Daugavas apkārtni Aizkrauklē vēlas labiekārtot sadarbībā ar uzņēmējiem
Rīga, 2.jūl., LETA. Lai īstenotu Aizkraukles novada Daugavas ūdenskrātuves ainavu koncepcijā paredzēto, pašvaldība vēlas gūt arī vietējo uzņēmēju atbalstu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
Aizkraukles novada Daugavas ūdenskrātuves ainavu koncepcijas plānā paredzētas dažādas zonas - skatu, sporta, izglītības un citas. Upes krastā paredzēts izveidot pastaigu takas ar "dabas skatuvēm" un industriāliem vides objektiem, atpūtas zonu pie ūdens, sportošanas laukumu bērzu ielokā, brīvdabas aktivitāšu zonu. Ieplānots arī bērnu interaktīvais rotaļu laukums, ūdens eksperimentu parks, skrituļošanas trase, trošu tilts un citas lietas. Savukārt Daugavas krasta nogāzi pie kultūras nama varētu greznot dāliju dārzs.
Kā uzsvēra Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums (Vidzemes partija, LRA), plāna pilnīgai realizācijai būs vajadzīgi lieli līdzekļi, bet pašlaik iegūt aizņēmumu ir neiespējami pat akūtākām pašvaldības vajadzībām. Taču ir darbi, kurus var veikt pakāpeniski - gan ainavas izkopšana, gan vietu labiekārtošana. Viņš sacīja, ka visas idejas neīstenos pašvaldība - tas būs kopdarbs ar novada uzņēmējiem, sabiedriskajām organizācijām un citām ieinteresētajām pusēm, jo ne visa zeme, kas ir Daugavas krastā pilsētas teritorijā, pieder pašvaldībai.
"Tāpat ceram un gaidām iedzīvotāju un uzņēmēju aktīvāku iesaistīšanos, lai realizētu kādu no konceptā minētajām aktivitātēm. Ceru, ka nākamajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā arī būs iespējas piesaistīt projektu līdzekļus," pauda Līdums.
Patlaban novada pašvaldības speciālisti apzina pirmos darbus, kas veicami, kādas iedzīvotāju grupas ir jāuzrunā, lai rezultāts būtu pēc iespējas veiksmīgāks, skaidroja vietvarā. Pašvaldības aptauja liecinot, ka finansiāli atbalstīt piekrastes attīstību gatavi arī vairāki novada uzņēmēji.
Šovasar par budžeta līdzekļiem pašvaldība sāks attīrīt teritoriju, kas paver iespēju apskatīt Daugavu no pilsētas centra, Spīdolas ielas. Paredzēts izcirst krūmus, mazāk nozīmīgus kokus, kas aizsedz skatu.
"Sākumā aktīvāk ķersimies klāt teritorijai, kura plānā paredzēta kā reprezentatīvā. Pie pilsētas kultūras nama jau šovasar sāksim labiekārtot laivu sacensību rīkošanas vietu, veidot laivu nolaišanas ceļu. Varētu sākt domāt arī par kempera zonas labiekārtošanu. Esam paredzējuši sākt sarunas ar cilvēkiem, kas varētu piedalīties skatu zonas labiekārtošanā gan ar savu darbu, nākot talkā, gan arī materiāli," skaidroja novada attīstības plānotāja Ilona Kāgane, piebilstot, ka kopumā koncepciju paredzēts īstenot ilgākā laika posmā.
Jau vēstīts, ka plānojumu "Aizkraukles novada Daugavas ūdenskrātuves ainavu koncepcija" pašvaldības vajadzībām izstrādājusi Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Plānojums paredzēts kā vadlīnijas Aizkraukles un ciemu apstādījumu plānošanai, labiekārtošanai un kopšanai, respektējot kultūrvēsturisko mantojumu, novada struktūru, vietas identitāti un dabas vērtības.
LLU bija jāveic vēsturisko materiālu apkopošana par Aizkraukles izveidi kā īpašu vietu ar autentisku kultūras akcentu un dabas bagātībām, esošā Daugavas hidroloģiskā režīma izpēte un datu apkopošana, esošās veģetācijas apzināšana, vērtīgo kokaugu sugu atzīmēšana plānā. Tāpat projektā veikta esošā reljefa uzbūves principu un mijiedarbības ar dabas faktoriem izpēte, piekrastes ekoloģisko, ainavisko, kompozicionālo un funkcionālo attīstības principu - attīstības vīziju un redzējuma - izstrāde, plānotās rekreācijas teritorijas zonējuma datorgrafikā izstrāde un transporta un gājēju kustības principu un shēmas izstrāde.