abc.lv skaitļos

Lietotāji online9
Aktīvie uzņēmumi24951
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
Dušas kabīnes – aktuālākās tendences : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Dušas kabīnes – aktuālākās tendences

Dušas kabīnes – aktuālākās tendences

Vannošanās procedūras – vienas no mūsu primārajām ikdienas vajadzībām. Mūsdienu cilvēkam ar banālu šo vajadzību apmierināšanu ir par maz, nepieciešams kas vairāk – padarīt savu vannasistabu par maksimāli komfortablu un pievilcīgu vietu. Ja kādreiz populāras bija tieši vannas, tagad tās arvien biežāk tiek aizstātas (vai arī papildinātas) ar duškabīnēm. Tīri no praktiskā viedokļa, duša daudz labāk pielāgojas mūsdienīgajam dzīves ritmam, ļaujot, pirmkārt, ieekonomēt laiku. Nomazgāties tajā var 2–3 reizes ātrāk nekā vannā, attiecīgi tiek ietaupīts arī ūdens. Vēl viens svarīgs moments – tā aizņem mazāku platību, atstājot vairāk vietas mantu glabāšanas sistēmām un citai santehnikai. Dzīvokļos, kur vannasistabas parasti neizceļas ar lielu platību, kompaktā duškabīne visbiežāk ir labākais risinājums. Tā ļauj gan komfortabli un ātri nomazgāties, gan vajadzības gadījumā izbaudīt pilnvērtīgu vannošanos (piemēram, kabīnes ar plašiem un dziļiem paliktņiem), gan arī izskatās mūsdienīgi, kas nav mazsvarīgi.

Ja pašlaik esat duškabīnes meklējumos, mēs pastāstīsim, kurus modeļus vērts izvēlēties, lai gūtu maksimālo labumu sev – ērtu un vienlaikus stilīgu dušu. Jo arī šajā jomā tendences mainās un iet laikam līdzi!

Atvērta tipa modeļi – stilīgākais risinājums
Vannasistabas noformējumā aktuālākā šī brīža tendence ir minimālisms, vienkāršas formas un līnijas, dabas iedvesmotie toņi un pēc iespējas gaisīgāka, plašāka telpa. Tam visam lieliski atbilst atvērta tipa duškabīnes. Šie modeļi sastāv no divām stikla sieniņām/durvīm, kuras montējas pie vannasistabas sienām, veidojot mazgāšanās zonu. Turklāt uzstādīšana notiek grīdas līmenī, liekot uz tās pavisam zemu paliktni vai tikai grīdas apdares materiālu, piemēram, flīzes. Tādas duškabīnes nav pārpildītas ar dekoratīvajiem elementiem un sarežģītiem krāsu vai detaļu savienojumiem. Pamatā ir vienkāršs caurspīdīgs stikls (var būt arī matēts lielākai intimitātei mazgāšanās laikā). Un tieši šāds lakonisks izpildījums (nevis pārbagātība) padara telpas vizuāli harmoniskākas, plašākas (īpaši noderīgi mazās vannasistabās), liecina par saimnieku mūsdienīgumu un labo gaumi, kā arī ļauj ik reizi komfortabli un ar baudu pievērsties higiēnas procedūrām.

Īpašas ievērības cienīgas ir modernās Walk-in jeb dušas sienas. Walk-in sastāv tikai no vienas stikla sieniņas, kas atdala dušas zonu no pārējās telpas. Pirmajā brīdī šāds risinājums var likties nepraktisks, taču patiesībā tas tikai atvieglo vannasistabas uzkopšanu. Dušas sienas ir brīvas no savienojumu vietām, durvju ailēm utt., kur parasti mēdz uzkrāties netīrumi. Savukārt ūdens šļakatas viegli tīrās ar speciālām stikla un flīžu tīrāmām birstēm.

Taču lielākā Walk-in un citu atvērto dušas kabīņu priekšrocība ir visplašākās mazgāšanās zonas (un vannasistabas kopumā) noformējuma iespējas. Papildus stikla sienai (durvīm) varēsiet atbilstoši savam vēlmēm un budžetam izvēlēties:
• santehniku jeb dušas komplektu. Pērkot jau gatavu slēgto duškabīni, šī priekšrocība izpaliek. Taču tā ir ļoti nozīmīga, jo kāda būs jēga no skaistām sienām, ja jūs neapmierinās ūdens padeves režīmi, temperatūras regulēšanas iespējas utt. Atvērtas duškabīnes gadījumā varēsiet izvēlēties, ko vien sirds kāro. Un piedāvājums ir ļoti plašs: pie sienas fiksējami/zemapmetuma stieņi, komplektācija no divām dušas galviņām (parastā + lielāka lietus dušai), integrētās unikālās tehnoloģijas – dažādi ūdens padeves režīmi, temperatūras stabilizācija, apgaismojums, muzikālais pavadījums utt. Turklāt uzstādīt stieni var jebkurā augstumā, tam netraucēs kabīnes griesti, jo to vienkārši nav;
• sienu apdares materiālu. Arī te jūsu iespējas ir neierobežotas, jo būs piemēroti jebkuri ūdensizturīgi materiāli. Izvēlieties modernāko! Mozaīka, keramiskais granīts, flīzes izteiksmīgos vai maigos dabas toņos. Olīvkrāsa, balināta piparmētra, ķieģeļu sarkanais, tirkīzzils vai gaiši zils, granīts, šampanieša krāsa, marmors vai tā imitācija, terrazzo (cementā iejaukts marmors, stikls, akmens) teicami papildinās minimālistisko atvērto duškabīni, veidojot harmonisku un stilīgu koptēlu;
• dušas trapu vai zemo dušas paliktni. Abi šie varianti lieliski piestāv atvērtajām duškabīnēm un ļauj viegli tās kopt. Walk-in sienām no dizaina viedokļa tomēr priekšroku ieteicams dot trapam. Tas ne tikai nodrošinās efektīvu ūdens novadi kanalizācijas caurulēs, bet arī kalpos kā dekoratīvais elements, jo mūsdienīgi trapi ir atsevišķas ievērības cienīgi! Ja tomēr vēlaties dušas paliktni, izvēlieties maksimāli zemu, ar plānām maliņām un nelielu reljefu (pasargā no paslīdēšanas);
• piederumus jūsu komfortam – krēslu, plauktu sistēmas higiēnas piederumiem utt.

Atvērta tipa duša viennozīmīgi ļaus jums izpausties un izveidot savu sapņu interjeru, kur katra detaļa atbilst personīgajām vēlmēm. Tā priecēs jūsu acis un noteikti tiks augsti novērtēta arī no praktiskās viedokļa, jo tādā dušā nav nepieciešams kāpt. Īpaši noderīgi senioriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, maziem bērniem un vajadzības gadījumā arī mājdzīvnieku mazgāšanai.  


Vai slēgtās kabīnes ir zaudējušas savu aktualitāti?
Nebūt nē, tās joprojām ir aktuālas un pieprasītas. Un tam ir vairāki praktiskie iemesli.
• Pirmkārt, slēgtā duškabīne jau ir nokomplektēta prece – ar integrētu dušas stieni, plauktiņiem, atsevišķiem modeļiem pat vadības paneli. Tām ir arī gatavas, stilistiski un praktiski pārdomātas sienas, griesti un grīda (šajā gadījumā – dušas paliktnis). Ne katram ir laiks, vēlme vai pārliecība par saviem spēkiem patstāvīgi nokomplektēt dušas stūri – atrast piemērotu santehniku, trapu vai paliktni, parūpēties par grīdu un sienu apdari, papildināt to visu ar dušas piederumu glabāšanas vietu utt. Tādēļ gatavus variantus daudzi atzīst par priekšrocību.
• Otrkārt, šie modeļi ir daudzfunkcionālāki. Dziļais dušas paliktnis, kura parametri variē no kompaktiem līdz pat iespaidīgiem pilnvērtīgas vannas izmēriem (piemēram, 1,7 m x 2,2 m un dziļums 90 cm), ļauj lietot dušu arī vannošanās procedūrām. Noderīgi, ja mājoklī nepietiek vietas gan dušai, gan vannai, taču vēlaties laiku pa laikam nesteidzīgi relaksēties un izbaudīt dažādus ķermeņa kopšanas rituālus. Nepārspējamas šajā ziņā ir hidromasāžas kabīnes. Tās kalpo kā mini-SPA mājās. Atradums tiem, kam patīk baudīt ūdens masāžu (varēsiet izvēlēties no vairākiem masāžas veidiem, tostarp arī konkrētās zonas – pēdu, jostasvietas utt.), lietus dušu, tvaika pirti, aromterapiju, hromoterapiju un citas kopšanas un relaksācijas procedūras. Papildus varēsiet ieslēgt mūziku, apgaismojumu, iestatīt noteiktu ūdens temperatūru utt. Šāda duškabīne sniedz iespēju mājas apstākļos noņemt stresu, atslābināties, veltīt vērtīgus brīžus tikai sev. Pārējā laikā, kad nepieciešams tikai ātri nomazgāties, varēsiet lietot to kā dušu.
• Treškārt, gatavs slēgtās duškabīnes komplekts var izrādīties arī ekonomiski izdevīgāks. Taču ne vienmēr, jo tas tomēr ir atkarīgs no konkrētā modeļa un tā sniegtajām iespējām.


Ja jums nepieciešams moderna, ērta un kvalitatīva duškabīne, apskatiet interneta veikala www.220.lv sortimentu! Te atradīsiet risinājumus, kas atbilst mūsdienu patērētāja vēlmēm: stilīgas dušas sienas, elegantas atvērta un slēgta tipa kabīnes, vilinošus modeļus ar hidromasāžas iespējām, kā arī visus montāžai un ērtībām nepieciešamos piederumus – paliktņus, trapus, dušas stieņus (tostarp no vadošajiem santehnikas ražotājiem), vannasistabas aksesuārus utt. Varēsiet iegādāties jau gatavus komplektus vai piemeklēt atsevišķus komponentus pēc saviem ieskatiem.

Preces no 220.lv ir izdevīgs ilgtermiņa ieguldījums, jo tām ir laba kvalitāte un patīkama cena!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.