abc.lv skaitļos

Lietotāji online83
Aktīvie uzņēmumi27741
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
CSP: inženierbūvniecības produkcijas apjoms 1. ceturksnī palielinājās par 40,7%  : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

CSP: inženierbūvniecības produkcijas apjoms 1. ceturksnī palielinājās par 40,7% 

CSP: inženierbūvniecības produkcijas apjoms 1. ceturksnī palielinājās par 40,7% 
Autors: Pexels.com

2025. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2024. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms (1) pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvniecības produkcija palielinājās inženierbūvniecībā – par 40,7%, specializētajos būvdarbos par 2,6%, bet ēku būvniecība samazinājās par 3,8%. 

Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica ceļu un dzelzceļu būvniecības pieaugums par 75,8% un elektroapgādes, telekomunikāciju un ūdensapgādes pieaugums par 26,2 %. Lielāko pienesumu sniedza ceļu, tiltu, augstsprieguma objektu un saules parku montāžas projekti, ko savukārt ietekmēja arī labvēlīgi laikapstākļi būvdarbu veikšanai. Pārējā inženierbūvniecība (hidrotehnisko objektu būvniecība un citur neklasificētā inženierbūvniecība) samazinājās par 11 %. 

Būvniecības apjoms palielinājās tādās specializēto būvdarbu jomās kā ēku nojaukšana un būvlaukumu sagatavošana – par 33,5 %, elektroinstalācijas ierīkošana, cauruļvadu uzstādīšana un citas līdzīgas darbības – par 0,5 % un citi specializētie būvdarbi (jumtu segumu klāšana un citur neklasificēti darbi) – par 7,6 %. Būvdarbu pabeigšanas darbi samazinājās par 1,9 %. 

2025. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2024. gada 4. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 7,7 %. Ēku būvniecībā palielinājās par 5,4 %, inženierbūvniecībā – par 5,3 % un specializētajos būvdarbos – par 8,7%. 

Banner 280x280 Banner 280x280

Skatīt OSP datubāzē: BUP010c 

Izsniegtās būvatļaujas (2) 

2025. gada 1. ceturksnī izsniegtas 763 būvatļaujas dzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai par kopējo platību 265 tūkst. kvadrātmetru (jaunajai būvniecībai – 580 būvatļaujas par 206 tūkst. kvadrātmetru platību). Viena dzīvokļa jaunu māju būvniecības uzsākšanai tika izsniegtas 456 būvatļaujas (paredzamā platība ir 92 tūkst. kvadrātmetru).  

Nedzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai tika izsniegtas 312 būvatļaujas par kopējo platību 265 tūkst. kvadrātmetru (jaunajai būvniecībai – 206 būvatļaujas par paredzamo platību 117 tūkst. kvadrātmetru). Rūpnieciskās ražošanas ēkām un noliktavām tika izsniegtas 65 būvatļaujas par kopējo platību 80 tūkst. kvadrātmetru, tai skaitā 41 – jaunbūvēm par kopējo platību 44 tūkst. kvadrātmetru.  

Plašāka informācija par būvniecības produkcijas indeksiem un izdotajām būvatļaujām ēku būvniecībai ir pieejama oficiālās statistikas portālā sadaļā „Būvniecība un nekustamais īpašums”. 

 

Metodoloģiskie skaidrojumi 

1. Uzņēmumu saviem spēkiem veiktie būvdarbi, ieskaitot ārpus Latvijas veiktos darbus.  

2. Atbilst BIS izdarītajai atzīmei būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi. 

Publicētie dati nākamajos ceturkšņos var tikt precizēti, ja tiks iegūta papildu informācija no uzņēmumiem vai administratīvo datu avotiem.  

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai