abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25015
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
BVKB: Tuvojas pagarināto energodokumentu derīguma termiņa beigas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

BVKB: Tuvojas pagarināto energodokumentu derīguma termiņa beigas

BVKB: Tuvojas pagarināto energodokumentu derīguma termiņa beigas

Komersantiem, kuri atbilst lielā uzņēmuma vai lielā elektroenerģijas patērētāja statusam, un tiem veikts energodokumentu derīguma termiņa pagarinājums līdz 2022. gada 30. jūnijam, pēc atkārtota energoaudita veikšanas vai sistēmas pārsertificēšanas par to jāpaziņo birojam. 

Iepriekš vēstīts, ka, lai samazinātu Covid-19 izraisītās krīzes sekas un dotu iespēju uzņēmējiem izpildīt Energoefektivitātes likumā noteikto pienākumu, Saeima iepriekš atbalstījusi grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma 4.1 pantā, pagarinot pienākumu izpildes termiņu līdz 2022. gada 30. jūnijam. Proti, komersantiem, kuriem beidzās derīguma termiņš energoauditam, energopārvaldības sistēmai vai vides pārvaldības sistēmai  ar papildinājumu (energodokumenti) laika periodā no 2021. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. janvārim, energodokumenta derīguma termiņš tikta pagarināts līdz šī gada 30. jūnijam.  

Ja komersantam beidzas energoaudita pārskata, energopārvaldības sistēmas vai vides pārvaldības sistēmas ar papildinājumu sertificēšanas derīguma termiņš, un komersants atbilst lielā uzņēmuma vai lielā elektroenerģijas patērētāja statusam, tad tam atkārtoti jāveic uzņēmuma energoaudits vai jāpārsertificē energopārvaldības sistēma vai vides pārvaldības sistēma ar papildinājumu.  

Banner 280x280

Pēc atkārtotā energoaudita veikšanas vai sistēmas pārsertificēšanas komersantam par to jāpaziņo BVKB, iesniedzot aizpildītu MK noteikumu Nr. 668 5. pielikumu

Ja komersants, kas atbilst lielā uzņēmuma statusam, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņos nebūs izpildījis attiecīgos pienākumus, komersantam tiks piemērota piespiedu nauda saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 370. pantu.  

Savukārt, ja lielais elektroenerģijas patērētājs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņos nebūs izpildījis attiecīgos pienākumus, komersantam tiks piemērota energoefektivitātes nodeva saskaņā ar Energoefektivitātes likuma 13. pantu. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu