abc.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi28164
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Četru Rīgas graustu īpašniekiem uzdod sakārtot ēkas, pretējā gadījumā solot sodus : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Četru Rīgas graustu īpašniekiem uzdod sakārtot ēkas, pretējā gadījumā solot sodus

Četru Rīgas graustu īpašniekiem uzdod sakārtot ēkas, pretējā gadījumā solot sodus

Rīga, 18.febr., LETA. Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien uzdeva četru pilsētā esošu graustu īpašniekiem sakārtot ēkas, pretējā gadījumā solot sākt piemērot sodus.

Komiteja atbalstīja graustu Pulkveža Brieža ielā 10, Vīlandes ielā 11, Alberta ielā 6 un Brīvības ielā 88 piespiedu sakārtošanu. Komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR) gan norādīja, ka lēmumi par piespiedu sakārtošanu šoreiz neparedz, ka pašvaldība par saviem līdzekļiem veiks jelkādus remontdarbus. "Šoreiz tie paredz, ka, ja īpašnieki neveiks viņiem uzticētos darbus noteiktajos termiņos, mēs piemērosim viņiem sodus tik ilgi, kamēr darbi tik veikti," sacīja deputāts.

Kā liecina būvinženiera atzinums, Rīgas klusajā centrā esošie nami Pulkveža Brieža ielā 10, Vīlandes ielā 11 un Alberta ielā 6, kuru īpašnieki attiecīgi ir SIA "ALPS Real Estate IV", SIA "Vīlande" un Igaunijas pilsone Jana Tola, nav ilgstoši pienācīgi apsaimniekoti un uzturēti, kā rezultātā būves kļuvušas bīstamas un rada cilvēku veselības, dzīvības un mantas reālu apdraudējumu. Tāpat atzinumā minēts, ka ēku ārējais izskats jau ilgstoši degradē Rīgas pilsētvidi un būvju tehniskais stāvoklis un ārējais izskats nokrišņu dēļ turpina pasliktināties.

Banner 280x280

Attiecībā uz būvēm Vīlandes ielā 11 un Alberta ielā 6 saņemta arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vēstule, kurā norādīts, ka tās ir vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļi un atrodas Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā, kā arī pieder UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojumam. Taču, ņemot vērā būvju neapmierinošo stāvokli, inspekcija norādījusi, ka ēkām steidzami nepieciešami glābšanas un atjaunošanas darbi, lai saglabātu to kultūras vērtību.

Tāpat komiteja atbalstīja divu vidi degradējošu būvju nojaukšanu - namu Mīlgrāvī, Lēdurgas ielā 6, un Dārzciemā, Vietalvas ielā 2.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstalācijas drošība un profesionālie risinājumi

Elektroinstalācijas drošība un profesionālie risinājumi

Par elektroinstalāciju ikdienā reti aizdomājamies. Šis jautājums kļūst aktuāls vien tādos brīžos, kad pamanām problēmas, piemēram, elektroapgādes traucējumus, bojātus vadus, vai radušās citas neērtības, kas var radīt nopietnus apdraudējuma riskus. Kāpēc elektroinstalācijas drošība ir svarīga ikvienam?

Aktuālie piedāvājumi

Būvniecības informācijas sistēmā pieejams Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs

Būvniecības informācijas sistēmā pieejams Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs

Saskaņā ar grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā ir izveidots Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs, kura pārzinis ir Būvniecības valsts kontroles birojs. Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs ir pieejams Būvniecības informācijas sistēmas sadaļā “Reģistri” apakšsadaļā “Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs”. 

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai