abc.lv skaitļos

Lietotāji online85
Aktīvie uzņēmumi24905
Nozares raksti1135
Ekspertu atbildes3041
Ekspertu aptauja: Vai būvniecības process Latvijā tiek pārvaldīts efektīvi? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ekspertu aptauja: Vai būvniecības process Latvijā tiek pārvaldīts efektīvi?

Ekspertu aptauja: Vai būvniecības process Latvijā tiek pārvaldīts efektīvi?
Foto: Freepik.com/ evening_tao

Būvniecības procesa efektīva pārvaldīšana, savlaicīga risku izvērtēšana un novēršana ir aktuālas problēmas būvniecības nozarē Latvijā. Lai sniegtu ieguldījumu situācijas uzlabošanā, būvniecības nozares profesionāļu apvienība ves nākotnei” ir sagatavojusi aptauju, kurā aicina iesaistīties ikvienu, kam rūp būvniecības nozares attīstība Latvijā.

Aptaujas autori aicina to aizpildīt dažādiem būvniecības procesa dalībniekiem. Tie nav tikai cilvēki, kurus redzam būvlaukumā. Tie ir arī īpašnieki, pasūtītāji, banku darbinieki, arhitekti, inženieri, ražotāji, piegādātāji, apdrošinātāji, apsaimniekotāji un citi -  tās ir visas iesaistītās puses, kuru godaprāts un zināšanas palīdz radīt kvalitatīvākas un drošākās būves Latvijai.

Autoru kolektīva pārstāvis Jānis Uzulēns, "Būves nākotnei" dibinātājs, jurists, kurš specializējas būvniecības procesa un FIDIC tipveida līgumu jautājumos un šobrīd ir arī RTU Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūta doktorants, veltot savu disertāciju būvniecības procesam Latvijā, norāda: Pārdomāti pārvaldīts būvniecības process nodrošinās efektīvu būvniecības procesā nepieciešamo resursu izmantošanu. Domāju, mēs esam tālu no šādas filosofijas, kaut mums ir viss nepieciešamais, lai tā vienkārši būtu.”

Banner 280x280 Banner 280x280

Lai uzzinātu ekspertu viedokli par būvniecības procesa efektivitāti, ves nākotnei” lūdz  atbildēt uz aptaujas jautājumiem, kas saistīti ar būvniecības procesu, riskiem un tipveida līgumiem. Aptauja aizņems aptuveni septiņas līdz 10 minūtes laika, un atbildes tiks izmantotas apkopotā veidā darbā pie publikācijām par aktualitātēm nozarē un disertācijas.

Aptauja pieejama šeit.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.