abc.lv skaitļos

Lietotāji online29
Aktīvie uzņēmumi24923
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
CSP: 2. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms palielinājās par 1,1% : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

CSP: 2. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms palielinājās par 1,1%

CSP: 2. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms palielinājās par 1,1%

2021. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 2. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms [1] pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 1,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms pieauga inženierbūvniecībā – par 1,3% un specializētajos būvdarbos – par 6,8%, bet saruka ēku būvniecībā – par 4,7%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, produkcijas apjoma pieaugums bija visās inženierbūvniecības nozarēs: ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 0,7%, pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā – par 1,1% un hidrotehnisko objektu būvniecībā un citur neklasificētā inženierbūvniecībā – par 10%.

Specializētajos būvdarbos būvniecības apjoma kāpums bija tādās jomās kā būvdarbu pabeigšanas darbos (apmetēju, galdnieku, grīdas un sienu apdare, krāsotāju un stiklinieku darbi)  – par 28,5%, ēku nojaukšanas un būvlaukuma sagatavošanas darbos – par 18,4% un citos specializētajos būvdarbos (jumtu segumu uzklāšana un citur neklasificētie specializētie būvdarbi) – par 12,1%. Savukārt par 4,2% būvniecības produkcijas apjoms saruka elektroinstalācijas ierīkošanas, cauruļvadu uzstādīšanas un citās līdzīgās darbībās.

2021. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2021. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,7%, tai skaitā inženierbūvniecībā – par 4,2%, bet pieaugums bija ēku būvniecībā – par 0,3% un specializētajos būvdarbos– par 15,6%.

Būvniecības produkcijas apjoma indekss (2015=100)

Skatīt OSP datubāzē: BUP010c

Būvniecības produkcijas apjoma pārmaiņas (%, salīdzināmajās cenās)

Izsniegtās būvatļaujas [2]

Banner 280x280 Banner 280x280

2021. gada 2. ceturksnī izsniegta 1001 būvatļauja dzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai par kopējo platību 247 tūkst. kvadrātmetru jeb par 303 būvatļaujām vairāk un par 52 tūkst. lielāku platību nekā 2020. gada 2. ceturksnī, tai skaitā jaunajai būvniecībai izsniegtas 830 būvatļaujas ar paredzamo platību 191 tūkst. kvadrātmetru (par 327  būvatļaujām vairāk un par 47 tūkst. kvadrātmetru lielāku paredzamo platību nekā gadu iepriekš). Viena dzīvokļa jaunu māju būvniecības uzsākšanai izsniegtas 695 būvatļaujas (paredzamā platība – 140 tūkst. kvadrātmetru).

Nedzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai tika izsniegtas 464 būvatļaujas par kopējo platību 391 tūkst. kvadrātmetru (par 93 būvatļaujām vairāk un par 88 tūkst. kvadrātmetru lielāku paredzamo platību nekā 2020. gada 2. ceturksnī), tai skaitā jaunajai būvniecībai – 345 būvatļaujas par paredzamo platību 218 tūkst. kvadrātmetru. Rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai tika izsniegtas 76 būvatļaujas par kopējo platību 172 tūkst. kvadrātmetru, no tām 49 būvatļaujas – jaunbūvēm par kopējo platību 100 tūkst. kvadrātmetru.

Plašāka informācija par būvniecības produkcijas indeksiem un izdotajām būvatļaujām ēku būvniecībai ir pieejama oficiālās statistikas portālā sadaļā „Būvniecība un nekustamais īpašums”.

Metodoloģiskie skaidrojumi

[1] Uzņēmumu saviem spēkiem veiktie būvdarbi, ieskaitot ārpus Latvijas veiktos darbus.

[2] Sākot ar 2014. gada 4. ceturksni būvniecības statistikā termins „izsniegtās būvatļaujas” raksturo izdarīto atzīmju    būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.