LNOB fasāžu detalizēta tehniskā apsekošana tiks veikta līdz martam

LNOB fasāžu detalizēta tehniskā apsekošana tiks veikta līdz martam

Rīga, 15.febr., LETA. Līdz marta sākumam tiks veikta Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) ēkas fasāžu detalizēta tehniskā apsekošana, kā arī fasādes pilnībā atdalījušos apmetuma vietu demontāža un utilizācija, aģentūru LETA informēja pašvaldības SIA "Rīgas nami" pārstāvis Edgars Arnītis.

SIA "Rīgas nami" saņemtajā atzinumā no Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) par LNOB ēkas apsekojumu, secināts, ka būtiskas atkāpes no prasībām, kas ietekmē ēkas drošību, nav konstatētas.

BVKB savā atzinumā norāda uz dažiem mazāk būtiskiem pārkāpumiem, kas saistīti ar ēkas ekspluatāciju un tās nolietojumu. Inspektori konstatējuši bojājumus un plaisas ēkas ārsienās, fasādes apdarē un iekšsienās, tomēr riskus darbinieku un garāmgājēju drošībai tie nerada.

Lielāku vērību inspektori pievērsuši ekspluatācijas pārkāpumiem, kas saistīti ar LNOB, kā ēkas nomnieka, darbību - neizolēta elektroinstalācija, nepamatota telpu ekspluatācija, pārkāpumi evakuācijas ceļu uzturēšanā, patvaļīga starpsienu un aiļu izbūve.

Ņemot vērā, ka konstatēti bojājumi un deformācijas, BVKB uzdevis veikt ēkas tehnisko apsekošanu mehāniskās stiprības izpētei. Izpētes veikšanai norādītais termiņš ir viens gads. "Rīgas nami" to ir apņēmies veikt normatīvajos aktos noteiktajos termiņos, vispirms pievēršoties akūtākajām problēmām.

"Rīgas nami" plāno vispirms novērst draudus, kas saistīti ar bojāto ēkas fasādi. It noslēgts līgums par fasāžu detalizētu tehnisko apsekošanu un neatliekamo darbu veikšanu (fasādes pilnībā atdalījušos apmetuma vietu demontāžu un utilizāciju) ar SIA "CMB". Darbu izpilde plānota līdz 3.martam. Pēc fasāžu detalizētās tehniskās apsekošanas atzinuma saņemšanas, tiks pieņemts lēmums par turpmāko rīcību ēku fasāžu bojājumu novēršanai.

Vienlaikus, lai novērstu LNOB būvkonstrukciju bojājumus, notiek darbs pie būvprojekta izstrādes LNOB kasu piebūvei. "Rīgas nami" plāno gada laikā veikt būvprojekta saskaņošanu un realizāciju.

Turklāt BVKB uzdevis sakārtot kadastrālās uzmērīšanas lietu, kā arī novērst atzinumā norādītos ekspluatācijas pārkāpumus. Par šīm prasībām un kopējo BVKB atzinumu "Rīgas nami" ir informējuši LNOB, kas atbilstoši nomas līgumam, ir atbildīga par ēkas ekspluatāciju un apsaimniekošanu, atbilstoši drošības prasībām un normatīvajiem aktiem.

Jau ziņots, ka ēkas stāvoklim uzmanība tika pievērsta pēc tam, kad ierakstā sociālajā tīklā "facebook.com" LNOB direktors Zigmārs Liepiņš informēja, ka no ēkas sākuši krist nost ķieģeļu un apmetuma gabali, taču amatpersonas šī situācija neinteresējot.

Kultūras ministrijā (KM) norādījusi, ka 2016.gada nomas maksa LNOB ir paaugstinājusies, un nomas maksas paaugstinājumu Rīgas dome pamato ar vajadzību veikt ieguldījumus LNOB ēkas remontdarbos. Turklāt, ja situācija kļūs kritiska un Rīgas dome risinājumus ēkas vizuālo defektu novēršanai nevarēs rast, nāksies vērtēt, vai radošajiem procesiem paredzēto finansējumu nenovirzīt LNOB ēkas labošanai, jo KM rīcībā citu resursu neesot.

Savukārt SIA "Rīgas nami" ir gatavi aktīvi iesaistīties operas ēkas avārijas novēršanā, aicinot operas pārstāvjus uz konstruktīvu sadarbību. Patlaban sākti darbi, lai veiktu vietas apsekošanu un pēc iespējas ātrāk būtu iespējams izstrādāt fasādes restaurācijas projektu, kas ļaus izdarīt secinājumus par nepieciešamajiem darbiem un investīcijām situācijas sakārtošanai.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Šodienas aktīvajā dzīves ritmā metāla durvis ir kļuvušas par neatņemamu ģimenes mājas, dzīvokļa, lauku vai dārza mājas sastāvdaļu. Galvenais iemesls, kāpēc metāla konstrukcijas, tai skaitā metāla durvis, izpelnījušās tik lielu popularitāti, ir to augstā izturība, pateicoties kurai, dzīves telpas kļūst drošākas pret uzlaušanu un garnadžu mēģinājumiem piesavināties vērtīgas mantas. 

Aktuālie piedāvājumi

Individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Vairākums kanalizācijas sistēmas privātā sektorā neatbilst Eiropas normām un pakļauti rekonstrukcijai. Jau pavisam drīz sistēmas lietotājiem, kuri nav reģistrēti, tiks piemērotas ievērojamas soda naudas. Lai izvairītos no soda naudas, savlaicīgi jāveic esošās sistēmas modernizācija!

Aktualitātes

Pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā 2019 (FOTO)

Pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā 2019 (FOTO)

Pirmdien, 7. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau četrpadsmito reizi pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. Šogad tā "Par līdzsvaru starp privāto un publisko ārtelpu ekskluzīvā un inovatīvā mājokļu projektā" piešķirta daudzdzīvokļu ēkai Kuģu ielā 28 un tās autoriem.

Uzņēmējs runā