Dekoratīvais apmetums iekštelpu apdarē
Sienu apdare ar dekoratīvo apmetumu kļūst aizvien pieprasītāka. Pieejami dažādi apmetuma veidi - strukturālais apmetums, kas paredzēts izciļņu veidošanai, faktūras apmetums, ko uzklājot, tiek radīts īpašs reljefs. Tāpat ir pieejams "Venēcijas" apmetums, kas izskatās izsmalcināti un grezni. Tas tiek veidots maisījumam pievienojot marmora vai granīta drupatas. Tādā pašā veidā tiek izgatavots arī minerālais apmetums. Savukārt universālo apmetumu var izmantot gan iekšdarbos, gan āra darbos.
Faktūras apmetums ir mazāk pieprasīts materiāls. Tā masa līdzinās mīklai, kas pēc uzklāšanas tiek nokrāsota un ietonēta. Galvenā faktūras apmetuma priekšrocība – plastiskums, pateicoties kuram var izveidot dažādus efektus, piemēram, bareljefu, panno utt.
"Venēcijas" apmetums ir universāls materiāls, kas pēc uzklāšanas spēj līdzināties dažādiem vērtīgiem akmeņiem. Dizaineri to bieži vien izmanto sienas zīmējumu un dekoru izveidei. Taču, izmantojot šāda veida apmetumu, var rasties dažas grūtības – to ir jāuzklāj vairākās kārtās, tāpat ir jāveic pierīvēšana.
Minerālais apmetums – tā pamatā ir drupatas. To ļoti bieži izmanto telpas apdarei. Ir videi draudzīgs materiāls, kas pozitīvi izceļas ar savu izturību un lētumu.
Dekoratīvā apmetuma īpatnības
Izvēloties dekoratīvo apmetumu, nepieciešams pievērst uzmanību tā tehniskajam raksturojumam un instrukcijai. Uzklāšanas tehnika katram materiālam ir citādāka, tādēļ svarīgi atcerēties dažas nianses:
* Apmetums ar rupju pildvielu jāuzklāj ar rokām
* Šķidros materiālus nav ieteicams šķaidīt ar ūdeni
* Apmetums, kas veidots uz ūdens bāzes, ir mazāk toksisks, taču ir jūtīgs pret apkārtējās vides iedarbību
* Marmora drupatas ir grūti klāt ar rokām, jo uzklāšanas procesa laikā struktūra var pazust
Foto: www.remontbp.com