka pietiek vietas tikai izlietnei un dušai, tādēļ veļas mašīnu novieto virtuvē, bet pēc neilga laika jau būs manāmi trūkumi šajā izvietojumā:
  - veļas mašīna griežoties vibrē, kas nozīmē, ka grīda, ja vien tā nav flīžu grīda, vibrēs līdz ar to;
  - troksnis, kas traucē komunicēt pie tējas krūzes;
  - neestētiski pusatvērto durvju dēļ;
  - nedroši un nehigiēniski, jo veļas mazgāšanai tiek izmantota ķīmija, kā veļas pulveris utt., tātad tas nejauši var iekļūt ēdienā;
  - nejauša noplūde, kas var sabojāt koka grīdu.
  Ja ir vismazākā iespēja novietot veļas mašīnu vannasistabā vai citā piemērotā telpā, tad vēlams šādu iespēju izmantot.
 • Par maz kontaktligzdu
  Vairākas lielās sadzīves tehnikas, piemēram, ledusskapis, veļas mašīna un trauku mazgājamā mašīna, kuras vienlaicīgi izmanto vienu kontaktligzdu, var radīt īssavienojumu elektrības padevē un var izraisīt vadu degšanu.
 • Par tuvu izvietoti skapīši, atvilknes un sadzīves tehnika
  Var tikt bloķēta pieeja pie skapīšiem, atvilktnēm vai sadzīves tehnikas nepareiza durvju plānojuma dēļ, t.i., vienu atverot, nobloķējas otrs, nevar atvērt vienlaicīgi, tikai katru atsevišķi.
 • Trauku mazgājamā mašīna atrodas pārāk tālu no izlietnes
  Pirms traukus ievietot trauku mazgājamā mašīnā tos vēlams noskalot, gadījumā, ja izlietne atrodas par tālu, tiks samitrināta grīda. Sekas var būt maznozīmīgas traumas paslīdot, kā arī lieks darbs, uzkopjot grīdu.
 • Trūkst tvaika nosūcēja
  Ventilācija ir būtiska lieta virtuvē. Gatavojot visdažādākos ēdienus un dzērienus, karsējot ēdienu, rodas smarža vai smaka un tvaiks. Tvaika nosūcēja neesamība rada pelējuma iespējamību lielā mitruma dēļ, kā arī ēdiena smarža izplatīsies pa visu dzīvesvietu.
 • Nepietiekams apgaismojums
  Nepietiekams apgaismojums var būt traucējošs vēlā pēcpusdienā vai vakarā, gatavojot uzkodas, ar laiku rodas lieks stress, aizkaitinājums, maznozīmīgas traumas, piemēram, nejauši savainojoties ar nazi. Funkcionalitāte apgaismojuma izvietojumā un izvēlē ir primāra nozīme, estētiku novirzot otrajā plānā. Apgaismojumu vēlams izvietot nedaudz sev priekšpusē, nevis tieši virs galvas. Ideālā variantā var izvēlēties apgaismojumu ar regulēšanas iespēju. 

Virtuve prioritāri ir praktiska telpa, kur laiks tiek pavadīts, gatavojot brokastis, pusdienas vakariņas, tiek mazgāti trauki, tiek gūtas gastronomiskas baudas, tiek izmantota veļas mašīna un tiek veikti citi darbi. Tādēļ, iekārtojot konkrēti šo telpu, vēlams paļauties uz skaidro saprātu, atmetot stereotipus par moderniem un stilīgiem dizainiem.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.