abc.lv skaitļos

Lietotāji online50
Aktīvie uzņēmumi28042
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Būvniecības izmaksas maijā - vidēji par 4,3% augstākas nekā pirms gada : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Būvniecības izmaksas maijā - vidēji par 4,3% augstākas nekā pirms gada

Būvniecības izmaksas maijā - vidēji par 4,3% augstākas nekā pirms gada

Rīga, 28.jūn., LETA. Būvniecības izmaksas šogad maijā salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieauga vidēji par 4,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,2%, bet būvmateriālu cenas - par 3,5%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 3%.

2019.gada maijā, salīdzinot ar aprīlī, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,6%. Tostarp strādnieku darba samaksa pieauga par 1,7%, būvmateriālu cenas - par 0,5%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 0,1%.

Maijā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums apdares būvdarbu strādniekiem (jumiķi, apmetēji, sanitārtehniķi un citi), ceļa būves un mākslīgo būvju palīgstrādniekiem, kā arī montētājiem.

Banner 280x280

2019.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz apmēram 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kuriem 2018.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apmērs, tostarp 87% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apmērs pārsniedza miljonu eiro gadā, no tiem 36% uzņēmumu darbu apmērs bija virs pieciem miljoniem eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

https://infogram.com/buvniecibas-izmaksu-indeksu-izmainas-1gyj725xrv43m1l?live

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Rudens jau klāt, un arī ziema vairs nav aiz kalniem. Tomēr tiem, kas plāno vai jau ir uzsākuši mājas būvniecību, vēl ir gana daudz iespēju paveikt svarīgus darbus, pirms iestājas pastāvīgs sals. Maldīgs ir uzskats, ka būvniecībai piemērots gadalaiks ir tikai vasara – daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem konkrētajā gadā.

Aktuālie piedāvājumi

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Strauji attīstoties viedajām tehnoloģijām, elektroniskā piekļuve kļuvusi ne tikai par drošības garantu, bet arī par ērtu ikdienas sastāvdaļu gan mājās, gan sabiedriskajās ēkās. Viens no jaunākajiem risinājumiem šajā jomā ir portugāļu ražotāja JNF izstrādātā piekļuves sistēma VOYAGER, kas apvieno elegantu dizainu, drošu tehnoloģiju un vienkāršu attālināto vadību.

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai