abc.lv skaitļos

Lietotāji online17
Aktīvie uzņēmumi23433
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes2607
Elektrisko kamīnu priekšrocības : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Elektrisko kamīnu priekšrocības

Elektrisko kamīnu priekšrocības

Izbaudīt kamīna sniegto mājīgo siltumu un romantisko atmosfēru savā mājā var ikviens, izvēloties mūsdienīga komforta un drošības prasībām atbilstošu ierīci – elektrisko kamīnu. Elektriskais kamīns, salīdzinot ar klasiskajiem malkas kamīniem, pēdējos gados iegūst arvien lielāku popularitāti tā daudzo priekšrocību un sniegto ērtību dēļ.

Elektriskais kamīns iederēsies ikvienā interjerā
Elektriskie kamīni pieejami dažādos dizainos, tāpēc tiem atradīsies vieta jebkura stila interjerā – gan klasiskā un senatnīgā, gan pavisam modernā. Visbiežāk to izgatavošanā izmantots stikls, metāls un tērauds, kas apvienoti gaumīgos dizaina risinājumos. Turklāt elektriskais kamīns var kalpot kā uzmanību piesaistošs dekoratīvs elements, kas apliecinās mājas saimnieku labo gaumi. Pēc uzstādīšanas tipa elektriskos kamīnus iedala:

  • brīvi stāvošos;
  • iebūvējamos;
  • pie sienas stiprināmos.

Varat izvēlēties savam mājoklim piemērotāko risinājumu. Brīvi stāvošais kamīns būs ērti pārvietojams pēc nepieciešamības, bet iebūvējams vai piestiprināms modelis iestrādājams interjerā kā pastāvīgs risinājums.

Viegli pārvietojams un uzstādāms jebkur
Uzstādīt elektrisko kamīnu var jebkurā vietā – nepieciešams tikai pieslēgums elektrotīklam, lai tas būtu gatavs darbam. Ja jums ir brīvi stāvošs kamīns, to varat bez lielām pūlēm pārvietot uz jebkuru telpu vai terasi pēc vajadzības. Vai pat aizvest līdzi uz vasarnīcu, ja dodaties garākās brīvdienās, kuras vēlaties papildināt ar nesteidzīgu un omulīgu laika pavadīšanu pie kamīna. Arī pie sienas stiprināmo kamīnu bez lielām grūtībām var pārvietot uz citu vietu vai pārcet uz jauno mājvietu, ja pārvācaties.

Vēl viena būtiska priekšrocība – elektrisko kamīnu nav jābaidās novietot tuvumā sadzīves mantām. Tas nerada aizdegšanās draudus, jo tā stikla virsma neuzkarst un arī neuzkarsē tuvumā esošos priekšmetus. Elektriskais kamīns ir pilnībā drošs savā ekspluatācijā un var atrasties jebkurā telpā, pat līdzās gultai vai smalkiem interjera priekšmetiem.


Elektriskais kamīns nav jāpieslēdz dūmvadam
Domājot par kamīnu mājās, nāk prātā malka, atklāta liesma, dūmvads un citas ar to saistītas lietas. Elektriskā kamīna gadījumā par to visu nav jādomā un jāuztraucas. Šis kamīns nav jāpieslēdz dūmvadam, tāpēc tas ir piemērots jebkurai telpai neatkarīgi no tā, vai ir pieejams skurstenis. Kamīna lietošana ir maksimāli ērta un droša, jo nav vajadzīgs kurināmais, degšķidrumi, nav jātīra dūmvads. Vai tas var būt vēl vienkāršāk? Jūs varat izbaudīt visas kamīna sniegtās priekšrocības, aizmirstot par neērtībām un riskiem, kurus rada malkas un citu kurināmo kamīni, kas jāpieslēdz dūmvadam.

Drošs pret apdedzināšanos un ugunsnelaimēm
Lai gan cietā kurināma kamīns ar īstu malku un liesmām šķiet patiesi romantisks, tas arī saistās ar papildu riskiem gan mājoklim, gan tā iemītniekiem. Piemēram, bērni un mājdzīvnieki, neievērojot drošības norādes, var gūt apdegumus. Tāpat kļūme kamīna ekspluatācijā vai dūmvadā var izraisīt ugunsnelaimi. Elektriskais kamīns šādā aspektā ir pilnībā drošs, jo tas nesakarst un pie tā nav iespējams apdedzināties. Tāpēc šāda ierīce būs droša izvēle, ja mājās ir bērni un dzīvnieki. Protams, arī elektriskā kamīna ekspluatācijas laikā jāievēro visi drošības nosacījumi, kas attiecas uz elektroierīcēm.

Ērta kamīna kontrole ar tālvadības pulti
Iedomājieties, ka esat ērti sasēdušies uz dīvana viesistabā vai terasē, bet fonā klusi sprakšķ un patīkamu siltumu sniedz kamīns, kuram jums pat nav jāiet tuvumā, jo to var kontrolēt ar pults palīdzību. Cietā kurināmā kamīns būtu jāaizdedzina, jāpapildina malka, jārušina ogles, jāseko līdzi drošībai. Ar elektrisko kamīnu tam visam vairs nav jātērē laiks un enerģija, jo ar vienu pogas spiedienu tas acumirklī ieslēdzas vai izslēdzas. Var regulēt tā iestatījums pēc nepieciešamības. Piemēram, vasarā atslēgt sildīšanas funkciju, kas ziemā būs tieši laikā, jo sniegs papildu omulību un siltumu. Elektrisko kamīnu bez bažām var izmantot visu gadu, pielāgojot tā funkcijas apstākļiem un vēlmēm.


Reālistisks efekts un patīkams siltums
Atspēkojot viedokli, ka elektriskai kamīns ir vien tāds īsta kamīna attāls atdarinājums, jāsaka, ka mūsdienīgie materiāli un ražošanas tehnoloģijas spējušas panākt, ka elektrskie kamīni rada patiesi reālistisku vizuālo efektu. Tie pat var imitēt sprakšķošas malkas skaņu un sniedz patīkamu siltumu. Ar laiku tik ļoti pierod pie kamīna radītās atmosfēras, ka tā mākslīgā izcelsme aizmirstas un to atsver iespēja ērti un jebkurā brīdī baudīt omulīgu atmosfēru vienatnē, kā arī ģimenes un draugu lokā.

Zemāka cena un ekspluatācijas izmaksas
Ja salīdzina ar malkas kamīniem, tad elektriskie kamīni nopērkami par daudz pieejamāku cenu. Tas ir lielisks veids, kā ar nelieliem izdevumiem iegūt visas tās ērtības un komfortu, kuru sniedz īsts kamīns. Mazsvarīgi nav arī tas, ka elektriskajam kamīnam ir tikai izdevumi par elektrību, kuras patēriņš ir samērā mazs, jo tiek izmantotas modernākās tehnoloģijas un LED lampas. Bet īstam kamīnam jāgādā par kurināmo, degrīkiem, dūmvadu uzturēšanu. Cietā kurināmā kamīnu arī regulāri jātīra un jāapseko, lai pārliecinātos, ka tas ir labā stāvoklī un drošs ekspluatācijai. Tie visi ir papildu izdevumi, kas būs katru gadu neatkarīgi no tā, cik daudz kamīns tiks izmantots.

Elektriskie kamīni interneta veikalā 220.lv
Kvalitatīvi elektriskie kamīni plašā klāstā un cenu amplitūdā pieejami interneta veikalā 220.lv. Veikala sortimentā atrodami gan modeļi ar lakonisku un modernu dizainu, gan klasiska un angļu stila elektriskie kamīni. Izvēlieties jūsu vajadzībām piemērotāko kamīna montāžas veidu – brīvi stāvošu, iebūvējamu vai stiprināmu pie sienas – un izbaudiet omulību, kuru elektriskais kamīns ienesīs jūsu mājoklī. 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Zemes siltums un solārā enerģija ilgtspējīgai mājai

Zemes siltums un solārā enerģija ilgtspējīgai mājai

Saules bateriju projekti kļūst ar katru dienu populārāki. To nosaka gan elektrības cenu kāpums, gan gāzes cenas. SIA “Divine Heat Company” pārstāvji dalās ar profesionālo un personīgo pieredzi par saules paneļu priekšrocībām. 

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) informē, ka Latviešu strēlnieku laukuma – Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijas – atjaunošanas darbu ietvaros pirmais no trīs atjaunošanas darbu posmiem tuvojas noslēgumam. Laukums ar atjaunotu segumu kopš 13. maija pieejams sabiedrībai, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs R. Griškevičs.

Pielaiko telpu, māju, dārzu