abc.lv skaitļos

Lietotāji online114
Aktīvie uzņēmumi27387
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Darba devēji turpmāk trešo valstu pilsoņus varēs algot arī uz ilgtermiņa vīzas pamata : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Darba devēji turpmāk trešo valstu pilsoņus varēs algot arī uz ilgtermiņa vīzas pamata

Darba devēji turpmāk trešo valstu pilsoņus varēs algot arī uz ilgtermiņa vīzas pamata

Rīga, 1.jūl., LETA. Spēkā stājušies grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz iespēju darba devējiem nodarbināt trešo valstu pilsoņus uz ilgtermiņa vīzas pamata, aģentūru LETA informēja iekšlietu ministra pārstāvis Kārlis Miksons.

Kā skaidroja Miksons, lai uzaicinātu darbā trešās valsts pilsoni, darba devējam jāreģistrē brīva darba vieta Nodarbinātības valsts aģentūrā un jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanas centrā jānoformē ielūgums.

Pēc ielūguma apstiprināšanas trešās valsts pilsonim Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā jāiesniedz ilgtermiņa vīzas pieteikums. Vīza tiks izsniegta uz paredzamo nodarbināšanas laiku, bet ne ilgāk kā uz vienu gadu.

Pēc Miksona teiktā, vīzas noformēšanas process ir vienkāršāks, lētāks un ātrāks, nekā uzturēšanās atļaujas noformēšana, tādējādi ļaujot darba devējiem elastīgāk piesaistīt nepieciešamo darbaspēku.

Banner 280x280

Ielūguma apstiprināšanai nepieciešamos dokumentus var arī iesniegt, apstiprinātus ar drošu elektronisko parakstu.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) gan uzsver, ka jaunais risinājums nerada trešo valstu pilsoņiem priekšrocības Latvijas darba tirgū, jo Latvijas pilsoņu nodarbināšana darba devējam joprojām ir saistīta ar zemākām izmaksām un vienkāršāku darbā pieņemšanas procedūru. Tāpat ministrs norāda, ka ilgtermiņa vīzas izsniegšana neparedz trešās valsts pilsoņu ģimenes locekļu ieceļošanu, kā arī nedod iespēju trešās valsts pilsoņiem pieprasīt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

Miksons informēja, ka kopumā šī gada pirmajos piecos mēnešos piešķirtas 5386 tiesības uz nodarbinātību. Trīs populārākās profesijas, kurās tiek nodarbināti ārzemnieki, ir kravas automobiļa vadītājs, pavārs un būvnieks.

Savukārt trīs populārākās nozares, kurās tiek nodarbināti ārzemnieki, attiecīgi ir sauszemes transports un cauruļvadu transports, ēku būvniecība un ar datorprogrammēšanu konsultēšanu saistītās darbības.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Ko ņemt vērā, iegādājoties zemi būvniecībai?

Ko ņemt vērā, iegādājoties zemi būvniecībai?

Zemes iegāde mājas būvniecībai ir ļoti nopietns solis, tādēļ ir svarīgi rūpīgi izsvērt visus faktorus, lai nenopirktu “kaķi maisā”. Lai nākotnē izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ir jāņem vērā vairāki būtiski faktori, kas var ietekmēt gan būvniecības procesu, gan arī jūsu turpmāko dzīves kvalitāti šajā īpašumā.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Īpašuma vērtējums - kas nosaka mājokļa cenu un pieejamā kredīta apjomu ?

Īpašuma vērtējums - kas nosaka mājokļa cenu un pieejamā kredīta apjomu ?

Mājokļa iegāde ir nozīmīgs solis, ko bieži pavada daudz jautājumu un uztraukums par dažādām niansēm – vai viss tika pamanīts un par visu padomāts? Daudzas atbildes meklējamas nekustamā īpašuma novērtējumā, to visbiežāk nepieciešams veikt, lai saņemtu aizdevumu bankā, bet arī citos gadījumos, kad ir svarīgi zināt īpašuma tirgus vērtību. Kas ir jāņem vērā un kādi ir aktuālie vērtēšanas kritēriji, skaidro Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Izstāsti Latvijai