abc.lv skaitļos

Lietotāji online10
Aktīvie uzņēmumi24898
Nozares raksti1135
Ekspertu atbildes3041
Deputāts: Uzvaras piemineklis tiks nojaukts līdz 18. novembrim (VIDEO) : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Deputāts: Uzvaras piemineklis tiks nojaukts līdz 18. novembrim (VIDEO)

Deputāts: Uzvaras piemineklis tiks nojaukts līdz 18. novembrim (VIDEO)
Banner 280x280 Banner 280x280

Jau šonedēļ Saeimā pirmajā lasījumā plānots izskatīt likumprojektu, kas atvieglotu Uzvaras parkā Rīgā esošā pieminekļa demontāžu, kā arī noteiktu izpildes termiņu – līdz šī gada 18. novembrim, TV24 raidījumā “Ziņu TOP” paziņoja 13. Saeimas deputāts, frakcijas “Jaunā Vienotība” priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Šodien partiju tikšanās laikā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens izklāstījis, kā notiks speciāla likuma izstrāde Uzvaras parkā Rīgā esošā pieminekļa nojaukšanai. Tuvākajā dienas Saeimas komisija izstrādās likumprojektu, lai jau ceturtdien, 26. maijā, to varētu izskatīt Saeimas sēdes pirmajā lasījumā.

“Likums paredzēs, ka procedūras, kuras paredz Būvniecības likums vai Iepirkuma likums, šajā gadījumā tiks atceltas. Šis būs īpašs likums, attieksies konkrēti uz šo jomu - padomju mantojuma monumentu demontāžu - un datums, līdz kuram šai demontāžai būs jānotiek, kas attieksies gan uz Uzvaras parkā esošo pieminekli, gan pārējiem Latvijā, bet nesaistīsies uz karā kritušo karavīru kapsētām, ir 18. novembris,” informē A. Latkovskis.

Ja pieminekļa demontāža notiktu pēc likuma noteiktām procedūrām, tad noteikti tā nojaukšana ievilktos. Likumu paredzēts pieņemt galīgajā lasījumā pirms Jāņiem, 16. jūnijā, lai to pēc tam izsludinātu Valsts prezidents. Tas nenozīmējot, ka demontāžas darbi notiks nākošajā dienā, bet gads tam nebūs nepieciešams.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.