abc.lv skaitļos

Lietotāji online103
Aktīvie uzņēmumi27949
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
"Colliers": Tuvākajos divos gados Rīga būs Baltijas līderis jaunajās tirdzniecības telpās : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"Colliers": Tuvākajos divos gados Rīga būs Baltijas līderis jaunajās tirdzniecības telpās

Rīga, 21.marts, LETA. Tuvākajos divos gados Rīga būs līderis starp Baltijas valstu galvaspilsētām pēc ekspluatācijā nodotajām jaunajām tirdzniecības platībām, trešdien Baltijas nekustamo īpašumu tirgus pārskata prezentācijā sacīja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Colliers International" partneris Ēriks Bergmans.

Plānots, ka līdz 2020.gadam Rīgā tiks nodoti ekspluatācijā 160 000 kvadrātmetru jaunu tirdzniecības platību, Tallinā - aptuveni 100 000 kvadrātmetru, bet Viļņā - 56 000 kvadrātmetru.

Savukārt pagājušajā gadā Tallinā ekspluatācijā tika nodoti 44 500 kvadrātmetri jaunu tirdzniecības platību, Rīgā - 11 600 kvadrātmetri, bet Viļņā - 3600 kvadrātmetri.

Bergmans skaidroja, ka pat tad, kad ekspluatācijā tiks nodoti visi plānotie objekti, vidēji Rīgā būs 1,28 kvadrātmetri tirdzniecības platību uz vienu iedzīvotāju, Viļņā - 1,26 kvadrātmetri, bet Tallinā - 1,89 kvadrātmetri.

Banner 280x280

"Rīgā un Viļņā attīstība notiek samērīgi un joprojām pēc šī rādītāja ir vieta jauniem tirdzniecības centriem. Nedaudz ir bažas par Tallinu, kur jau ir sasniegts tirgus pārsātinājums un ir šaubas, vai visi tirdzniecības centru projekti būs vienlīdz veiksmīgi," stāstīja Bergmans.

Brīvo un neiznomāto tirdzniecības platību īpatsvars pērn Rīgā bija 4,1%, Tallinā - 1%, bet Viļņā - 1,6%.

"Pirktspēja visās trīs Baltijas valstīs nedaudz pieaug, lai gan joprojām tā ir aptuveni 30% zemāka nekā vidēji Eiropas Savienībā. Tomēr tendence ir augšupejoša. Tāpat ir daudzi jauni zīmoli, kas vēl nav pārstāvēti Baltijas tirgū, bet tie pakāpeniski ienāk šajās valstīs. Zīmolu īpašnieki redz, ka pirktspēja Baltijā ir lielāka nekā, piemēram, Bulgārijā vai Rumānijā, tāpēc izvēlas Baltiju," skaidroja Bergmans.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Dārza darbi rudenī

Dārza darbi rudenī

Septembris ir pirmais rudens mēnesis, tādēļ aktuāls kļūst jautājums – kādi dārza darbi ir jāpaveic šajā mēnesī? Rudenī svarīgi sakopt dobes, sagatavot augus un zālienu ziemai, iestādīt pavasara sīpolpuķes, kā arī parūpēties par koku un krūmu veselību.

Aktuālie piedāvājumi

Logu augstākā klase no REHAU – ARTEVO  

Logu augstākā klase no REHAU – ARTEVO  

Profilu sistēma ARTEVO nodrošina logam visu labāko īpašību kopumu. REHAU zināšanas polimēru materiālos un tehnoloģijās nodrošina izgatavoto logu profilu un attiecīgi tālāk arī logu maksimālu veiktspēju, vienlaikus ļaujot vēl racionālāk izmantot resursus.

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai