abc.lv skaitļos

Lietotāji online37
Aktīvie uzņēmumi19874
Nozares raksti872
Ekspertu atbildes2498
Dzīvoklis vai māja : abc.lv

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja
Tā kā šis jautājums arvien nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju, mēģināsim ieviest lielāku skaidrību, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.
 
Izvēles kritērijs Māja  Dzīvoklis
Gribas pabūt vienatnē ar sevi X  
Gribas sarīkot trakulīgu burziņu X  
Nav ģimenes   X
Ir ģimene X  
Ir mājdzīvnieks X  
Slinkums vai nav laika apsaimniekot īpašumu   X
Patīk būt pie dabas "2 soļu attālumā" X  
Gribas ietaupīt uz komunālajiem un/vai apsaimniekošanas maksājumiem X  
Veselīgāka aura X  
Budžets ļoti ierobežots    X
Izīrēšanas iespējas    X
Ir auto  X  
Būt labāk pasargātam dažādu epidēmiju, stihiju, tehnisko kļūmju (piem., nestrādā lifts vai aktuāla Covid izplatība) gadījumā  X  
Apdzīvotās vietas centra (infrastruktūras) tuvums   X
Negribas plānot dzīvi uz priekšu   X
Vieglāk izvēlēties (salīdzinoši standartizēti kritēriji)    X
Vidējais nākotnes vērtības pieaugums X  
Iespējas pārdot ar augstāku peļņu X  
Ielas "gudrību" ietekmes risks    X
Atkritumu apsaimniekošanas ērtums   X
Lēmumu pieņemšanas vienkāršība par apsaimniekošanu un remontiem  X  
Mājokļa iekārtošanas vai pārkārtošanas ērtības  X  
Kopsavilkums  13 9Varam secināt, ka vispārējā gadījumā viedoklis par labu mājai ir vilinošāks nekā par labu dzīvoklim, ja neskaita kādus individuāli būtiskus parametrus.

Arī ja kādam no interesentiem būtu jāizvēlas starp māju vai dzīvokli pie nosacījuma, ka cenas abos gadījumos ir vienādas, tad tipiski izvēle kristu par labu mājai.  

Bet tad sākas lēmuma pieņemšanas nianses, jo "uzpeld" jautājumi, cik tālu ir veikali, bērnudārzs, skola un cita "ērtās" dzīves standarta atribūtika. Skaidrs, ka piena pudelei vai desas luņķim ir ērti aizskriet pakaļ turpat "ap stūri", "pie rokas" aizvest bērnu uz dārziņu, attaisnot "pēdējās cerības" vietējā bārā. Taču mūsdienu realitāte ievieš savas korekcijas, kad cilvēki dod priekšroku apmeklēt sev "mīļākās" iepirkšanās vai izklaides vietas un izvēlēties iespējams vienīgo pieejamo bērnudārzu vai bērna interesēm atbilstošu skolu. Tas nozīmē, ka mājokļa atrašanās vietai blakus veikalam vai frizētavai vairs nav tik izšķirošas nozīmes, kā ierasts domāt.

Korektai izvēlei būtiskākais vispirms apzināties, kādas ir jūsu prioritātes un ko konkrēti vēlaties šajā dzīvē sasniegt, tomēr neaizmirstot uzklausīt savu sirdsbalsi un to cilvēku (speciālistu) viedokli, kurus patiešām cienāt un respektējat.

SIA REIZ jums var piedāvāt gan zemi "sapņu mājas" būvniecībai, gan iespējas iegādāties jebkāda veida mājokli uz sev izdevīgiem nosacījumiem.


Nekur nav tik labi kā "mājās",
Gints Bukans,
SIA REIZ valdes loceklis

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Dušas trapi – ērts, praktisks un drošs risinājums dušas telpai

Dušas trapi – ērts, praktisks un drošs risinājums dušas telpai

Arvien biežāk privātmāju un dzīvokļu īpašnieki parasto duškabīņu un vannu vietā izvēlas dušas trapus. Tie jūtami ietaupa vietu, kā arī krietni atvieglo telpas kopšanu, jo traps ir grīdā iebūvējama konstrukcija, kura pieejama visdažādākajā tehniskajā un dizaina izpildījumā. Tas var kalpot gan kā glauns interjera dizaina elements, gan var būt pavisam neuzkrītošs, organiski saplūstot ar grīdas segumu. 

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?

Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?

Vai ir cerības kļūt par mājas īpašnieku ar vidējiem vai pat zemiem ienākumiem? SIA REIZ jums var piedāvāt ne tikai apbūves gabalus, bet arī palīdzēt atrast ceļu pie jūsu sapņu īpašuma. 

Aktualitātes

Aicina pieteikt objektus skatei "Gada labākā būve Latvijā 2020"

Aicina pieteikt objektus skatei "Gada labākā būve Latvijā 2020"

Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība izsludina 2020. gadā ekspluatācijā nodoto objektu pieteikšanu nozares sabiedrisko organizāciju organizētajā skatē "Gada labākā būve Latvijā 2020" sadarbībā ar "Tikkurila". Skate notiek jau 23. gadu.

Uzņēmējs runā

Alternatīvas apbūves idejas

upside_down_house_in

Ja gribas ne tikai mājokli, bet kaut ko vienreizēju, aizraujošu un izaicinošu, tad kādēļ gan to paturēt tikai savos sapņos - atliek tikai piemeklēt drosmīgu arhitektu, atbildīgu būvinženieri un varošu celtnieku. SIA REIZ var jums palīdzēt!