abc.lv skaitļos

Lietotāji online136
Aktīvie uzņēmumi25217
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
"Cemex": Arvien vairāk izmantojam Latvijā ražotu alternatīvo kurināmo : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"Cemex": Arvien vairāk izmantojam Latvijā ražotu alternatīvo kurināmo

"Cemex": Arvien vairāk izmantojam Latvijā ražotu alternatīvo kurināmo

Rīga, 4.okt., LETA. Kad 2010.gadā darbu sāka būvmateriālu ražotāja "Cemex" jaunā cementa ražotne Brocēnos, kas īpaši pielāgota darbam ar alternatīvo kurināmo, bija problēmas ar izejvielu atrašanu Latvijā, tomēr situācija ar katru gadu uzlabojas, šodien žurnālistiem sacīja "Cemex" Vides projektu nodaļas vadītāja Santa Kļava.

Viņa sacīja, ka sākotnēji teju viss alternatīvais kurināmais bija jāieved, bet pēdējos gados arvien vairāk tiek izmantots Latvijā ražots kurināmais, lai gan arī tad tas veido salīdzinoši mazu daļu no visa nepieciešamā.

Brocēnu cementa rūpnīca gadā patērē vairāk nekā 100 000 tonnu alternatīvā kurināmā, un tiek prognozēts, ka 25 000 tonnu jeb 24% no tā šogad būs ražoti Latvijā.

Pērn rūpnīcas darbā tika izmantotas teju 19 000 tonnas Latvijā ražotā alternatīvā kurināmā, bet vēl gadu iepriekš nepilnas 16 000 tonnas kurināmā.

Banner 280x280 Banner 280x280

Kā ziņots, no "Cemex" cementa rūpnīcā Brocēnos izmantotā kurināmā 80% veido alternatīvais kurināmais. Daļu no tā veido smalcinātas riepas, daļu - no atkritumiem iegūts kurināmais jeb SRF, bet vēl daļu sastāda neitralizēta pieesārņotā augsne jeb NPA.

Iegādājoties starptautisko celtniecības materiālu piegādātāju uzņēmumu "RMC Group o.l.c." 2005.gada martā, "Cemex" kļuva par Brocēnu cementa ražotnes īpašnieku.

2010.gada "Cemex" uzsāka ražošanu pilnībā no jauna uzbūvētajā Brocēnu cementa rūpnīcā, kuras izveidē "Cemex" investēja 300 miljonus eiro, kas ir lielākās investīcijas Latvijas rūpniecībā pēc neatkarības atgūšanas.

"Cemex" apgrozījums Latvijā 2016.gadā bija 57,986 miljoni eiro, kas ir par 18,5% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt "Cemex" zaudējumi pērn bija 14,031 miljons eiro un tie ir samazinājušies par 21% salīdzinājumā ar 2015.gadu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajam "Rugby Holding B.V.".

"Cemex" Latvijā ražo un izplata cementu, betonu un minerālmateriālus, kā arī piedāvā valčbetona risinājumu ceļu un laukumu būvniecībai. Uzņēmuma augstās kvalitātēs cements ir novērtēts arī eksporta tirgos - Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā un Krievijā.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.