Eksperti diskutēs par laikmetīgā dizaina potenciālu Rīgas pilsētvidē
Diskusija plānota no plkst.13.00 līdz 15.00.
Rīga pievienojas tām pasaules pilsētām, kas atzīmē Pasaules rūpnieciskā dizaina dienu, tā izrādot ieinteresētību un rūpes par dizainu un tā lomu pilsētvides attīstībā. Diskusija par laikmetīgā dizaina potenciālu Rīgas pilsētvidē tiek organizēta ar mērķi veicināt izpratni par laikmetīgo dizainu un sekmēt sadarbību, kas ļautu apzināt tā pozitīvo ietekmi uz uzņēmējdarbību, sociālo jomu, kultūru, kā arī vides un dzīves kvalitāti.
Diskusijas pirmajā daļā Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēki un vides dizaineri prezentēs aktuālas dizaina koncepcijas Rīgas pilsētvidei - Līvu laukuma koncepcijas, kā arī koncepcijas "Funkcionālais betons", "Mantu skapis", "Dzīve uz ielas", "Ekoloģiskie soliņi", "Meet Me" un "Vingrotava".
Diskusijas otrajā daļā plānots runāt par jautājumiem, kā atbalstīt jaunos profesionāļus un tādējādi gūt maksimālu labumu no sabiedrības ieguldījumiem viņu izglītībā, - "Marketplace" ir ideja par Latvijas laikmetīgā dizaina laukuma (telpa, sala, aleja, parks) izveidi jaunu pilsētvides dizaina piedāvājumu demonstrācijai, salīdzināšanai un testēšanai publiskā telpā.
Plānots arī diskutēt, vai, tāpat kā pilsētas plānošanai tiek izstrādāts savs ģenerālplāns, arī laikmetīgā dizaina jomā būtu jābūt vispārpieņemtām vadlīnijām un to realizācijas nosacījumiem (kādus uzdevumus un kurās pilsētas daļās būtu jārisina ar laikmetīgā dizaina palīdzību), kā arī pārrunāt labos piemērus laikmetīgā dizaina jomā.
Diskusijā piedalīsies Dizaineru savienības priekšsēdētājs Andrejs Broks, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR), Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, vides dizaina pētniece Kristīne Budže, "JCDecaux Latvija" direktore Jeļena Brokāne, Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvis Holgers Elers, saistīto Rīgas domes struktūrvienību un institūciju pārstāvji, kā arī koncepciju autori un dizaineri.
Laikmetīgais dizains risina jautājumus par to, kā pilsētu (gan augošo, gan sarūkošo) parkus, skvērus, ielas, pagalmus un laukumus pielāgot dažādām pilsētnieku grupām (bērni, jaunieši, seniori), pilsētnieku paradumiem (darbs, atpūta, komunikācija, transports) un vajadzībām (pēc drošības, pieejamības, lai ir interesanti, ērti, izglītojoši, multifunkcionāli un multisezonāli).
Tas sniedz atbildi uz tādiem mūsdienu pilsētvides izaicinājumiem kā vides ekoloģija, sabiedrības veselība un ērta apsaimniekošana.
LETA
Foto: Pilseta24.lv