abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi22623
Nozares raksti1037
Ekspertu atbildes2580
Ekstrudēts putupolistirols – universāls siltumizolācijas materiāls : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ekstrudēts putupolistirols – universāls siltumizolācijas materiāls

Ekstrudēts putupolistirols – universāls siltumizolācijas materiāls

Ekstrudēts putupolistirols, kas tiek saukts arī par XPS, ir salīdzinoši jauns materiāls būvmateriālu tirgū, taču jau ir paspējis iemantot pircēju uzticību vairāku iemeslu dēļ. Šis materiāls nesaraujas, neuzsūc mitrumu un neuzbriest, turklāt tas ir ļoti izturīgs un ilgi kalpojošs – tāpēc arvien vairāk un vairāk cilvēku to izvēlas dažādu siltumizolācijas darbu veikšanai. 

Kas ir ekstrudēts putupolistirols un kādiem siltināšanas darbiem to izmanto?
Ekstrudēts putupolistirols tiek izgatavots, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kas spēj nodrošināt augstu produkcijas kvalitāti. Tas tiek ražots ekstrūzijas ceļā – izspiežot materiālu caur speciālu formu jeb spiedveidni. Polistirola granulas sajauc iekārtā, tām pievienojot putas veidojošus līdzekļus (piemēram, savienojumus, kuru pamatā ir oglekļa dioksīds), pēc tam augsta spiediena ietekmē tās tiek sajauktas un ekstrudētas no iekārtas. Ārēji XPS izskatās kā gluda plāksne, taču šķērsgriezumā var redzēt tās smalko “šūnu” struktūru.

Pircēju lielā interese attiecībā uz šī materiāla iegādi ir saistīta ar tā izcilajām ekspluatācijas īpašībām, kā arī daudzfunkcionalitāti. Patiesi, ekstrudēts putupolistirols ir ļoti universāls materiāls, ko izmanto jumta, pamatu, sienu, fasāžu siltumizolācijai. XPS ir viens no šobrīd populārākajiem materiāliem, ko izvēlas grīdu siltumizolācijai.

Ekstrudētā putupolistirola priekšrocības un tehniskās īpašības:

  • materiālam ir viens no zemākajiem siltuma vadītspējas rādītājiem salīdzinājumā ar citiem līdzīgiem izstrādājumiem;
  • augsta salizturība – ekstrudēts putupolistirols iztur ekstremāli zemas temperatūras, nezaudējot savas īpašības;
  • izturība pret ķīmiskajām vielām – XPS materiālam nekaitē dažādu eļļu, spirta, amonjaka, sāls šķīdumu un citu vielu ietekme;
  • materiāls pieder pie videi draudzīgu materiālu klases, kas izceļ to citu siltumizolācijas materiālu vidū;
  • izturīgs pret pelējumiem un sēnītēm, jo dzīvie organismi neuzskata to par barības vielu avotu;
  • ilgmūžība – kvalitatīvu ražotāju produkcija kalpo pat vairāk nekā 40 gadu garumā.


Technonicol ekstrudētais putupolistirols
Sekojot tehnoloģiju attīstībai siltumizolācijas materiālu jomā, viens no lielākajiem un pazīstamākajiem būvmateriālu ražotājiem Technonicol ir izstrādājis savu tehnoloģiju XPS ražošanā. Technonicol ekstrudēts putupolistirols ir bagātināts ar oglekļa nanodaļiņām, kas ievērojami palielina siltumizolācijas spējas un materiāla izturību, sasniedzot arī ļoti zemu ūdens absorbciju. Materiālu var izmantot praktiski visos būvniecības un renovācijas projektos. Technonicol ekstrudētā putupolistirola klāsts ir sadalīts atbilstoši paredzamajai ekspluatācijas slodzei. Visas XPS sērijas ir apskatāmas šeit.

Piemēram, Technonicol carbon eco plātnes ir īpaši izstrādātas tā, lai to īpašības būtu piemērotas nelielām slodzēm līdz 200 KPa. Šis XPS veids ir piemērots grīdu, pamatu, cokolu, terašu, kā arī ekspluatējamo zaļo jumtu siltumizolācijai. Šī materiāla popularitāte ir saistīta augstu siltuma noturību un minimālu ūdens uzsūkšanos.

Savukārt Technonicol carbon prof 300 ir īpaši izstrādāts būvēm un ēkām ar paaugstinātām prasībām attiecībā uz materiāla izturību. Materiālam ir liela spiedes stiprība, un to visbiežāk izmanto pamatu, jumtu, grīdu, cokolu siltināšanai, kā arī dzelzceļu un ceļu būvniecībā. 

Kāpēc izvēlēties Technonicol ekstrudēto putupolistirolu?
Pircēji izvēlas šo materiālu tā izdevīgās cenas un labās kvalitātes dēļ. Tas klājas ļoti gludi, un tam nav nepieciešama īpaša sagatavošana pirms uzstādīšanas, turklāt materiāls ir arī ūdensnecaurlaidīgs. Montāžas laikā Technonicol ekstrudētais putupolistirols nesadrūp, neplīst, jo ir ļoti izturīgs. Turklāt tas nesatur kaitīgās vielas – tāpēc šo materiālu visbiežāk izvēlas, piemēram, grīdu siltināšanai mājās, kur dzīvo bērni. 

XPS materiāls ir efektīvs risinājums dažādām ar siltumizolāciju saistītam problēmām, kas nodrošina siltas telpas un samazina apkures izmaksas. Izvēlieties Technonicol ekstrudēto putupolistirolu saviem remontdarbiem un izbaudiet izcilu komfortu savās mājās!

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Veidņu noma – kā tas notiek?

Veidņu noma – kā tas notiek?

Šajā rakstā vari izlasīt, kā notiek pamatu veidņu noma. BETONAM.LV ir uzņēmumu grupa, kas nodarbojas ar veidņu nomu betonēšanai, hidroizolācijas remontu un materiālu tirdzniecību.

Aktualitātes

CSP: Augustā būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1,0%

CSP: Augustā būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1,0%

2021. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 1,0 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas pieauga par 1,2 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,9 %, bet strādnieku darba samaksa palielinājās par 0,6 %.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.