abc.lv skaitļos

Lietotāji online112
Aktīvie uzņēmumi28100
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
Ekspluatācijā nodots multifunkcionālais centrs "Akropole" : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ekspluatācijā nodots multifunkcionālais centrs "Akropole"

Ekspluatācijā nodots multifunkcionālais centrs

Rīga, 7.marts, LETA. Šonedēļ, 6.martā, Rīgas pilsētas būvvalde ekspluatācijā pieņēmusi jaunā iepirkšanās un izklaides centra "Akropole" ēku, kas atrodas Rīgā, Maskavas ielā 257, aģentūru LETA informēja "Akropoles" pārstāve Līga Andžāne.

Viņa atzīmēja, ka "Akropole" ir viens no pēdējo gadu apjomīgākajiem būvprojektiem Latvijā. Iepirkšanās centra ēkas platība ir 98 000 kvadrātmetru, bet teritorijas kopējā platība gandrīz 16 hektāri.

"Akropole Rīga" vadītājs un "Akropolis Group" valdes loceklis Kaspars Beitiņš norādīja, ka kopējās investīcijas projekta realizācijā, ieskaitot transporta infrastruktūras izveidi un apkārtnes uzlabošanu, sasniedz nepilnus 180 miljonus eiro.

"Esam gandarīti, ka valsts un pašvaldības institūcijas ir apliecinājušas ēkas augsto kvalitāti. Lepojamies arī ar to, ka, pateicoties rūpīgi pārdomātai plānošanai, prasmīgai materiālu, tehnoloģiju un sistēmu izvēlei, "Akropole" ir pirmais iepirkšanās centrs Latvijā, kas jau ēkas projektēšanas stadijā ieguva BREEAM sertifikātu, un projekts ir īstenots atbilstoši augstākiem energoefektivitātes un ilgtspējības standartiem, tādējādi nodrošinot videi un iedzīvotajiem draudzīgākos risinājumus," sacīja Beitiņš.

Banner 280x280

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka jaunā tirdzniecības un izklaides centra "Akropole" būvniecību bija plānots pabeigt šogad. No kopējās centra platības aptuveni 10 000 kvadrātmetru aizņems biroju telpas. "Akropolē" darbosies arī kinoteātris ar deviņām zālēm, tostarp IMAX kino, rotaļu laukumi bērniem, sporta zāle, boulings, biljards un dažādu sporta spēļu simulatori, slidotava un vairāk nekā 20 restorāni un kafejnīcas.

Kopējās investīcijas "Akropoles" būvniecībā bija plānotas 177 miljonu eiro apmērā, no kurām 60% tiek finansēti ar "SEB bankas" aizdevumu 106,5 miljonu eiro apmērā. Tirdzniecības un izklaides kompleksā būs aptuveni 1500 jaunu darbavietu.

Tirdzniecības un izklaides centra "Akropole" būvniecības ģenerāluzņēmējs ir SIA "Merks". "Akropoles" ēkas tehnisko projektu izstrādājis arhitektu birojs "Sarma & Norde arhitekti", bet projekta tehnisko uzraudzību nodrošina uzņēmums SIA "Būvuzraugi LV".

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 43 darbi, kurus var aplūkot konkursa rīkotāja, Latvijas Arhitektu savienības, mājaslapā. Tos nacionālā žūrija vērtēs divās kategorijās – objekti un procesi.

Izstāsti Latvijai

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus tirdzniecības un montāžas vadītājs Sandis Ainārs ir apkures, alternatīvās enerģijas un kondicionēšanas eksperts. Sandim svarīgākais ir izcili padarīts darbs. Viņš ir pārliecināts par savu ieteikto, pārdoto un uzmontēto iekārtu kvalitāti un atbilstību klienta vajadzībām.