abc.lv skaitļos

Lietotāji online20
Aktīvie uzņēmumi22619
Nozares raksti1035
Ekspertu atbildes2577
Ecovent.lv energoefektīva ventilācija privātmājā vai dzīvoklī : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ecovent.lv energoefektīva ventilācija privātmājā vai dzīvoklī

Ecovent.lv energoefektīva ventilācija privātmājā vai dzīvoklī
Kāda ir gaisa kvalitāte, ko ikdienā elpojam, un kādi būtiskākie riski?
PELĒJUMS
MITRUMS
BEZGAISS – AUGSTS CO2 LĪMENIS

Telpās, kurās tiek pavadīta ikdiena – sākot ar pirmskara laika mājām līdz mūsdienu jaunbūvēm –, biežākās diskomforta un bezgaisa pazīmes ir neizbūvētas vai nestrādājošas ventilācijas sistēmas dēļ. Telpās gaiss tiek piesārņots dažādos veidos:
• cilvēku un dzīvnieku izelpa (CO2; mitrums),
• dažāda veida smakas no virtuves, sanitārā mezgla, palīgtelpām,
• izsmidzināmie ķīmiskie produkti – tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi,
• putekļi un dzīvnieku spalva,
• mitrums no dušas, vannas, veļas mazgāšanas, ēdienu gatavošanas.
 
Būtiski apzināties, ka iepriekšminētie riski no piesārņota iekštelpu gaisa negatīvi ietekmē cilvēku un dzīvnieku pašsajūtu un veselības stāvokli, piemēram, pārāk sausa gaisa iespaidā acu gļotāda un elpceļi tiek kairināti. Pārāk augsta CO2 līmeņa rezultātā ķermenim pietrūkst skābeklis, tādējādi tas reaģē ar paātrinātu sirdsdarbību, elpošanu, bezmiegu. Šiem riskiem ir tikai viens risinājums – svaigs gaiss. To var nodrošināt divos veidos. 

→ Pirmais: atvērti logi un durvis. Šajā gadījuma telpu siltums tiek izmests laukā, kas ir liekas apkures izmaksas, kā arī telpās veidojas caurvējš un diskomforts.
 
Rekomendējamais mikroklimats telpās ir šāds:
• gaisa t: 18–24 C
• relatīvais gaisa mitrums: 40–55%
• CO2 līmenis: līdz 800 ppm
• optimāls gaisa apmaiņas cikls: 25–40m3/h uz 1 iedzīvotāju
 
Telpās bez ventilācijas veidojas riskanti augsts CO2 līmenis; paaugstināts mitrums un nekontrolētas temperatūras svārstības.
 
→ Otrais: uzstādīt energoefektīvu ventilācijas sistēmu ar gaisa siltuma rekuperāciju. ECOVENT.lv profesionālā komanda spēj rast risinājumu, kā nodrošināt telpās atbilstošu gaisa apmaiņu, tajā pašā laikā būtiski ietaupīt līdzekļus uz apkures izmaksām. To nodrošina gaisa rekuperatori, kuru darbības princips ir ļoti vienkāršs. Telpu sasmakušais gaiss tiek iesūkts pa ventilācijas kanāliem uz rekuperācijas iekārtu, kur, tam šķērsojot siltuma maiņas elementu, minētais siltummainis uzsilst. Tajā pašā laikā tiek iesūkts svaigais gaiss no ārtelpām, kas, šķērsojot siltummaini, uzsilst un tiek piegādāts uz dzīvojamām telpām. Tam nav nepieciešami nekādi sildītāji, tādēļ bažas par elektrības patēriņa pieaugumu nepastāv.

salda_rekuperators

Sistēma ir ļoti vienkārša un uzstādāma gan esošās privātmājās, dzīvokļos, bērnu dārzos, sporta zālēs, gan arī iespējams jau laikus paredzēt jaunbūvēs. Paralēli novadītā gaisa siltuma atgūšanai un svaiga, uzsiluša gaisa pieplūdei telpās, rekuperatori nodrošina arī gaisa filtrācijas procesu, kas ir būtiski, lai telpās samazinātu putekļus kā arī nodrošinātu smalkāko putekšņu daļiņu aizturi, tādējādi palīdzot uzlabot pašsajūtu alerģiskiem cilvēkiem. Rekuperators kalpo kā nepārtraukta ventilācijas sistēma optimālai gaisa apmaiņai arī siltajos mēnešos un karstās vasaras naktīs atdzesēs telpas.
 
Ir jautājumi par ventilāciju? www.ecovent.lv komanda radīs risinājumu!
www.ecovent.lv
info@ecovent.lv
Tālr. 27547827

rekuperacijas_sistemas_modelis

Ecovent.lv profesionālā komanda operatīvi sagatavos ventilācijas sistēmas piedāvājumu gan privātmājai, gan dzīvoklim, gan jebkurai publiskai telpai, ņemot vērā jūsu prasības un vēlmes. Ecovent.lv komanda izbūvēs piemērotāko ventilācijas sistēmu, apmācīs ar to rīkoties un atbildēs par saviem darbiem vēl ilgus gadus pēc tam, kad būsiet sajutuši pārsteidzošās pārmaiņas veselībā un labsajūtā, pateicoties svaigam gaisam telpās!

montaza2

difuzori3

gaisa_rekuperators

gaisa_rekuperacija1

gaisa_rekuperacija4

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.