Būvgružu konteineri – tavs uzticamais palīgs celtniecības projektu realizēšanai
Domājot par ēku celtniecības vai demontāžas darbiem, prātā uzreiz nāk dažāda veida smagā tehnika, elektroiekārtas un instrumenti, bez kuriem šādu darbu veikšana nebūtu iespējama. Uzskaitītās lietas, protams, ir neatņemama daļa, veicot celtniecības darbus, taču nedrīkstam aizmirst arī par vienu no svarīgākajiem palīgiem būvobjektos, kas ir būvgružu konteineri. Ir diezgan skaidrs, ka būvgružu konteineri palīdz darbiem uz priekšu ritēt daudz raitāk un pat samazināt projektu realizācijas izmaksas. Ja tuvākajā nākotnē plāno būvēt, demontēt vai renovēt, noteikti iepazīsties ar šī raksta saturu, kas labāk palīdzēs saprast būvgružu konteineru lomu celtniecības darbu veikšanā un to, kā izvēlēties piemērotāko konteineru tieši tavām vajadzībām.
Kas īsti ir būvgruži?
Noteikti, ka lielākajai daļai no jums jau ir skaidrs, kas ir būvgruži, un lieki paskaidrojumi nav nepieciešami. Taču, ja celtniecības nozare tev vēl ir diezgan sveša, tālāk aizcinām iepazīties ar nelielu skaidrojumu par to, kas īsti ir būvgruži un kā tie atšķiras no sadzīves atkritumiem.
Kā jau pats vārds saka priekšā, būvgruži ir atkritumi, kas radušies būvniecības, ēku demontāžas vai renovācijas darbu veikšanas rezultātā. Pārsvarā, veicot šāda veida darbus, rodas tādi atkritumi kā betons, metāls, koks, ģipškartons, flīzes, ķieģeļi, plastmasa, kā arī citi līdzīgi atkritumi.
Daudziem gan tomēr nav zināms, ka celtniecības un demontāžas procesā var rasties arī kaitīgi atkritumi un elementi, kurus būvgružu konteineros mest ir kategoriski aizliegts.
Noskaidro, kādus celtniecības atkritumus drīksti mest konteinerā
Pirms tu sāc vākt būvgružus un mest tos objektā novietotajā konteinerā, pārliecinies, ka starp atkritumiem nav cilvēka veselībai un dabai bīstami materiāli vai vielas. Ja tādas esi atradis, tad tev noteikti ir jāatrod tāds pakalpojumus sniedzējs, kurš specializējas tieši bīstamo vai kaitīgo materiālu savākšanā un utilizācijā.
Pie kaitīgajiem atkritumiem pieder, piemēram:
- azbesta materiāli;
- šīferis;
- sadzīves ķīmija;
- automašīnu riepas;
- akumulatori.
Atbrīvojoties no būvgružiem, noteikti ir jāseko līdzi, kādi atkritumi tiek mesti būvgružu konteineros. Nepareiza atbrīvošanās no bīstamajiem materiāliem var rezultēties ar kaitējumu cilvēku veselībai, kā arī radīt vides piesārņojumu.
Jāņem vērā arī tas, ka lielākoties būvgružu konteineri nav paredzēti stiklam, kas demontāžas darbu laikā var rasties lielos apjomos.
Būvgružu konteineru loma celtniecības un demontāžas darbos
Celtniecības un ēku demontāžas laikā rodas lērums dažādu materiālu, no kuriem jebkurā gadījumā nāksies atbrīvoties. Tas ir iemesls, kāpēc konteiners būtu novietojams objektā jau pirms darbu uzsākšanas. Tādā veidā ir iespējams atkritums izmest uzreiz, nevis tos vēlreiz pārvietot un izmest, kad darbi jau ir pabeigti.
Konteineri celtniecības laukumos spēj nodrošināt ātrāku darbu izpildi, jo būvgruži tiek izmesti uzreiz, netraucējot pa objektu pārvietoties tehnikai un strādniekiem. Tas nodrošina arī drošākus darba apstākļus, jo samazina iespēju strādniekiem savainoties, piemēram, paklūpot.
Galvenās būvgružu konteineru atšķirības
Konteineri var atšķirties gan izmēra ziņā, gan pēc veida, kā tos novieto objektā. Mazāka izmēra konteineri tiek uzcelti uz smagās mašīnas, savukārt ietilpīgākie tiek uzvilkti ar āķu palīdzību.
To ietilpība var būt no 4m3 līdz pat 40m3, kas nozīmē, ka tie ir paredzēti gan maziem renovāciju darbiem, gan lielākiem būvju demontāžas projektiem.
Kā zināt, kāds konteiners būs piemērots tavam celtniecības projektam?
Lai saprastu, kāds konteiners būs nepieciešams tava projekta realizācijai, pievērs uzmanību vairākiem faktoriem:
- Konteinera izmērs – mēģini aptuveni saprast, cik liels daudzums būvgružu varētu rasties pēc darbu veikšanas. Ja tu veic lielas ēkas demontāžu, tev noteikti būs nepieciešams liela tilpuma konteiners, bet, remontējot tikai vienu istabu, varēsi iztikt ar maza tilpuma konteineru.
- Būvgružu veidi – pārliecinies, kāda veida atkritumi varētu rasties un vai nebūs nepieciešamības atbrīvoties no bīstamiem materiāliem un vielām.
- Finanses – apdomā labi, cik bieži tev būs nepieciešams izmantot konteineru, jo, iespējams, tev to būs izdevīgāk nomāt, nekā iegādāties.
Iemesli, kādēļ nomāt būvgružu konteineru
Tāpat kā ar daudzām lietām mūsdienās, nomai ir pieejami arī būvgružu konteineri. Cenas tiem var atšķirties atkarībā no nomas pakalpojumu sniedzēja un to tilpuma. Ja celtniecības vai demontāžas darbus tu neveic pārāk bieži, būvgružu konteineru noma būs īstais risinājums. Konteiners tev tiks atvests uz objektu, bet, kad darbi tiks pabeigti, pakalpojumu sniedzējs būvgružus aizvedīs un pārstrādās atbilstoši visām normām.
Vienmēr uzticies profesionāļiem
Būvgružu konteineru noma ir lielisks veids, kā atvieglot tavā celtniecības objektā veicamos darbus. Kad darbi tiks pabeigti, konteineru aizvedīs, un tev nebūs jāuztraucas par tā glabāšanu.
Svarīgi ir arī tas, kādā veidā būvgruži tālāk tiek utilizēti, tāpēc, izvēloties nomas pakalpojumu sniedzēju, pārliecinies par tā reputāciju un pieredzi. Uzticoties profesionāliem pakalpojumu sniedzējiem, tu varēsi būt drošs, ka būvgruži tiks pārstrādāti atbilstoši standartiem, neradot kaitējumu dabai.
Ja plāno veikt celtniecības darbus, būvgružu konteinerus vari iznomāt pie nozares profesionāļiem RSC Noma. Uzņēmums ar ilggadēju pieredzi un pieredzējušiem speciālistiem nodrošinās kvalitatīvu servisu un piedāvās atbilstošu tehniku, lai arī cik apjomīgs nebūtu tavs celtniecības vai demontāžas projekts. Vairāk uzzini ŠEIT!