abc.lv skaitļos

Lietotāji online67
Aktīvie uzņēmumi19722
Nozares raksti777
Ekspertu atbildes2463
Ceresit PCC – betona labošanas sistēma : abc.lv

Ceresit PCC – betona labošanas sistēma

Ceresit PCC – betona labošanas sistēma

Armēts betons, tāpat kā citi celtniecības materiāli, ir pakļauts destruktīvai koroziju izraisošu faktoru iedarbībai. Pie šādiem faktoriem pieskaitāmi atmosfēras nokrišņi, piemēram, lietus ūdens, sāls, gaisā sastopamie ķīmiskie elementi, kā arī mehāniskie un bioloģiskie faktori. Tomēr to radītos bojājumus ir iespējams efektīvi izlabot. Ceresit ražo un piedāvā tirgū lieliskus materiālus, kas paredzēti betona un dzelzsbetona konstrukciju labošanai un to aizsardzībai. Šie produkti veido sistēmu Ceresit PCC, kuras galvenās priekšrocības ir saderība ar zemākas izturības betonu un ļoti labi darba parametri. Tāpēc Ceresit PCC sistēmas produkti nodrošina efektīvu un ātru darbu izpildi pat tādos gadījumos, kad konstrukcija ir būtiski bojāta, turklāt, pateicoties savām īpašībām, pagarina konstrukcijas darbības laiku.

Betons ir kompozīts materiāls, bet tā īpašības ir atkarīgas no daudziem materiāla sastāva un tehnoloģiskajiem faktoriem. Tā galvenā pievilcība ir iespēja to formēt visai brīvos veidojumos un materiāla spēja nodrošināt armatūras tērauda pretkorozijas aizsardzību, kas ievērojami palielina šī materiāla lietošanu. Armatūras tērauda pretkorozijas aizsardzības mehānisms veidojas, jo betonam ir augsts bāziskums (pH 12–13,5). Tik spēcīgā sārmainā vidē uz armatūras tērauda virsmas rodas blīvs aizsargslānis. Betons, līdzīgi citiem celtniecības materiāliem, ir pakļauts korozijai. Korozijas procesiem betonā ir dažādi iemesli. Tos var iedalīt fizikālajos un ķīmiskajos. Betona fizikālās korozijas cēlonis, pirmkārt, ir aukstuma un sala destruktīvā iedarbība uz mitru betonu,kā arī betona nodilšana, mehāniski bojājumi, mainīgo un dinamisko slodžu iznīcinošā iedarbība un arī pārslodzes.


Betona ķīmiskā korozija ir saistīta ar dažādu ķīmisku vielu iedarbību, kas var būt šķidrums vai gāzveida viela, kuras sadalās un iznīcina betona sastāvdaļas. Piemēram, oglekļa dioksīds, kas atrodas gaisā,savienojumā ar mitrumu izraisa betona karbonizācijas procesu. Ķīmiskās reakcijas rezultātā veidojas kalcija karbonāts, kas blīvē betona struktūru un, no vienas puses, paaugstina tā izturību pret ekstrahēšanu un spiedi (līdz zināmai robežai), bet, no otras puses, tas neitralizējas un līdz arto samazinās sārmainās reakcijas iedarbība. Tā rezultātā būtiski samazinās aizsardzības īpašības attiecībā uz armatūras tēraudu. Savukārt lietus ūdens, kas ir mīksts, izskalo no betona struktūras viegli šķīstošus kalcija savienojumus, veidojot raksturīgus baltus notecējumus un izraisot betona izturības samazināšanos un tā porainības palielināšanos.

Destrukcijas pazīmju konstatēšanas gadījumā pirms tālāko darbību veikšanas jāveic betona konstrukciju diagnostika. Mūsdienās visur, veicot labošanas darbus, tostarp betona konstrukciju labošanu, tiek praktizēts saderības nosacījums – labošana, izmantojot izstrādājumus ar līdzīgiem tehniskajiem parametriem kā labojamā elementa parametri.

Ceresit PCC sistēma ir paredzēta izdrupumu papildināšanai, balkonu atkārtotai profilēšanai un kompleksai dažāda veida betona un
dzelzsbetona konstrukciju labošanai. Ar sistēmā ietilpstošajiem izstrādājumiem ir iespējams izlabot pat būtiskus destrukcijas (mehāniskās, korozijas) radītus bojājumus tādos konstrukciju elementos kā balkoni, konsoles, nesošās kolonnas un sijas, pārsegumus utt., kā arī tādos celtniecības objektos kā betona un dzelzsbetona rezervuāri (attīrīšanas iekārtas), karkasi (piem., tirdzniecības centros), halles, daudzplākšņu un monolītas (baseini) konstrukcijas, dzelzsbetona konstrukcijas – dūmeņi, saldētavas utt.

Ceresit PCC sistēmas izstrādājumi ir noturīgi pret atmosfēras apstākļu un ceļu kaisīšanai izmantoto līdzekļu, tostarp sāls, tiešu iedarbību.

Pamatnes notīrīšana

Labošanas darbi jāuzsāk ar vāji noturīgo korodēto betona fragmentu nokalšanu, nolietoto vai/un bojāto ieklājuma slāņu, apmetumu, izolācijas noņemšanu un virsmas notīrīšanu līdz veselajam nesošajam slānim.

Plaisu labošana

Pēc pamatnes notīrīšanas jānosaka plaisu atrašanās tajā: vai tās ir nostabilizētas, vai arī tās var mainīt savu plaisu atvērumu, vai caur tām var izsūkties ūdens, jāizmēra plaisas platums.

Armējuma tērauda aizsardzība
Ja korozija ir sasniegusi armatūras konstrukcijas,no korodētajām armatūras stiegrām jānoņem betona apvalks līdz pat koroziju neskārušām vietām. Armatūras stiegras jānotīra no rūsas (ar rokām vai mehāniski ar birstēm, smilšu strūklu, ūdens smilšu strūklu). Uz sagatavotas armatūras tērauda virsmas jāuzklāj minerāls pretkorozijas pārklājums Ceresit CD 30.

Kontaktslāņa izveidošana
Pēc armatūras tērauda aizsardzības izveidošanas īsi pirms betonu izdrupumu papildināšanas uzsākšanas (arī labojot izdrupumus, kas neattiecas uz pamatkonstrukciju) sagatavotā vecā betona virsma bagātīgi jāsamitrina ar ūdeni, izveidojot matēti mitru virsmu. Uz šādi izveidotas pamatnes tiek uzklāts kontaktslānis no minerālās javas Ceresit CD 30. Nākamie javas Ceresit PCC sistēmas slāņi jāuzklāj pēc kontaktslāņa sākotnējās izžūšanas, kad java kļūst matēti mitra, proti, 30–60 minūšu laikā pēc uzklāšanas.

Izdrupumu papildināšana

Atkarībā no izdrupuma dziļuma betonā tā apildināšanai viena no javām: Ceresit CD 25 vai Ceresit CD 26. Ceresit CD 25 un Ceresit CD 26 ir vienkomponenta javas betona un dzelzsbetona virsmas izlīdzināšanai, zudumu un bojāto vietu aizpildīšanai.

Virsmas izlīdzināšana

Lai iegūtu gludu virsmu zem krāsas vai labojot betonu, kas tieši neietilpst konstrukcijā,piem., nelieli virsmas labošanas darbi pēc stalažudemontāžas, rodas nepieciešamība papildināt izdrupumus līdz 5 mm dziļumam. Šajā gadījumā var izmantot minerālo špakteļjavu Ceresit CD 24.

Kopsavilkums par Ceresit PCC sistēmu

• Saderība ar zemākas izturības betonu – virs B15 klases.
• Ļoti labi izstrādes parametri – var uzklāt manuāli vai ar mehānismiem uz vertikālām un horizontālām virsmām.
• Laika ietaupījums– Ceresit produkti tiek klāti tieši uz svaiga Ceresit CD 30 kontaktslāņa, bet nākamie slāņi – ar nelielām laika atstarpēm vai pat bez starpoperāciju tehnoloģiskajiem pārtraukumiem.

Sistēmas sastāvā ietilpst:
• CD 30 – pretkorozijas kontaktjava "2 in 1" 
• CD 25 – smalkgraudaina java
• CD 26 – rupjgraudaina java
• CD 24 – špakteļmasa izlīdzināšanai


Vairāk informācijas par produktiem un pasūtīšana www.profcentrs.lv 
E-pasts: pasutijumi@profcentrs.lv
Tālr. 66001066 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

Iespējams, ir maz tādu cilvēku, kas vasaras tveicē neaizdomātos par gaisa kondicionēšanas iekārtas uzstādīšanu savā īpašumā – vai tas būtu mājoklis, birojs vai kāda sabiedriska vai ražošanas ēka. Kā nekā – tieši šāda veida iekārtas palīdz nodrošināt komfortablu iekštelpu klimatu, veidojot labvēlīgus apstākļus gan ikdienas dzīvei, gan darba uzdevumu veikšanai. 

Aktuālie piedāvājumi

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Raksturīgi, ka vajadzība novērtēt īpašumu, kas sastāv no lauksaimniecības un meža zemes, ir "neērta" ne tikai lielākajam vairumam uzņēmumu, kas ar to nodarbojas, bet arī pašiem īpašniekiem. SIA REIZ viena no spēcīgākajām kompetencēm ir tieši meža zemes vērtēšana, tajā skaitā ja ir lauksaimniecības zemes klātesamība – objektīva vērtēšana!

Aktualitātes

Latvijā pirmoreiz novērota negatīva elektroenerģijas cena biržā

Latvijā pirmoreiz novērota negatīva elektroenerģijas cena biržā

Pirmoreiz vēsturē Latvijā novērota negatīva vairumtirdzniecības elektroenerģijas cena. Šā gada 6. jūlijā laikā no 5.00-6.00 rītā elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu zonā bija –0,09 EUR/MWh. Šāda netipiska situācija ir novērota pirmo reizi.

Uzņēmējs runā

Mūsdienu dziļurbuma sūkņu uzstādīšana

dzilurbums

SIA "MS Real" profesionāli nodarbojas ar Grundfos dziļurbuma sūkņu pārdošanu un uzstādīšanu. Šie sūkņi ir sevi pierādījuši pasaulē, un vairumā gadījumu tiem nav analogu.

Ventilējama fasāde ar PAROC ZERO sistēmu 

paroc_1

PAROC piedāvā jaunu siltumizolācijas un stiprināšanas metodi PAROC ZERO, bez kronšteiniem un bez karkasa, kur vēdināmu fasādi nes tikai atsevišķas skrūves un to ietekme uz siltuma caurlaidību ir ne vairāk par 5%.