abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25011
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Demontēs vairākus padomju režīmu slavinošus objektus Rīgā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Demontēs vairākus padomju režīmu slavinošus objektus Rīgā

Demontēs vairākus padomju režīmu slavinošus objektus Rīgā

Pirmdien, 26. septembrī, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja priekšlikumu demontēt vairākus padomju režīmu slavinošus objektus galvaspilsētā. Tāpat nolemts pieņemt fonda Ziedot.lv ziedojumu padomju armijas karavīru pieminekļa nojaukšanai Pārdaugavā. Lēmumprojektus vēl jāapstiprina Rīgas domei.

Rīgas pašvaldības aģentūrai “Rīgas pieminekļu aģentūra” uzdots demontēt elementus ar sirpi un āmuru 46 vietās uz Daugavas promenādes margām Mūkusalas ielā, posmā no Dzelzceļa tilta līdz AB dambim. Fasādes elementi ar sirpi un āmuru jālikvidē uz divu ēku fasādēm - Kalnciema ielā 57 un  Brīvības gatvē 318. Tāpat plānots demontēt piemiņas plāksni padomju izlūkam Mārtiņam Pogam, kas atrodas uz ēkas fasādes Jāņa Asara ielā 15.

Rīgas pieminekļu aģentūrai sadarbībā ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi uzdots rast tiesisku risinājumu, lai nodrošinātu likuma prasību izpildi par padomju režīma simbolu demontāžu no ēkām, kas ir valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi. Viena no ēkām ir Latvijas Zinātņu akadēmijas nams Akadēmijas laukumā 1, kur sirpis un āmurs atrodams uz fasādes. Tāpat padomju simboli ir uz lidostas “Spilve” centrālās ēkas fasādes, sienas gleznojumos un  ēkas interjera dekoratīvajā apdarē.

Banner 280x280

 

 

Komitejas deputāti arī nolēma Rīgas pieminekļu aģentūrai uzticēt pieņemt nodibinājuma “Fonds “Ziedot.lv”” piesaistītos ziedojumus 268 385,60 eiro apmērā, kas ir jāizlieto pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanas darbiem.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu