Celtnes pamatu siltināšanas paņēmieni
Celtnes pamatu siltināšanā var lietot keramzītu, kas jau ilgu laiku tiek izmantots šim nolūkam. Pa pamatu perimetru jāizrok tranšeja un tajā jāieklāj hidroizolācijas plēve ar rezervi tranšejas platumā. Ieteicamais tranšejas dziļums – 50 cm. Keramzīts jāuzber plēvei virsū līdz pat tranšejas augšai un jāpārsedz ar plēves rezervi. Virsū plēvei jāklāj hidroizolācijas materiāls, piemēram, ruberoīds. To nepieciešams apbērt ar grunti vai aizliet ar betonu, tādā veida izveidojot aizsargapmali.
Tāpat siltināšanā var izmantot putuplastu. Pateicoties īpašai ražošanas tehnoloģijai, putuplasts spēj izturēt jebkādu ārējās vides slodzi, turklāt ir ekonomisks materiāls.
Lai izmantotu to siltināšanā, nepieciešams atrakt celtnes pamatus, attīrīt tos no zemes un veikt hidroizolāciju. Tamdēļ var izmantot bitumena ruļļveida materiālu vai gumiju šķidrā veidā. Pirms šo materiālu uzklāšanas, celtnes pamatus jāgruntē ar bitumenu. Ruļļveida bitumens pie sienas tiek piestiprināts ar gāzes degļa palīdzību, savukārt gumija tiek uzklāta ar speciāli tam paredzētu lāpstiņu. Ja hidroizolācija veikta ar gumiju, pēcāk ar speciālas līmes palīdzību putuplasts tiek pielīmēts pie celtnes pamatiem. Pie bitumena ruļļiem to ir viegli piestiprināt dažās vietās piekausējot. Vēlāk viss tiek aizbērts ar grunti, putuplasts pirms tam tiek izolēts ar ruberoīda kārtu.
Vēl viens variants celtnes pamatu siltināšanā ir poliuretāna putu izmantošana. Materiālam ir ļoti laba saķere, spēja aizpildīt visas mazākās plaisas un bedrītes, ir izturīgs. Patstāvīgi to izmantot ir ļoti sarežģīti - labāk vērsties pie speciālistiem. Tā izmantošanas tehnoloģija ir vienkārša un iedalāma divos veidos:
* Izsmidzināšana - komponentsastāvs kopā ar gaisu no speciāla smidzinātāja uzklājas uz virsmas pamatnes;
* Liešana - komponentu sajaukšana veicama bezgaisa telpā, un iegūtais staipīgais materiāls tiek izliets sagatavotajā klājā.
Pēc poliuretāna putu uzklāšanas uz celtnes pamatu pazemes daļu, speciālisti neiesaka ieklāt hidroizolāciju.
Šķidra siltumizolācija – pats modernākais siltumizolācijas veids. Siltumizolācijas materiāls plānā kārtā (2 – 7 mm) tiek uzklāts uz jebkuras virsmas, spēj pasargāt virsmu no korozijas (ja tas ir metāls), kondensāta veidošanās, uzlabo skaņas izolācijas kvalitāti. Hidroizolācijas veikšana nav nepieciešama. Tāpat šāds pārklājums pasargā virsmu no mitruma.
Foto: www.diy.ru