abc.lv skaitļos

Lietotāji online32
Aktīvie uzņēmumi19850
Nozares raksti835
Ekspertu atbildes2480
Dzīvoklis vai māja : abc.lv

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja
Tā kā šis jautājums arvien nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju, mēģināsim ieviest lielāku skaidrību, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.
 
Izvēles kritērijs Māja  Dzīvoklis
Gribas pabūt vienatnē ar sevi X  
Gribas sarīkot trakulīgu burziņu X  
Nav ģimenes   X
Ir ģimene X  
Ir mājdzīvnieks X  
Slinkums vai nav laika apsaimniekot īpašumu   X
Patīk būt pie dabas "2 soļu attālumā" X  
Gribas ietaupīt uz komunālajiem un/vai apsaimniekošanas maksājumiem X  
Veselīgāka aura X  
Budžets ļoti ierobežots    X
Izīrēšanas iespējas    X
Ir auto  X  
Būt labāk pasargātam dažādu epidēmiju, stihiju, tehnisko kļūmju (piem., nestrādā lifts vai aktuāla Covid izplatība) gadījumā  X  
Apdzīvotās vietas centra (infrastruktūras) tuvums   X
Negribas plānot dzīvi uz priekšu   X
Vieglāk izvēlēties (salīdzinoši standartizēti kritēriji)    X
Vidējais nākotnes vērtības pieaugums X  
Iespējas pārdot ar augstāku peļņu X  
Ielas "gudrību" ietekmes risks    X
Atkritumu apsaimniekošanas ērtums   X
Lēmumu pieņemšanas vienkāršība par apsaimniekošanu un remontiem  X  
Mājokļa iekārtošanas vai pārkārtošanas ērtības  X  
Kopsavilkums  13 9Varam secināt, ka vispārējā gadījumā viedoklis par labu mājai ir vilinošāks nekā par labu dzīvoklim, ja neskaita kādus individuāli būtiskus parametrus.

Arī ja kādam no interesentiem būtu jāizvēlas starp māju vai dzīvokli pie nosacījuma, ka cenas abos gadījumos ir vienādas, tad tipiski izvēle kristu par labu mājai.  

Bet tad sākas lēmuma pieņemšanas nianses, jo "uzpeld" jautājumi, cik tālu ir veikali, bērnudārzs, skola un cita "ērtās" dzīves standarta atribūtika. Skaidrs, ka piena pudelei vai desas luņķim ir ērti aizskriet pakaļ turpat "ap stūri", "pie rokas" aizvest bērnu uz dārziņu, attaisnot "pēdējās cerības" vietējā bārā. Taču mūsdienu realitāte ievieš savas korekcijas, kad cilvēki dod priekšroku apmeklēt sev "mīļākās" iepirkšanās vai izklaides vietas un izvēlēties iespējams vienīgo pieejamo bērnudārzu vai bērna interesēm atbilstošu skolu. Tas nozīmē, ka mājokļa atrašanās vietai blakus veikalam vai frizētavai vairs nav tik izšķirošas nozīmes, kā ierasts domāt.

Korektai izvēlei būtiskākais vispirms apzināties, kādas ir jūsu prioritātes un ko konkrēti vēlaties šajā dzīvē sasniegt, tomēr neaizmirstot uzklausīt savu sirdsbalsi un to cilvēku (speciālistu) viedokli, kurus patiešām cienāt un respektējat.

SIA REIZ jums var piedāvāt gan zemi "sapņu mājas" būvniecībai, gan iespējas iegādāties jebkāda veida mājokli uz sev izdevīgiem nosacījumiem.


Nekur nav tik labi kā "mājās",
Gints Bukans,
SIA REIZ valdes loceklis

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?

neuromarketing

Vai ir cerības kļūt par mājas īpašnieku ar vidējiem vai pat zemiem ienākumiem? SIA REIZ jums var piedāvāt ne tikai apbūves gabalus, bet arī palīdzēt atrast ceļu pie jūsu sapņu īpašuma.