abc.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi25007
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Ekstrudēts putupolistirols – universāls siltumizolācijas materiāls : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ekstrudēts putupolistirols – universāls siltumizolācijas materiāls

Ekstrudēts putupolistirols – universāls siltumizolācijas materiāls

Ekstrudēts putupolistirols, kas tiek saukts arī par XPS, ir salīdzinoši jauns materiāls būvmateriālu tirgū, taču jau ir paspējis iemantot pircēju uzticību vairāku iemeslu dēļ. Šis materiāls nesaraujas, neuzsūc mitrumu un neuzbriest, turklāt tas ir ļoti izturīgs un ilgi kalpojošs – tāpēc arvien vairāk un vairāk cilvēku to izvēlas dažādu siltumizolācijas darbu veikšanai. 

Kas ir ekstrudēts putupolistirols un kādiem siltināšanas darbiem to izmanto?
Ekstrudēts putupolistirols tiek izgatavots, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kas spēj nodrošināt augstu produkcijas kvalitāti. Tas tiek ražots ekstrūzijas ceļā – izspiežot materiālu caur speciālu formu jeb spiedveidni. Polistirola granulas sajauc iekārtā, tām pievienojot putas veidojošus līdzekļus (piemēram, savienojumus, kuru pamatā ir oglekļa dioksīds), pēc tam augsta spiediena ietekmē tās tiek sajauktas un ekstrudētas no iekārtas. Ārēji XPS izskatās kā gluda plāksne, taču šķērsgriezumā var redzēt tās smalko “šūnu” struktūru.

Pircēju lielā interese attiecībā uz šī materiāla iegādi ir saistīta ar tā izcilajām ekspluatācijas īpašībām, kā arī daudzfunkcionalitāti. Patiesi, ekstrudēts putupolistirols ir ļoti universāls materiāls, ko izmanto jumta, pamatu, sienu, fasāžu siltumizolācijai. XPS ir viens no šobrīd populārākajiem materiāliem, ko izvēlas grīdu siltumizolācijai.

Ekstrudētā putupolistirola priekšrocības un tehniskās īpašības:

  • materiālam ir viens no zemākajiem siltuma vadītspējas rādītājiem salīdzinājumā ar citiem līdzīgiem izstrādājumiem;
  • augsta salizturība – ekstrudēts putupolistirols iztur ekstremāli zemas temperatūras, nezaudējot savas īpašības;
  • izturība pret ķīmiskajām vielām – XPS materiālam nekaitē dažādu eļļu, spirta, amonjaka, sāls šķīdumu un citu vielu ietekme;
  • materiāls pieder pie videi draudzīgu materiālu klases, kas izceļ to citu siltumizolācijas materiālu vidū;
  • izturīgs pret pelējumiem un sēnītēm, jo dzīvie organismi neuzskata to par barības vielu avotu;
  • ilgmūžība – kvalitatīvu ražotāju produkcija kalpo pat vairāk nekā 40 gadu garumā.


Technonicol ekstrudētais putupolistirols
Sekojot tehnoloģiju attīstībai siltumizolācijas materiālu jomā, viens no lielākajiem un pazīstamākajiem būvmateriālu ražotājiem Technonicol ir izstrādājis savu tehnoloģiju XPS ražošanā. Technonicol ekstrudēts putupolistirols ir bagātināts ar oglekļa nanodaļiņām, kas ievērojami palielina siltumizolācijas spējas un materiāla izturību, sasniedzot arī ļoti zemu ūdens absorbciju. Materiālu var izmantot praktiski visos būvniecības un renovācijas projektos. Technonicol ekstrudētā putupolistirola klāsts ir sadalīts atbilstoši paredzamajai ekspluatācijas slodzei. Visas XPS sērijas ir apskatāmas šeit.

Piemēram, Technonicol carbon eco plātnes ir īpaši izstrādātas tā, lai to īpašības būtu piemērotas nelielām slodzēm līdz 200 KPa. Šis XPS veids ir piemērots grīdu, pamatu, cokolu, terašu, kā arī ekspluatējamo zaļo jumtu siltumizolācijai. Šī materiāla popularitāte ir saistīta augstu siltuma noturību un minimālu ūdens uzsūkšanos.

Savukārt Technonicol carbon prof 300 ir īpaši izstrādāts būvēm un ēkām ar paaugstinātām prasībām attiecībā uz materiāla izturību. Materiālam ir liela spiedes stiprība, un to visbiežāk izmanto pamatu, jumtu, grīdu, cokolu siltināšanai, kā arī dzelzceļu un ceļu būvniecībā. 

Kāpēc izvēlēties Technonicol ekstrudēto putupolistirolu?
Pircēji izvēlas šo materiālu tā izdevīgās cenas un labās kvalitātes dēļ. Tas klājas ļoti gludi, un tam nav nepieciešama īpaša sagatavošana pirms uzstādīšanas, turklāt materiāls ir arī ūdensnecaurlaidīgs. Montāžas laikā Technonicol ekstrudētais putupolistirols nesadrūp, neplīst, jo ir ļoti izturīgs. Turklāt tas nesatur kaitīgās vielas – tāpēc šo materiālu visbiežāk izvēlas, piemēram, grīdu siltināšanai mājās, kur dzīvo bērni. 

XPS materiāls ir efektīvs risinājums dažādām ar siltumizolāciju saistītam problēmām, kas nodrošina siltas telpas un samazina apkures izmaksas. Izvēlieties Technonicol ekstrudēto putupolistirolu saviem remontdarbiem un izbaudiet izcilu komfortu savās mājās!

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu