abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25007
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Eiropas Komisijas pārstāve apliecina atbalstu "Rail Baltica" progresam : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Eiropas Komisijas pārstāve apliecina atbalstu "Rail Baltica" progresam

Eiropas Komisijas pārstāve apliecina atbalstu "Rail Baltica" progresam

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits trešdien, 14. septembrī, sarunā ar Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta koordinatori Katrīnu Trautmani (Catherine Trautmann) saņēma apliecinājumu "Rail Baltica" projekta nozīmībai Eiropas līmenī.

Eiropas Komisijas pārstāve sarunā apliecināja, ka Eiropai ir svarīgs "Rail Baltica" projekts un Baltijas valstu ērts un ātrs savienojums ar Rietumeiropa. Tālis Linkaits un Katrīna Trautmane bija vienisprātis, ka projektu nepieciešams īstenot iespējami ātrākā termiņā, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, tāpēc svarīgi uzsākt pamattrases būvniecību Latvijā.

Latvijā pašlaik notiek darbs pie pamattrases būvniecības iepirkuma un būvdarbus plānots uzsākt 2023. gadā. Ministrs informēja, ka būvdarbus "Rail Baltica" pamattrasē  plānots veikt pa posmiem – prioritāri dienvidu virzienā no Lietuvas robežas līdz lidostai “Rīga” un Salaspils Intermodālam kravu terminālim. Šāda stratēģija arī dos iespēju pēc būvniecības pabeigšanas nekavējoties uzsākt līnijas nodošanu ekspluatācijā pabeigtajos posmos.

Banner 280x280

Attiecīgi šajā situācijā, kad "Rail Baltica" projektā panākts ievērojams progress, savlaicīga tā pabeigšana ir atkarīga arī no prognozējama finansējuma. Eiropas Komisijas pārstāve atzina, ka finansējuma piesaistei ļoti svarīga ir nākamo posmu gatavība un spēja līdzekļus apgūt.

K. Trautmane uzsvēra dzelzceļa arvien pieaugošo lomu kravu un pasažieru pārvadājumos Eiropā, kā arī aicināja attīstīt starpvalstu pārvadājumus pa dzelzceļu Baltijas valstu starpā. Ministrs informēja, ka notiek darbs pie regulāras pasažieru vilcienu satiksmes ieviešanas starp Rīgu un Tartu, lai reiss būtu pieejams 2024. gadā, kad Tartu būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta.

Ministrs pauda, ka tāpat notiek attīstība kravu pārvadājumu veicināšanā starp Baltijas valstīm, izmantojot dzelzceļu. Ir uzsākts kravu pārvadājuma vilciena “Amber Train” projekts, apvienojoties Baltijas valstu dzelzceļiem, lai piesaistītu jaunus klientus un audzētu kravu apjomus Ziemeļu-Dienvidu savienojumā.

Pašlaik notiek intensīvs darbs pie "Rail Baltica" projekta, kas pa Eiropas platuma dzelzceļa sliedēm savienos Baltijas valstis ar Rietumeiropu. Satiksmes ministrija ir "Rail Baltica" projekta īstenotājs un Eiropas Savienības atbalsta saņēmējs. Projekta finansējumu 81–85% robežās nodrošina ES Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu – Latvijas valsts budžeta līdzekļi. "Rail Baltica" projekta ieviesēji Latvijā ir "RB Rail" AS un SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas".

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu