Brīvības ielas dubliera izbūvei atsavinās īpašumus 337 000 latu vērtībā

Brīvības ielas dubliera izbūvei atsavinās īpašumus 337 000 latu vērtībā
Ziemeļu transporta koridora jeb Brīvības gatves dubliera pirmā posma izbūvei Rīgas dome gatavojas iegūt pašvaldības īpašumā deviņus nekustamā īpašuma attīstītājam SIA "EKE Latvia" piederošus zemesgabalus Jaunciema gatvē netālu no Ķīšezera kopumā aptuveni 337 000 latu vērtībā.

Apstiprināšanai Rīgas domē tiek virzīts lēmums par pirmo trīs zemesgabalu atsavināšanu kopumā 45 703 kvadrātmetru platībā, 230 240 latu vērtībā, mainot šos īpašumus pret līdzvērtīgu, 5787 kvadrātmetrus lielu zemesgabalu Zolitūdē, Akāciju ielā.

Sākotnēji īpašumus tika paredzēts mainīt pret citiem pašvaldības zemesgabaliem, kas atrodas turpat netālu, Jaunciema gatvē, taču saskaņā ar 2012.gada februārī izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem šie īpašumi daļēji ietilpst dabas lieguma "Jaunciems" teritorijā, tāpēc "EKE Latvia" pārstāvji vērsušies pašvaldībā ar lūgumu atsavināmos īpašumus mainīt pret zemesgabalu Akāciju ielā, kas iekļauts apmaiņas zemju fondā.

Kā liecina skatīšanai domes sēdē iesniegtie dokumenti, Rīgas domes Sabiedrības vajadzībām nepieciešamo nekustamo īpašumu atsavināšanas komisijā šā gada 20.maijā nekustamā īpašuma Akāciju ielā nosacītā cena atbilstoši SIA "Eiroeksperts" vērtējumam noteikta 345 000 latu, kas ir krietni augstāka nekā "EKE Latvia" zemesgabalu vērtība, tomēr pašvaldībai šo lēmumu nācies mainīt, jo "EKE Latvia" maija nogalē iesniegusi SIA "Latio" vērtējumu, kurā nekustamā īpašuma Akāciju ielā tirgus vērtība noteikta tikai 220 000 latu vērtībā.

Lai noteiktu atsavinātā īpašuma nosacīto cenu, pamatojoties uz reālo tirgus vērtību, Rīgas domes speciālisti abus vērtējumus nosūtījuši izvērtēšanai biedrībai "Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācija", kas norādīja, ka abos vērtējumos konstatētas būtiskas nepilnības.

Lai noteiktu atsavināmā īpašuma faktisko tirgus vērtību, pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma SIA "Biznesa konsultantu grupa" izstrādājusi jaunu atsavināmā nekustamā īpašuma vērtējumu, nosakot tā tirgus vērtību 237 000 latu apmērā. Rezultātā maināmo zemesgabalu vērtība ir līdzīga, bet "EKE Latvia" paudusi gatavību samaksāt maināmo objektu nosacīto cenu starpību 6760 latu apjomā.

Brīvības ielas dubliera izbūvei pašvaldībai nāksies atsavināt vēl sešus "EKE Latvia" piederošus īpašumus Jaunciema gatvē kopumā 24 468 kvadrātmetru platībā 106 700 latu vērtībā. "EKE Latvia" paudusi, ka arī pārējo uzņēmumam piederošo zemesgabalu Jaunciema gatvē daļu maiņai izvēlēsies zemesgabalu no Rīgas pilsētas pašvaldības zemesgabalu apmaiņas fonda.

SIA "EKE Latvia" attīsta un koordinē "EKE-Group" nekustamā īpašuma biznesa projektus Latvijā. Kā liecina uzņēmuma mājaslapā pieejamā informācija "Eke Latvia" ir attīstītājs tādiem projektiem kā rindu māja Beberos un dvīņu mājas Mārupē, projektēšanas stadijā atrodas "Beberu parks", bet perspektīvā iecerēts attīstīt augstas kvalitātes dzīvojamo namu rajona projektu "Ķīšezera rags", kuru paredzēts izvietot Ķīšezera krasta dienvidaustrumu līcī.

Kā ziņots, izbūvējot Ziemeļu transporta koridoru, plānots izveidot ērtu ātrsatiksmes autoceļu, kas šķērsos Rīgu rietumu-austrumu virzienā, neskarot pilsētas vēsturisko centru. Plānotais ceļa garums ir apmēram 30 kilometri. Rietumos Ziemeļu koridors pieslēgsies Rīgas apvedceļam pie Babītes, bet austrumos - pie Vidzemes šosejas Berģos.

Projekts ģeogrāfiski sadalīts četros posmos, no kuriem visnozīmīgākais un sarežģītākais ir otrais posms, kas šķērso Daugavu un virzās gar pilsētas centru tā ziemeļu pusē no Daugavgrīvas ielas līdz Gustava Zemgala gatvei.

Pirmais posms ir Brīvības ielas dublieris. Skiču projekts, kas apstiprināts 2009.gadā, paredz veidot jaunu automaģistrāli, kas austrumos sākas pie esošā Jaunciema gatves pieslēguma Brīvības gatvei pie Rīgas pilsētas robežas un rietumos noslēdzas pie Gustava Zemgala gatves, kopumā 9,5 kilometru garumā. Brīvības ielas dubliera skiču projekts paredz veidot divu brauktuvju ceļu ar divām joslām katrā virzienā, kā arī vairākus daudzlīmeņu satiksmes mezglus - ar Gustava Zemgala gatvi, Viskaļu ielu, Mārkalnes ielu, Jaunciema gatvi un Brīvības gatvi.

Ziemeļu transporta koridora izbūves mērķis ir atslogot Rīgas centru no autotransporta, tādējādi uzlabojot vides kvalitāti, kā arī dot iespēju ērti piekļūt visai Rīgas ostas teritorijai abos Daugavas krastos.

Dubliera tehniskā projekta izstrāde izmaksās aptuveni 2,15 miljonus latu, bet tā būvniecības izmaksas varētu sasniegt 108 miljonus latu.

Rīga, 21.sept., LETA.

Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Billy Rowlinson

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Elektrības patēriņš mājsaimniecībās pieaudzis par 17%

Elektrības patēriņš mājsaimniecībās pieaudzis par 17%

Ārkārtas stāvoklis un siltais laiks ir ieviesis izmaiņas patēriņa tendencēs un elektroenerģijas cenās gan Latvijas, gan globālajā tirgū. Laikā, kad vispārējā aicinājuma palikt mājās dēļ vidējais elektrības patēriņš Latvijas iedzīvotāju mājokļos ir palielinājies par 17%, elektroenerģijas cenas ir sasniegušas zemāko punktupēdējo septiņu gadu laikā, liecina energouzņēmuma "Enefit" apkopotie dati. 

Uzņēmējs runā