abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
BVKB: Tuvojas pagarināto energodokumentu derīguma termiņa beigas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

BVKB: Tuvojas pagarināto energodokumentu derīguma termiņa beigas

BVKB: Tuvojas pagarināto energodokumentu derīguma termiņa beigas

Komersantiem, kuri atbilst lielā uzņēmuma vai lielā elektroenerģijas patērētāja statusam, un tiem veikts energodokumentu derīguma termiņa pagarinājums līdz 2022. gada 30. jūnijam, pēc atkārtota energoaudita veikšanas vai sistēmas pārsertificēšanas par to jāpaziņo birojam. 

Iepriekš vēstīts, ka, lai samazinātu Covid-19 izraisītās krīzes sekas un dotu iespēju uzņēmējiem izpildīt Energoefektivitātes likumā noteikto pienākumu, Saeima iepriekš atbalstījusi grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma 4.1 pantā, pagarinot pienākumu izpildes termiņu līdz 2022. gada 30. jūnijam. Proti, komersantiem, kuriem beidzās derīguma termiņš energoauditam, energopārvaldības sistēmai vai vides pārvaldības sistēmai  ar papildinājumu (energodokumenti) laika periodā no 2021. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. janvārim, energodokumenta derīguma termiņš tikta pagarināts līdz šī gada 30. jūnijam.  

Ja komersantam beidzas energoaudita pārskata, energopārvaldības sistēmas vai vides pārvaldības sistēmas ar papildinājumu sertificēšanas derīguma termiņš, un komersants atbilst lielā uzņēmuma vai lielā elektroenerģijas patērētāja statusam, tad tam atkārtoti jāveic uzņēmuma energoaudits vai jāpārsertificē energopārvaldības sistēma vai vides pārvaldības sistēma ar papildinājumu.  

Pēc atkārtotā energoaudita veikšanas vai sistēmas pārsertificēšanas komersantam par to jāpaziņo BVKB, iesniedzot aizpildītu MK noteikumu Nr. 668 5. pielikumu

Ja komersants, kas atbilst lielā uzņēmuma statusam, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņos nebūs izpildījis attiecīgos pienākumus, komersantam tiks piemērota piespiedu nauda saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 370. pantu.  

Savukārt, ja lielais elektroenerģijas patērētājs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņos nebūs izpildījis attiecīgos pienākumus, komersantam tiks piemērota energoefektivitātes nodeva saskaņā ar Energoefektivitātes likuma 13. pantu. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betonam.lv piedāvā tirdzniecībā ārējo, iekšējo, betona kāpņu un terases pārklājumus / hidroizolācijas materiālus ar neslīdošu, dekoratīvu virsmu. Ir pieejami dažādi kvarca akmentiņu toņi.

Aktualitātes

LBA raidieraksts Nr. 14: Ja gribi taupīt siltumu ziemā, atjauno māju vasarā!

LBA raidieraksts Nr. 14: Ja gribi taupīt siltumu ziemā, atjauno māju vasarā!

Mājas atjaunošanā svarīgākais ir labs projekts, piemērotāko materiālu izvēle un rūpīga būvdarbu uzraudzība, tā Latvijas Būvnieku asociācijas raidieraksta "Celtnis 3D" 14. laidienā apliecina Ineta Ventniece, daudzdzīvokļu māju renovācijas projektu vadītāja no Piņķiem, un SIA "Rockwool" vadītājs Latvijā Māris Želvis.

Pielaiko telpu, māju, dārzu