Būvdarbus Jelgavas Amatu vidusskolā plānots pabeigt līdz 15.septembrim

Kopš jūnija sākuma Jelgavas Amatu vidusskolā tiek veikti mācību telpu rekonstrukcijas darbi, kurus paredzēts pabeigt līdz 15.septembrim, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Jelgavas Amatu vidusskolā paredzēts veikt maizes un miltu konditorejas izstrādājumu ražošanas darbnīcas un degustācijas zāles, mācību klases un laboratorijas rekonstrukciju, metālapstrādes-atslēdznieku darbnīcu rekonstrukciju un rasēšanas kabineta renovāciju, dabas zinātņu kabinetu rekonstrukciju, datorklases renovāciju, bibliotēkas-lasītavas izveidi.

Būvdarbi tiek realizēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana Jelgavas Amatu vidusskolā" gaitā.

Projektā ietverta arī mācību iekārtu, aprīkojuma un tehnoloģiju iegāde mācību programmu kvalitātes un konkurētspējas uzlabošanai.
2010.gadā tika noslēgts līgums par jaunu ciparu programmas vadības (CNC - computer numerical control) iekārtu iegādi un uzstādīšanu Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Metālapstrādes apmācības filiālē. Pirmie Amatu vidusskolas audzēkņi praktizējās uz šīm iekārtām jau 2011.gada martā.

LETA jau ziņoja, ka Jelgavas pilsētas domes izsludinātajā konkursā par Jelgavas Amatu vidusskolas rekonstrukciju un energoefektivitātes paaugstināšanu ar lētāko piedāvājumu uzvarējusi SIA "Latvijas Energoceltnieks" no Rīgas, kas darbojas ar zīmolu LEC, aģentūra LETA uzzināja Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).

Pēc IUB datiem, LEC apņēmies īstenot rekonstrukcijas un siltināšanas projektus par 460 314 latu līgumcenu (neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN)). Būvdarbi plānoti Jelgavas Amatu vidusskolas ēkās Akadēmijas ielā 25 un Elektrības ielā 6/8. Rekonstrukcijas un siltināšanas darbu gala termiņš ir šā gada 15.septembris.

Šajā iepirkumā pašvaldība apvienoja divu projektu īstenošanu - "Energoefektivitātes paaugstināšana Jelgavas Amatu vidusskolā" un "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana Jelgavas Amatu vidusskolā", aģentūrai LETA skaidro Jelgavas pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta.

Iepirkumā uz būvniecību, kur uzvarētājs ir LEC, abos projektos plānotie darbi apvienoti vienā iepirkumā - "Jelgavas Amatu vidusskolas rekonstrukcija un energoefektivitātes paaugstināšana". Sākotnēji plānotā kopējā summa būvniecībai bija 422 959 lati (neskaitot PVN).

Atsevišķi Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) projekta "Energoefektivitātes paaugstināšana Jelgavas Amatu vidusskolā" izmaksas bija 138 667 lati. Šā projekta gaitā paredzēts veikt energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus Jelgavas Amatu vidusskolas ēkā Akadēmijas ielā 25, Jelgavā, kur ietilpst logu un durvju nomaiņa, bēniņu pārseguma siltināšana un jumta seguma nomaiņa, ārsienu siltināšana, apkures sistēmas rekonstrukcija un ventilācijas sistēmas modernizācija.

Savukārt Eiropas Reģionālais attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajam projektam "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana Jelgavas Amatu vidusskolā" kopējais plānotais finansējums ir 1 182 990 latu, kur ERAF līdzfinansējums ir 86% apmērā. Šā apjomīgā projekta gaitā būvdarbi veido mazāko daļu, kā arī tika īstenota arī mācību līdzekļu uzlabošana - tostarp metālapstrādes aprīkojuma un programmnodrošinājuma - piegāde, kas ir finansiāli apjomīgā projekta aktivitāte - 756 400 latu apmērā, ko nodrošināja SIA "Instro".

Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi sākuši praksi metālapstrādē uz ERAF projektā iegādātām CNC iekārtām - frēzēm un virpām, kādas aizvien biežāk tiek izmantotas ražošanas uzņēmumos Latvijā, liecina pieejamā pašvaldības informācija.

Martā Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra (JRPIC) Metālapstrādes apmācības filiāles telpās Krišjāņa Barona ielā 40 praksi sākuši Jelgavas Amatu vidusskolas 4.kursa izglītojamie.

Jaunieši praktiskās iemaņas apgūst darbā ar sešām ciparu programmas vadības (CNC - computer numerical control) iekārtām - frēzēm un virpām, kuras iegādātas ERAF līdzfinansēta projekta laikā.

JRPIC uzkrāta liela pieredze CNC programmēšanas apmācībā, un ir ļoti svarīgi, lai audzēkņi iemācītos darboties ar dažādām vadības programmām - tas pavērtu viņiem plašākas iespējas darba tirgū, skaidro JRPIC Metālapstrādes apmācības filiāles vadītājs Māris Ernstsons.
"Izvēloties, kurus darba galdus iegādāties par projekta līdzekļiem, tika ņemts vērā, kādas CNC iekārtas tiek vairāk izmantotas ražošanas uzņēmumos Latvijā. Dažādu programmu apguve ļaus vieglāk saskatīt līdzības un risinājumus programmās, ar kurām nav strādāts," paudis Ernstsons.

Projekta aktivitātes sāktas 2010.gada augustā un tās paredz mācību bāzes attīstību divās kompetencēs - "Mehānika un metālapstrāde" un "Pārtikas ražošanas tehnoloģiju un izstrādājumu izgatavošana", kā arī vispārizglītojošo un dabas zinību mācību priekšmetu apguves uzlabošanu.

Jelgava, 30.jūl., LETA

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā