Boho stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?
Kā krāsu, faktūru un rakstu sajaukums Boho stils sevī apvieno dažādu kultūru un laikmetu ietekmes un elementus. Sākotnēji, balstoties ceļotāju dzīvesveidā no Centrālās Austrumeiropas reģiona senās Bohēmijas, Bohēmijas stils tradicionāli aprakstīja cilvēkus, kas dzīvoja netradicionālu, mākslinieciski bagātu un nomadisku dzīvi. Šāda veida dzīvesstils ļāva apvienot dažādu stilu un kultūru elementus vienotā eklektiskā un unikālā stilā.
Jo sevišķi populārs boho jeb Bohēmijas stils kļuva 19. gadsimta 60. un 70. gados, jo galvenais noteikums, kas bija jāievēro: tam nav nekādu noteikumu. Viss, kas savākts un iekrāts savas dzīves laikā, ir jāizceļ un jāizliek apskatei. Vieta tiek aizpildīta ar audumu, koka mēbelēm, rakstiem, grāmatām, mākslu, spoguļiem, vintage priekšmetiem vai ceļojumu fotogrāfijām, tādējādi radot boho raksturīgo šiku.
Krāsas
Telpas krāsu shēma boho stila dizaina projektā, pirmkārt, ir atkarīga no izvēlētā virziena. Kopumā boho stils dzīvojamās telpas interjera dizainā ļauj izmantot gandrīz visas dabiskās nokrāsas. Izvēloties krāsu shēmu telpai, var pieturēties pie dabiskiem toņiem: olīvu, aveņu, citronu, jūras, saules, un citiem, kas palīdzēs telpā radīt mājīgumu.
Spilgtas un izteiksmīgas krāsas ir boho stila galvenā iezīme; jo vairāk kombināciju, jo labāk. Ierasti interjera dizaineri iesaka izvēlēties divas vai trīs pamata krāsas un, vadoties pēc tām, piemeklēt toņus. Tomēr attiecībā uz boho stilu ir ļauts izmantot neierobežotu toņu skaitu.
Virsmu apdare
Boho nozīmē radošu haosu un šiku, tāpēc sienu apdari var veidot, piemēram, ar pakāpenisku apmetumu, krāsu vai pat mākslīgajiem ķieģeļu paneļiem. Attiecībā uz grīdu, atbilstošs būs koka segums, parkets vai lamināts, vai kvalitatīvas flīzes. Arī krāsaini, rakstaini paklāji un grīdceliņi papildinās telpu. Griestus, savukārt, ieteicams atstāt baltus, bet, ja iespējams, interjera dizainu bagātinās dekoratīvās sijas.
Mēbeles
Autors: B&M©Images/flickr.com
Runājot par mēbelēm, ideālā gadījumā vajadzētu interjerā iekļaut arī dažas vintage stila mēbeles: kafijas galdiņu ar kokgrebumiem un etniskiem motīviem, koka aizslietņus, dīvānu ar koka rāmi. Bohēmiskā telpā lieliski izskatīsies masīvs skapis, mīkstie krēsli ar izliektām koka kājām, kā arī citas interesantas, veclaicīgas mēbeles.
Metāls, spoguļi un apgaismojums
Metāliskas virsmas un spoguļi ir boho stila interjera iezīme, jo īpaši tādēļ, lai padarītu šādā dizainā ieturētu dzīvojamo telpu gaišāku un lielāku. Metāls un spoguļi turklāt piešķir telpai unikalitāti un šiku krāšņuma sajūtu.
Apgaismojumam jābūt maigam un siltam; to panāks plaši logi, pa kuriem brīvi iekļūt dabīgai saules gaismai. Mākslīgā apgaismojuma un arī harmonijas radīšanai lieliski derēs lampas ar auduma abažūriem. Lai piešķirtu telpai papildu šiku, var izvēlēties lustras, kas dekorētas ar stikla vai kristāla elementiem.