Efektīva telpu uzkopšana pēc remonta: soli pa solim
Visi gaida remonta beigas kā brīnumu, taču svētku sajūta pēc pēdējo darbu paveikšanas tā arī īsti nepienāk, jo priekšā sagaida pamatīga telpu uzkopšana. Visapkārt mētājas gruži, tapešu, linoleja, ģipškartona un apmetuma paliekas, kā arī visur sabiruši putekļi. Lai kvalitatīvi attīrītu telpas pēc remonta, ir nepieciešams pielikt ne mazums pūļu. Piedāvājam noderīgus ieteikumus, kas šo procesu atvieglos.
Sagatavošanās darbi
Lai samazinātu rūpes pēc remonta pabeigšanas, ieteicams sagatavoties jau pirms tā veikšanas.
Iznes mēbeles no istabas, kurā tiks veikts remonts, visas mantas saliec maisos, bet to, ko neizdodas pārvietot, pārklāj ar plēvi vai biezu audumu.
Plastikāta logu palodzes ļoti viegli padodas mehāniskiem bojājumiem, uz tām veidojas skrāpējumi. Tā kā putekļiem ir abrazīvas īpašības, tos slaukot no palodzes, to var neatgriezeniski sabojāt. Lai no tā izvairītos, palodzi noklāj ar plēvi.
Veicot remontu, katras dienas beigās velti laiku telpas sakopšanai – savāc putekļus un gružus. Ja iespējams, veic mitro uzkopšanu. Paveicot mazumu katru dienu, beigās tev vairs nebūs tik daudz darba.
Ar ko sākt uzkopšanu?
Pati pirmā darbība, kas jāveic – jāatver logi, lai izvēdinātu telpas. Lai efektīvāk atbrīvotos no krāsas smakas, telpā novieto bļodu ar cepamo sodu – tā uzsūks nepatīkamās smakas.
Tikai tad var uzsākt telpu uzkopšanu. To veic virzienā no griestiem uz leju, rūpīgi iztīrot katru stūri, kaktu, kā arī mazākas detaļas – lampas, palodzes, mēbeles. Neslinko – jo rūpīgāk visu iztīrīsi, jo kvalitatīvāks būs rezultāts un arī pašam lielāks prieks par jauno, skaisto mājokli.
Telpu uzkopšana: soli pa solim
1. Uzkopšanas procesu uzsāk ar būvgružu, materiālu un instrumentu novākšanu. Tam seko mēbeļu un citu virsmu atbrīvošana no aizsargslāņiem. Tad lielākus gružus savāc maisos un iznes uz izgāztuvi. Nedrīkst aizmirst par darba drošības noteikumiem – obligāti uzvelc cimdus, un kājās – izturīgus apavus. Starp gružiem noteikti atradīsies asi priekšmeti.
2. Sarežģītākais posms – atbrīvošanās no putekļiem. Tas nav vienkārši, jo putekļi tiek visās grūti aizsniedzamajās vietās, nosēžas uz griestiem, sienām un gluži vai iesūcas mēbelēs.
Tīrīšanu veic divos etapos. Vispirms samitrini grīdu ar ūdeni un ar slotu savāc samirkušos putekļus. Ļauj virsmai izžūt, un tad iztīri to ar putekļusūcēju. To izmanto arī sienu tīrīšanai. Pievērs īpašu uzmanību stūriem.
3. Nākamais solis – cieto virsmu – grīdas, sienu, mēbeļu – mitrā uzkopšana. Ņem vērā, ka tieši ar grīdas virsmām varētu rasties lielākās problēmas. Piemēram, laminātu un linoleju nedrīkst pakļaut mehāniskai iedarbībai. Uz šīm virsmām momentā parādās pēdas no cietām birstēm, tādēļ drīkst izmantot tikai lupatu vai švammi. Grīdu ieteicams mazgāt vairākas reizes. Tīrīšanai paredzēto ūdeni maini pēc iespējas biežāk.
4. Tam seko logu un durvju mazgāšana. Ar logiem varētu rasties problēma – ne vienmēr izdosies tos efektīvi nomazgāt no ārpuses. Tādā gadījumā tev būs nepieciešams izmantot profesionālus tīrīšanas pakalpojumus. Logus no iekšpuses izmazgāt būs viegli, izmantojot speciālu logu tīrāmo. Tas pats attiecas uz durvīm – to tīrīšanai izmanto tīrāmo līdzekli (derēs arī ziepju šķīdums) un švammi.
Pēc tam, kad viss būs izmazgāts, saliec atpakaļ vietās visas mēbeles un citus objektus. Un tagad, kad viss ir izmazgāts, noberzts un salikts pa vietām, visbeidzot radīsies brīvības, prieka un lepnuma sajūta par pašrocīgi padarīto darbu.