abc.lv skaitļos

Lietotāji online80
Aktīvie uzņēmumi24905
Nozares raksti1135
Ekspertu atbildes3041
"Daikin" – labākais no labākajiem! : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"Daikin" – labākais no labākajiem!

"Daikin" – labākais no labākajiem!

"Daikin" ir pasaules vadošais klimata tehnikas ražotājs un izsenis jau ir celmlauzis jaunu tehnoloģiju un iekārtu izstrādē. Tieši "Daikin" ir japāņu ražotājs, kurš pirmais izstrādāja un masveidā uzsāka ražot "Inverter" tehnoloģijas modulējamas jaudas iekārtas un gaiss-ūdens siltumsūkņus, kas nu jau ieguvuši plašu popularitāti arī Latvijā. Ar šiem revolucionārajiem jaunievedumiem "Daikin" nav apstājies savā attīstībā un ir izstrādājis iekārtas un risinājumus, kas drīzumā dominēs mūsu mājsaimniecībās.

Revolucionārs risinājums – hibrīdtehnoloģija apkures risinājumos

"Daikin" ir izstrādājis jaunu piegājienu apkures problēmu risināšanā, kuram līdzvērtīga pasaulē vēl nav. Kā mēs labi zinām, mūsu klimatā apkure ir primārā nepieciešamība, un vairākumā mājsaimniecību tiek uzstādītas vairākas iekārtas vai iekārtas, kuras iespējams darbināt, izmantojot dažādus enerģijas avotus. Tam ir vairāki nozīmīgi argumenti, ar kuriem montāžas speciālisti sastopas ik dienu.

- Drošība – klienti vēlas, lai apkure būtu iespējama arī tad, ja kāda no iekārtām uzrāda kļūdu.
- Energoefektivitāte – katram enerģijas veidam ir savas stiprās un vājās puses. Ne visas iekārtas spēj piemērot savu ražību Latvijas svārstīgajam klimatam, turklāt arī to efektivitāte, darbojoties pie daļējas noslodzes, ir zema.
- Kompaktums – klientus interesē , lai apkures sistēma neaizņemtu daudz vietas. Ierīkot vairāku energoresursu veidu apkuri privātmājā bieži vien nav iespējas, jo tehniskajā telpā ir ierobežota vieta.

"Daikin" piedāvā sistēmu, kas apvieno visas iepriekšminētās patērētāju vēlmes. Šī sistēma apvieno sevī kondensācijas tipa gāzes katlu (iespējams arī pārbūves komplekts sašķidrinātajai gāzei) un gaiss-ūdens siltumsūkni, kuri savstarpēji ir savietoti vienotā blokā. Iekārta ir unikāla ar saviem kompaktajiem izmēriem, jo iekštelpu bloka izmērs būs vienāds ar gāzes katla izmēru, atšķirsies tikai tā biezums. Iekārtas  vadības automātika, atkarībā no nepieciešamās siltumjaudas un ievadītās energoresursu cenas, pati pārslēgs iekārtas režīmus, tādējādi panākot lietotājam iespējami zemākās apkures izmaksas. Iekārta spēj nodrošināt arī karstā ūdens sagatavošanu visekonomiskākajā iespējamā veidā. Arī karstā ūdens sagatavošanā iekārta darbosies kondensācijas režīmā, kas sniedz 10–15% ietaupījumu, salīdzinot ar citu ražotāju kondensācijas katliem. Sistēma ir unikāla, jo  vasaras periodā ar šo iekārtu ir iespējams veikt arī telpu dzesēšanu. 

Darbojoties hibrīda režīmā, iekārta spēj sagatavot nepieciešamo siltuma daudzumu par 35% ekonomiskāk nekā tradicionālie kondensācijas tipa gāzes katli. Šāda sistēma ļauj baudīt maksimālo komfortu ar minimālu enerģijas patēriņu. 

Iekārta vienlīdz būs piemērota esošām mājsaimniecībām, kurām jāveic gāzes katla nomaiņa, kā arī jaunbūvēm ar salīdzinoši nelielu energopatēriņu. Siltumsūkņa apkures jauda 1.8–10 kw, gāzes katlam līdz 32 kw.

"Daikin Inverter" tipa zemes siltumsūknis 
"Daikin" ir izstrādājis siltumsūkņu sēriju, kuras pamatā ir viņa paša izstrādātais un patentētais "Inverter" tehnoloģijas "swing" kompresors. "Daikin" zemes siltumsūknis ir izstrādāts tā, lai apmierinātu gandrīz jebkuras mājsaimniecības nepieciešamību pēc apkures un karstā ūdens. Tas ir vienkāršs un draudzīgs lietotājam. Lai veiktu iestatījumus vai nolasītu datus, klientiem pat nav jādodas uz tehnisko telpu, jo iekārtas vadības paneli var iznest vai papildus uzstādīt arī jebkurā citā, klientam ērtā, vietā. 

"Daikin" inženieri ir sasnieguši jaunu līmeni arī iekārtu kompaktuma ziņā. Iekārtas uzbūvi var raksturot ar diviem vārdiem "viss ietverts". "Daikin" siltumsūkņa iekšpusē ir iebūvētas visas komponentes, kas nepieciešamas, lai ēkas apkures sistēma un enerģijas avota loks varētu darboties, kā arī satur karstā ūdens tvertni 180l. Tātad atkrīt vajadzība "apkarināt" sienas ar papildus komponentēm, tiek ietaupīta vieta, samazinās montāžas papildmateriālu tāme un uzstādīšanai atvēlētais laiks. Vēl vairāk – "Daikin" inženieri izvietojuši visas komponentes tā, lai iekārtas pilnvērtīgu apkalpošanu varētu veikt, tikai atverot priekšējo vāku. Tātad iekārtu var izvietot  tuvu pie sienas, un tā aizņems tik lielu laukumu, cik liels ir tās izmērs. 


"Daikin Inverter" tehnoloģijas siltumsūknis ļaus izmantot zemes siltumu vēl efektīvāk. Mainīgās jaudas kompresors (2.5–13 kw) ieslēgsies lēni un nemanāmi, tas ir neticami kluss, turklāt tas pielāgos savu jaudu konkrētajam momentam, tādējādi sezonālās lietderības koeficients šādai iekārtai ir būtiski augstāks – SCOP ir līdz pat 5.9. 

Būtiski uzlabojas iekārtas darbība pavasara un rudens periodā, kad nav nepieciešama pilna iekārtas jauda, turklāt iekārtas darbībai nebūs nepieciešama akumulācijas tvertne, kas ir būtisks ietaupījums instalācijā, ekspluatācijā un telpas ziņā. Būtiski izlīdzinās apkures sistēmas darbība, klimats telpās ir vienmērīgs un nav pakļauts svārstībām.

Apkopojot  ieguvumus, ir pamats uzskatīt, ka "Daikin" ir radījis Eiropas klimatam, tajā skaitā  ziemeļu apgabaliem piemērotu zemes siltumsūkni. Tajā pielietotas Japānas ražotāja izstrādātās modernākās tehnoloģijas, kas inovāciju ziņā liek ierindot šo produktu jau nākamās paaudzes siltumsūkņu kategorijā. "Daikin" siltumsūkņi ļaus Jums samazināt apkures izdevumus līdz pat 20%, salīdzinot ar vienkāršākajiem zemes siltumsūkņu modeļiem. Šādas iekārtas var pievienot pie esoša zemes kontūra vai dziļurbuma zondes. Pateicoties mainīgam jaudas izlietojumam, aprēķinātais kontūra garums var būt par 10–15 % mazāks nekā iepriekšējo paaudžu siltumsūkņiem. Iekārtas jau ir uzstādītas un pārbaudītas Latvijas apstākļos.

Gaiss-ūdens siltumsūkņi – ērti, efektīvi, inovatīvi!
"Daikin" – "Altherma" gaiss-ūdens siltumsūkņi ir pieejami gan mājsaimniecībām, gan neliela mēroga komercuzņēmumu apkures nodrošināšanai. "Daikin" ar lepnumu  piedāvā pilnu segmentu ar produktiem, kas var nodrošināt pilnvērtīgu apkuri zemu temperatūru apkures sistēmām, kā arī speciālus risinājumus objektiem, kur nepieciešama apkure ar augstu padeves temperatūru – līdz pat 85oC. Šie risinājumi ir īpaši piemēroti objektiem, kuros ir jāaizstāj esošais šķidrā kurināmā vai gāzes katls un visas sistēmas pārbūve ir dārga vai nav iespējama. Izmantojot augsto temperatūru bloku, nav nepieciešams mainīt radiatorus un veikt telpu remontu.

"Daikin" siltumsūkņi pieejami dalītā (āra bloks + iekštelpu bloks) vai monobloka veidā. Tie spēj nodrošināt mājsaimniecību arī ar karsto ūdeni. Dalītās sistēmas var tikt piegādātas uzreiz ar iebūvētu karstā ūdens tvertni,  kas ļauj būtiski ietaupīt montāžai nepieciešamo vietu. Šāds risinājums būs veiksmīgs dzīvokļu apsildei mājās ar individuālu centrālapkuri. 


"Daikin" iekārtas ir izstrādātas līdz vissīkākajām detaļām. Īpašu vērību siltumsūkņu izstrādē speciālisti ir veltījuši iekārtu ekspluatācijai bargākajos salos. Āra iekārtas bloks ir izveidots ar īpašu radiatora formu (bez pamatnes), kas būtiski samazina elektroenerģijas patēriņus atkausēšanās laikā, kā arī dīkstāves režīmā. Atkausēšanās režīmi šādām iekārtām ir retāki un īsāki.

Šis siltumsūkņa veids var tikt izmantots  pilnvērtīgai telpu dzesēšanai vasaras mēnešos. DAIKIN iekārtas arī Latvijas klimata ziemas bargākajos salos (mīnus 20–25 grādos) spēs darboties ar augstu lietderības koeficientu, patstāvīgi kontrolējot un pielāgojot savu darbības režīmu, lai saražotu jums nepieciešamo siltumu pēc iespējas ekonomiskāk.

Gaiss-gaiss siltumsūknis – efektīvs gan dzīvoklī, gan privātmājā

Gaiss-gaiss siltumsūknis ir izdevīgs un parocīgs ēkās, kur ir malkas vai ogļu apkure, vai ēkās bez centrālapkures sistēmas. Gaiss-gaiss siltumsūknis izlīdzina temperatūras svārstības, tas būs noderīgs komforta uzturēšanai starp kurināšanas reizēm. Lai atvieglotu kurināšanu un malkas patēriņš būtu mazāks, līdz -15 oC salam ēku var apsildīt tikai ar gaiss-gaiss siltumsūkni, bet, kad gaisa temperatūra kļūst zemāka, papildus kurināt ar malku. Šādā kombinācijā siltumsūknis tiek ekspluatēts apstākļos, kad tā lietderības parametri ir visaugstākie, un malka tiek patērēta salīdzinoši maz. Tādā veidā ievērojami samazinās izdevumi saistībā ar malkas sagādi, pārvietošanu un uzglabāšanu. Nav nepieciešams tik daudz vietas kurināmā uzglabāšanai, mājā ievērojami uzlabojas gaisa kvalitāte, jo samazinās pelnu un putekļu daudzums.

Iekārtai (atkarībā no modeļa) ir vairākas gaisa filtrēšanas pakāpes, kas neļauj izplatīties un vairoties alerģijas izraisošām baktērijām, neitralizē nepatīkamas smaržas un veic gaisa jonizāciju.

Gaiss-gaiss siltumsūknis ir praktisks un izdevīgs risinājums arī vasarnīcā vai atstatus novietotai pirtij. Jo īpaši noderīgi tas ir gadījumos, kad ēka, lai arī reti, tomēr tiek izmantota arī ziemas mēnešos.

Ražotāja "DAIKIN" gaiss-gaiss siltumsūkni var izmantot ēku pretaizsalšanas nodrošināšanai – ziemas mēnešos, kad ēka netiek aktīvi izmantota, ar siltumsūkņa palīdzību ir iespējams telpas uzturēt mēreni siltas (var iestatīt jebkuru temperatūru ar 1 grāda soli no +10 līdz pat +32oC). Tādējādi telpās tiek nodrošināta minimālā temperatūra, kas neļauj veidoties mitrumam un pelējumam, ūdens un kanalizācijas caurules tiek pasargātas no sasalšanas un bojāšanās, kā arī rēķins par telpu apsildi būs mazāks, nekā uzturot telpas ar augstāku temperatūru.

"DAIKIN" siltumsūkņi var tikt aprīkoti ar papildus vadības bloku, kas ļauj veikt iekārtu vadību attālināti, izmantojot Wi-Fi un aplikāciju mobilajā tālrunī vai planšetē. Piemēram, ražotājs piedāvā attālināti izmantot nedēļas programmēšanas taimeri, kas ļauj izmainīt nepieciešamās telpas temperatūru pa diennakts stundām. Tāpat mainīt temperatūru ar mobilā tālruņa palīdzību būs iespējams veikt tieši pirms ierašanās vasarnīcā, tādējādi, atbraucot uz vasarnīcu vai  pirti, gaiss telpās jau būs sasniedzis komfortablu temperatūru.

Uzstādot gaiss-gaiss siltumsūkni, jūs iegūstat arī iespēju dzesēt telpas, turklāt dzesēšanas nodrošināšanai ir iespēja izmantot visus tos pašus vadības un programmēšanas rīkus.

Saskaņā ar jaunākajām prasībām, visas iekārtas ir jāklasificē un jāmarķē atbilstoši energoefektivitātes klasēm. Arī šeit "DAIKIN" ir tirgus līdera statusā, jo to ražotās iekārtas atbilst  A+++ energoefektivitātes klasei, kas patlaban ir augstākais rādītājs šādu iekārtu vidū.

Pateicoties augstiem lietderības parametriem un salīdzinoši nelielām investīcijām, "DAIKIN" siltumsūkņa atmaksāšanās laiks būs ļoti ātrs, un papildus līdzekļu ekonomijai lietotājs iegūs nenovērtējamas ērtības un atvieglojumu ikdienas ritmā.

Gaiss-gaiss siltumsūknis jāizvēlas ar garantētu kvalitāti. Atšķirības slēpjas sīkumos
Ja esat nolēmuši mājā vai dzīvoklī ierīkot gaiss-gaiss siltumsūkni, nepieciešams izvērtēt, cik būtiska ir šīs iekārtas ilgmūžība un nevainojama darbība. Vēlams izvēlēties nevis lētāko, bet pazīstama un pieredzes bagāta ražotāja iekārtu, kas ar saviem tehniskajiem risinājumiem spēj nodrošināt iekārtas ilgmūžību, praktiskumu un ekonomiskumu. "DAIKIN" ir viens no pasaulē zināmākajiem apkures un gaisa kondicionēšanas iekārtu ražotājiem, kas izstrādā un savās iekārtās izmanto jaunākās tehnoloģijas, ko vēlāk citi ražotāji mēģina atdarināt savos izstrādājumos.
Patlaban "DAIKIN" ir izstrādājis vairākus produktus, kas savstarpēji atšķiras ar dažādām funkcionālām iespējām, kas atspoguļojas lietošanas ērtībās un, protams, lietderības parametros.

Aukstumaģents R32 
"DAIKIN" ir izstrādājis un gaiss-gaiss siltumsūkņiem izmanto unikālu freona gāzi R32, kas ir salīdzinoši nekaitīgāka apkārtējai videi un nodrošina būtisku ekonomiju apkures režīmā.

Telpas kontroles sensori
Vairākos "DAIKIN" iekārtu modeļos ir iemontēts cilvēka klātbūtnes sensors. Lai nebūtu caurvēja sajūta vai sajūta, ka siltumsūknis nemitīgi pūš virsū, ir iespēja aktivizēt papildus funkciju, kad iekārta fiksē kustību telpā un silto gaisu pūš tajā virzienā, kur nav cilvēku vai mājdzīvnieku. Šī funkcija ir ļoti būtiska brīdī, kad iekārta darbojas dzesēšanas režīmā. Papildus iekārta koriģē temperatūru 2 grādu robežās un nesilda telpu intensīvi, kad tajā neviens neatrodas, tādējādi nodrošinot papildus ekonomiju. 

Siltumsūknis skanē arī telpas aukstos punktus – novirzot gaisa plūsmu tur, kur ir zemāka gaisa temperatūra, tiek panākta vienmērīgāka telpas temperatūra. 
 
Brīvi stāvošs siltummainis – tā ir drošība un reāla ekonomija!
Strādājot siltuma režīmā gada aukstajos mēnešos, ārējais bloks apsalst un ir ļoti svarīgi, lai iekārta laiku pa laikam pilnvērtīgi atkausētos. Siltumsūknim atšķirībā no kondicionētāja programmatūrā ir iestrādāts speciāls algoritms, kas paredz veikt atkausēšanu pēc iespējas retāk un īsākā laikā. Ilgstošos sala apstākļos uz apakšējās plātnes veidojas apledojums. Liela daļa ražotāju, lai novērstu apledojuma veidošanos, pamata plātnē ievieto elektrisko sildkabeli, kas patērē papildus enerģiju. DAIKIN šajā ziņā ir revolucionārs risinājums – brīvi stāvošs siltummainis/ radiators. Tas ļauj ietaupīt papildus elektroenerģiju ne tikai brīžos, kad notiek atkausēšanās, bet arī tad, kad iekārta ir dīkstāves režīmā, turklāt ievērojami samazinās tās bojājuma (sasalšanas) risks. Viena šāda iekārta ļaus jums ietaupīt līdz pat 10 EUR mēnesī! Ja šādas iekārtas ir vairākas, jūsu ietaupījums būs jau ievērojams.
 
Nedēļas programmēšana
"DAIKIN" siltumsūkņiem ir iebūvētas 2 veidu programmēšanas iespējas. Viena no tiem ir vienkāršota, līdzīga kā daudzām iekārtām, kas ļauj programmēt iekārtas darba ieslēgšanu un izslēgšanu 24 stundu ietvaros.
Papildus dienas programmēšanai, "DAIKIN" siltumsūkņos ir iespējams uzstādīt iekārtas vadības programmu visai nedēļai, tādējādi maksimāli pietuvinot iekārtas darbību savam dzīves ritmam. Šādā veidā Jūs panāksiet, ka iekārta brīžos, kad Jūs neesat mājās, sildīs mazāk un lieki nepatērēs enerģiju. 
 
Attālināta vadība
"DAIKIN" iekārtas atbilst visiem mūsdienu dzīves standartiem un ir ērti vadāmas ar visu veidu portatīvajām iekārtām. "DAIKIN" aplikācijas ir brīvi pieejamas uz Apple, Android un Windows programmatūru saturošām iekārtām. 
"DAIKIN" piedāvā arī aplikācijas montāžas speciālistiem, kas ne tikai ļauj pārliecināties par iekārtas saderību ar konkrēto interjeru, bet arī palīdz diagnosticēt kļūmes, veicot iekārtu apkopi vai remontu.
 
Mitruma kontrole
Latvijā var iegādāties arī savā ziņā unikālu ražotāja "DAIKIN" modeļa "Ururu Sarara" gaiss-gaiss siltumsūkni, kam pasaulē nav analoga. Šis modelis spēj ne tikai dzesēt vai sildīt, bet arī veikt pilnvērtīgu telpas mitruma kontroli, nodrošinot dzīvošanai optimālu gaisa mitrumu. Mitrinātu gaisu iekārta "saražo" iekārtas ārējā blokā, kur pa speciālu cauruli kopā ar svaigu gaisu tas tiek padots telpā. Šis siltumsūknis var nodrošināt arī svaiga gaisa pieplūdi telpai, turklāt tādā veidā nodrošināt gaisa apmaiņu un tādējādi atrisināt gaisa apmaiņas problēmu telpās, kur nav vēdināšanas. "Ururu Sarara" ir optimāla 5 veidu gaisa virzīšanas sistēma, turklāt telpas gaisa filtrus laiku pa laikam iekārta iztīra pati. Tātad ar šīs iekārtas palīdzību jūs varēsit veikt kontrolētu telpas vēdināšanu un svaigu gaisu saņemt jau mitrinātu un uzsildītu līdz komfortablai temperatūrai.

 
Dizains
"DAIKIN Emura" – siltumsūknis, kas neatstāj vienaldzīgu.
 
"DAIKIN" ir izstrādājis siltumsūkni, kas apvieno sevī visas "DAIKIN" siltumsūkņu labākās īpašības ar labākajiem raksturlielumiem. Tas būs lielisks siltuma avots bargākajos Skandināvijas salos un citu starpā izceļas ar pilnīgu iekštelpu bloka funkciju pārbagātību, netradicionālu formu un godalgotu dizainu. Šogad šis siltumsūknis ir pieejams ar R410 un arī R32 aukstumaģentu.
 
Aizstāj apkures radiatoru
"DAIKIN" ir izstrādājis arī siltumsūkņa modeli, kas savās funkcijās spēj pilnībā aizstāt radiatoru. Siltumsūknis "DAIKIN Nexura" spēj virzīt siltā gaisa plūsmu gar pašu grīdu, nodrošinot optimālu siltuma cirkulāciju telpā. Šis modelis spēj veikt telpas apsildi arī bez piespiedu gaisa cirkulācijas, gluži kā tradicionālais radiators. Šis siltumu izstarojošais alumīnija panelis ar savu neatkārtojamo dizainu un īpaši klusiem darbības režīmiem ideāli iederēsies arī guļamistabā ar visaugstākajām prasībām.
Ja montāža ir veikta kvalitatīvi, siltumsūknis kalpos gadu desmitiem. Atšķirībā no mazpazīstamiem ražotājiem un to pārstāvjiem "DAIKIN" garantē savu iekārtu rezerves detaļu pieejamību vēl daudzus gadus no to ražošanas pārtraukšanas brīža.
 
Pēdējos gados gaiss-gaiss siltumsūknis ir kļuvis ļoti iecienīts apkures veids. Tam par iemeslu ir plašais pielietojums, iespēja kombinēt ar citiem apkures veidiem, dzīves komfortu paaugstinošais funkciju klāsts, ekonomiskums un pieejamā uzstādīšanas cena. 


 Jautājiet sev piemērotāko "DAIKIN" apkures risinājumu pie vadošajiem  montāžas uzņēmumiem. Siltumsūkņu paraugi plašā klāstā tiks izstādīti izstādē "Māja dzīvoklis 2015"!
 
Autors: Māris Bareika, SIA "Airwave" izpilddirektors, Dipl. inž. Zin. Maģ.
 
Sīkāka informācija par modeļiem, iekārtu specifikācijām un sadarbības partneriem www.airwave.lv 
Pieprasījumus siltumsūkņa uzstādīšanai gaidīsim uz e-pastu: info@airwave.lv.

Publicitātes foto
 
Banner 280x280 Banner 280x280

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.