abc.lv skaitļos

Lietotāji online62
Aktīvie uzņēmumi19868
Nozares raksti903
Ekspertu atbildes2515
Ecovent.lv energoefektīva ventilācija privātmājā vai dzīvoklī : abc.lv

Ecovent.lv energoefektīva ventilācija privātmājā vai dzīvoklī

Ecovent.lv energoefektīva ventilācija privātmājā vai dzīvoklī
Kāda ir gaisa kvalitāte, ko ikdienā elpojam, un kādi būtiskākie riski?
PELĒJUMS
MITRUMS
BEZGAISS – AUGSTS CO2 LĪMENIS

Telpās, kurās tiek pavadīta ikdiena – sākot ar pirmskara laika mājām līdz mūsdienu jaunbūvēm –, biežākās diskomforta un bezgaisa pazīmes ir neizbūvētas vai nestrādājošas ventilācijas sistēmas dēļ. Telpās gaiss tiek piesārņots dažādos veidos:
• cilvēku un dzīvnieku izelpa (CO2; mitrums),
• dažāda veida smakas no virtuves, sanitārā mezgla, palīgtelpām,
• izsmidzināmie ķīmiskie produkti – tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi,
• putekļi un dzīvnieku spalva,
• mitrums no dušas, vannas, veļas mazgāšanas, ēdienu gatavošanas.
 
Būtiski apzināties, ka iepriekšminētie riski no piesārņota iekštelpu gaisa negatīvi ietekmē cilvēku un dzīvnieku pašsajūtu un veselības stāvokli, piemēram, pārāk sausa gaisa iespaidā acu gļotāda un elpceļi tiek kairināti. Pārāk augsta CO2 līmeņa rezultātā ķermenim pietrūkst skābeklis, tādējādi tas reaģē ar paātrinātu sirdsdarbību, elpošanu, bezmiegu. Šiem riskiem ir tikai viens risinājums – svaigs gaiss. To var nodrošināt divos veidos. 

→ Pirmais: atvērti logi un durvis. Šajā gadījuma telpu siltums tiek izmests laukā, kas ir liekas apkures izmaksas, kā arī telpās veidojas caurvējš un diskomforts.
 
Rekomendējamais mikroklimats telpās ir šāds:
• gaisa t: 18–24 C
• relatīvais gaisa mitrums: 40–55%
• CO2 līmenis: līdz 800 ppm
• optimāls gaisa apmaiņas cikls: 25–40m3/h uz 1 iedzīvotāju
 
Telpās bez ventilācijas veidojas riskanti augsts CO2 līmenis; paaugstināts mitrums un nekontrolētas temperatūras svārstības.
 
→ Otrais: uzstādīt energoefektīvu ventilācijas sistēmu ar gaisa siltuma rekuperāciju. ECOVENT.lv profesionālā komanda spēj rast risinājumu, kā nodrošināt telpās atbilstošu gaisa apmaiņu, tajā pašā laikā būtiski ietaupīt līdzekļus uz apkures izmaksām. To nodrošina gaisa rekuperatori, kuru darbības princips ir ļoti vienkāršs. Telpu sasmakušais gaiss tiek iesūkts pa ventilācijas kanāliem uz rekuperācijas iekārtu, kur, tam šķērsojot siltuma maiņas elementu, minētais siltummainis uzsilst. Tajā pašā laikā tiek iesūkts svaigais gaiss no ārtelpām, kas, šķērsojot siltummaini, uzsilst un tiek piegādāts uz dzīvojamām telpām. Tam nav nepieciešami nekādi sildītāji, tādēļ bažas par elektrības patēriņa pieaugumu nepastāv.


Sistēma ir ļoti vienkārša un uzstādāma gan esošās privātmājās, dzīvokļos, bērnu dārzos, sporta zālēs, gan arī iespējams jau laikus paredzēt jaunbūvēs. Paralēli novadītā gaisa siltuma atgūšanai un svaiga, uzsiluša gaisa pieplūdei telpās, rekuperatori nodrošina arī gaisa filtrācijas procesu, kas ir būtiski, lai telpās samazinātu putekļus kā arī nodrošinātu smalkāko putekšņu daļiņu aizturi, tādējādi palīdzot uzlabot pašsajūtu alerģiskiem cilvēkiem. Rekuperators kalpo kā nepārtraukta ventilācijas sistēma optimālai gaisa apmaiņai arī siltajos mēnešos un karstās vasaras naktīs atdzesēs telpas.
 
Ir jautājumi par ventilāciju? www.ecovent.lv komanda radīs risinājumu!
www.ecovent.lv
info@ecovent.lv
Tālr. 27547827


Ecovent.lv profesionālā komanda operatīvi sagatavos ventilācijas sistēmas piedāvājumu gan privātmājai, gan dzīvoklim, gan jebkurai publiskai telpai, ņemot vērā jūsu prasības un vēlmes. Ecovent.lv komanda izbūvēs piemērotāko ventilācijas sistēmu, apmācīs ar to rīkoties un atbildēs par saviem darbiem vēl ilgus gadus pēc tam, kad būsiet sajutuši pārsteidzošās pārmaiņas veselībā un labsajūtā, pateicoties svaigam gaisam telpās!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Ik dienu kanalizācijas sistēmā nonāk milzīgs daudzums taukvielu, eļļu un cita veida ķīmisku un piesārņojošu vielu. Taukvielas rada vislielāko bīstamību, jo tās, uzkrājoties uz kanalizācijas cauruļvadu sieniņām, rada aizsērējumus, cauruļvadi kļūst šaurāki, kas būtiski apgrūtina notekūdeņu plūsmu un noved pie kanalizācijas sistēmas darbības traucējumiem. 

Aktuālie piedāvājumi

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

"ACCENT BŪVE" Latvijas tirgū pozicionējas kā vidēja izmēra ģenerāluzņēmējs (30–50 darbinieki), tam ir iespēja veikt liela apjoma būvniecības darbus – sākot no pirmsprojekta konsultācijām līdz objekta pilnīgai nodošanai ekspluatācijā, ieskaitot inženierkomunikāciju izbūvi un teritorijas labiekārtošanu. 

Aktualitātes

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Skates "Gada labākā būve Latvijā" 2020. gada ciklā jaunu būvobjektu radītājiem ir iespēja palepoties ar vides uzlabošanā ieguldīto, piesakot Gadagrāmatas jaunajai rubrikai "Gada prieks" nelielus, izcili plānotus un izpildītus objektus, kas izceļas ar kvalitāti, detaļu precizitāti, unikāliem vai ilgtspējīgiem risinājumiem un ir uzskatāmi  par labās prakses piemēru būvniecībā.

Uzņēmējs runā

Ursus Forwarding – kravu pārvadājumi un loģistika

URSUS_abc.lv_

13 gadu pieredze Ursus Forwarding ir ļāvusi uzkrāt zināšanas un veiksmīgi vadīt dažādas sarežģītības projektus, sākot ar vienkāršiem palešu pārvadājumiem un beidzot ar nestandarta kravām. Uzziniet vairāk – ursus.lv