abc.lv skaitļos

Lietotāji online86
Aktīvie uzņēmumi27284
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Būvuzņēmēju partnerība aicina pašvaldību kapitālsabiedrības parakstīt ģenerālvienošanos : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Būvuzņēmēju partnerība aicina pašvaldību kapitālsabiedrības parakstīt ģenerālvienošanos

Būvuzņēmēju partnerība aicina pašvaldību kapitālsabiedrības parakstīt ģenerālvienošanos

Rīga, 20.jūn., LETA. Latvijas Būvuzņēmēju partnerība nosūtījusi vēstules visām Latvijas pašvaldībām ar aicinājumu iesaistīties būvniecības ģenerālvienošanās virzīšanā, rosinot tām piederošās kapitālsabiedrības, kuras ir reģistrētas būvkomersantu reģistrā, parakstīt nozares koplīgumu, aģentūru LETA informēja Latvijas Būvuzņēmēju partnerība.

Vienlaikus partnerība ir lūgusi pašvaldības ar šādu aicinājumu uzrunāt arī to teritorijā darbojošos būvkomersantus, kuri piedalās pašvaldības organizētajos iepirkumos.

Partnerība vēstulē norāda, ka mēneša laikā ievērojama daļa nozares - gan lieli, gan mazi uzņēmumi no visas Latvijas - ir apliecinājuši gatavību aktīvi iesaistīties nozares nākotnes veidošanā. Šāds solis sagaidāms arī no pašvaldību un valsts kapitālsabiedrībām, apliecinot sevi kā sociāli atbildīgus un tālredzīgi domājošus darba devējus. Turklāt ar ģenerālvienošanos noteiktā minimālā bruto alga - 780 eiro - veicinās atalgojuma legalizēšanu būvniecībā, tādējādi uzlabojot arī valsts un pašvaldību ienākumus nodokļu veidā.

Banner 280x280 Banner 280x280

"Starptautiskā prakse liecina, ka daudzās Eiropas valstīs, jo īpaši Skandināvijā, valsts iesaistās ģenerālvienošanās noslēgšanā un izpildē. Lai arī Latvijā likums to formāli neparedz, valstij būtu jārāda piemērs sociālās atbildības veicināšanā. Tāpēc esam īpaši uzrunājuši visas Latvijas pašvaldības atbalstīt šo Latvijas būvniecībai un visai tautsaimniecībai nozīmīgo reformu, kas jau tuvākajos gados ļaus nozarē nostiprināt godīgu konkurenci, drošību un kvalitāti," uzsvēra Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.

Patlaban no ģenerālvienošanās noslēgšanai nepieciešamā uzņēmumu kopējā apgrozījuma apjoma - 713 miljoniem eiro - nozari šķir aptuveni simts miljoni eiro. Līdz 20.jūnijam ģenerālvienošanos ir atbalstījuši jau 194 būvniecības uzņēmumi, kuru kopējais apgrozījums veido 604 miljonus eiro jeb 85% no ģenerālvienošanās noslēgšanai nepieciešamā apjoma.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Ilgtspējīgi un ekonomiski izdevīgi risinājumi ar "GLASBORD" paneļiem 

Ilgtspējīgi un ekonomiski izdevīgi risinājumi ar

Nozarēs, kur nepieciešams ievērot augstākās higiēnas prasības – pārtikas ražošanā, farmācijā, veselības aprūpē un citās industrijas –, būtiska nozīme ir pareizai sienu un griestu apdarei. "GLASBORD" sienu un griestu paneļi ir progresīvs risinājums, kas nodrošina ne tikai augstu izturību, bet arī izcilu higiēnu un ērtu uzturēšanu.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai