Elektrisko silto grīdu izmaksas
Iekārtojot savu mājokli, mēs cenšamies padarīt to ne vien praktisku un funkcionālu, bet arī maksimāli komfortablu. Ņemot vērā, ka mūsu platuma grādos gada lielāko daļu valda aukstums, komforts lielākoties ir saistīts ar pietiekamu siltumu mājās. Kā viens no mūsdienīgiem veidiem telpu apsildei un komfortablu apstākļu radīšanai tiek piedāvātas elektriskās siltās grīdas, kuras var izmantot gan kā pamatapkures, gan kā papildus apkures veidu. Sistēmas pamatā ir zem grīdas seguma ieklātie speciālie sildīšanas kabeļi vai paklājs, kuri tiek uzsildīti ar elektroenerģiju un sniedz savu siltumu grīdai. Ieguvumi no elektriskajām siltajām grīdām ir ievērojami:
• komfortabla grīdu temperatūra. Īpaši, ja mājoklī ir flīzētās grīdas. Ierīkojot elektrisko grīdu apsildi, Jums būs daudz patīkamāk izkāpt no dušas, gatavot pusdienas virtuvē utt. Arī mazus bērnus varēsiet bez raizēm laist staigāt basām kājām;
• komfortabls gaisa temperatūras režīms ar iespēju to regulēt. Gaiss virs apsildāmās grīdas iesilt 2–2,5 m augstumā, t.i., gandrīz līdz griestiem. Un ar speciāla termostata palīdzību varēsiet paregulēt temperatūru un pat ieprogrammēt vēlamo režīmu;
• estētika. Nevajadzēs likt nekādus papildu apkures elementus – radiatorus, konvektorus u.tml. Interjers no tā tikai iegūs!
Kad silto grīdu sistēmas tikai parādījās pārdošanā, to cena bija pieejama vien nelielam patērētāju lokam. Turklāt pārsvarā tika ierīkotas ūdens apsildes sistēmas, kuras pievienojas mājokļa centrālajai apkurei. Attiecīgi dzīvokļu īpašniekiem sapnis par siltajām grīdām izpalika. Pašlaik piedāvātās elektriskās grīdas var ierīkot jebkur – privātmājās, dzīvokļos, terasēs, komerctelpās, pat saimniecības ēkās, ja ir tāda vajadzība. Arī cenas ziņā šī sistēma kļuvusi ļoti pieejama. Ja sen apsverat domu par silto grīdu ierīkošanu, taču uztraucaties, cik galu galā tas izmaksā, steigsimies nomierināt un piedāvāt mūsu aptuveno aprēķinu, par kādu naudas summu jau tuvākajā laikā jūs varētu pilnveidot un modernizēt savu mājokli!
Kādi pamatmateriāli vajadzīgi?
Grīdu elektriskajai apsildei ražotāji piedāvā sildīšanas kabeļus un sildīšanas paklājus. Katram no tiem ir savas priekšrocības – tās zinot, varēsiet izdarīt izvēli par labu vienam vai otram apsildes veidam.
Sildīšanas kabeļu galvenā priekšrocība ir lielāka siltumatdeve. Tas ir saistīts ar to, ka kabeļi parasti tiek iemontēti 3–5 cm biezā betona slānī, kas ļoti labi akumulē siltumu. Attiecīgi grīdas atdziest ļoti lēni, ilgāk uzturot komfortablu temperatūru un taupot elektroenerģiju. Montāžas laikā var arī paregulēt kabeļu attālumu (soli) vienu no otra, noliekot tos tuvāk vietās, kur vēlaties saņemt lielāku siltumu. Jāņem vien vērā, ka sildīšanas kabeļu ierīkošanas rezultātā grīda tiks pacelta par dažiem centimetriem uz augšu, kas var būt nevēlami telpās ar zemiem griestiem. Pats montāžas process ir laikietilpīgs un pieprasa iegādāties papildmateriālus – speciālu folijas plēvi, armatūras sietu, betona maisījumu u.tml. Galu galā, montāža pieprasa arī atbilstošas zināšanas. Ja tādu nav, vajadzēs pieaicināt speciālistus.
Sildīšanas paklājs montāžas ziņā ir daudz vienkāršāks un pieprasa iegādāties mazāk papildmateriālu. Ražotājs uz speciālas tīkliņveida pamatnes jau ir nostiprinājis vajadzīgajā attālumā sildīšanas kabeļus. Atliek vien uzklāt paklāju uz sagatavotas līdzenas virsmas (vai pat vecajām flīzēm) un apliet ar plānu 5–10 mm betona kārtu (vai arī pa taisno noklāt ar grīdas segumu). No sildīšanas paklāja grīdas ļoti ātri paliks siltas. Jāpiebilst, ka atdzisīs arī ātrāk.
Autors: elektrisk_s_siltas_gridas_220.lv_2
Kā tad aprēķināt apsildes kabeļa un paklāja ieklāšanas izmaksas?
Pirmkārt, jāapsver apsildāmā platība. Ņemiet vērā, ka elektriskās grīdas nevar likt zem sadzīves iekārtām, piemēram, ledusskapja, un arī zem mēbelēm (izņēmums – mēbeles uz vismaz 15 cm augstām kājiņām). Tāpat no sienām un mēbelēm jāatstāj 5–10 cm attālums. Līdz ar to apsildāmā platība vienmēr būs mazāka par faktisko platību.
Otrkārt, jāsaprot, kādas jaudas kabelis vai paklājs ir nepieciešams. Tas ir atkarīgs gan no telpu veida, gan no platības tajās. Ja siltās grīdas kalpos kā pamatapkure, uz 1 m² guļamistabā un viesistabā nepieciešama jauda 110–160 W diapazonā, virtuvē un priekšnamā – 150–160 W, vannasistabā un tualetē – 160–170 W, lodžijā un balkonā – 180–200 W. Šis rādītājs jāreizina ar platību, ko grasāties apsildīt. Piemēram, lai apsildītu 3m² vannasistabu, būs vajadzīgs kabelis vai paklājs ar jaudu 450 W, 5m² priekšnamu – 750 W, 10m² lielu virtuvi – 1500 W.
Treškārt, ja jūsu izvēle ir apsildes kabeļi, jānosaka arī nepieciešamais vada garums. Tam var izmantot speciālus internetā atrodamus kalkulatorus, kuri aprēķinās garumu atkarībā no apsildāmās platības un attāluma (soļa) starp vadiem. 3m2 telpām parasti nepieciešams aptuveni 25 m garš vads, 5m2 platībai – ap 40 m utt. Sildīšanas paklājiem garumu noteikt nevajadzēs, jo ražotājs jau ir nostiprinājis to atbilstoši jaudas un platības parametriem.
Tad apsekojiet, cik izmaksā Jums vajadzīgo parametru kabelis vai paklājs. Aptuvenās izmaksas varat redzēt arī tabulā.
Autors: tabula
Kurš variants galu galā ir izdevīgāks? No tabulas redzams, ka kabelis kopumā izmaksā nedaudz lētāk par paklāju. Taču jāņem vērā iepriekš jau minētais faktors – kabeļu ierīkošanai jums vajadzēs piepirkt vēl dažus papildmateriālus. Telpām ar platību 10m² tas varētu izmaksāt vēl ap 100–120 EUR. Tāpat jāpierēķina montāžas izmaksas. Jau norādītajām 10m² telpām pēc pašreizējiem remontdarbu izcenojumiem montāža varētu izmaksāt ap 180 EUR. Rezumējot: 10m² lielām telpām kabeļu apsildes siltās grīdas izmaksās ap 500 EUR. Ja veiksiet montāžu patstāvīgi – nedaudz vairāk par 300 EUR.
Ja izvēlēsieties apsildes paklāju, sākotnēji tas izmaksās nedaudz dārgāk, ap 250 EUR uz 10 m². Taču varēsiet ietaupīt uz montāžas izmaksām (jo betonu vajadzēs ieklāt daudz plānākā kārtā) un dažiem papildmateriāliem (vajadzēs mazāk betona maisījuma, nevajadzēs armatūras sietu u.tml.). Kopumā siltās grīdas 10m² telpās jums izmaksās lētāk – ap 400 EUR. Ja veiksiet montāžu patstāvīgi – ap 280 EUR. Taču paturiet prātā, ka apsildes kabeļi, kas tiek ieklāti biezā cementa kārtā, labāk akumulē siltumu. Ja telpas ir lielas, no efektivitātes un ekspluatācijas izmaksu viedokļa tomēr ieteicams ieklāt tieši kabeļus. Ja tās ir nelielas telpas (tualete, vannasistaba), lētāk un vienkāršāk ieklāt paklāju.
Vēl viens būtisks papildelements siltajām grīdām (neatkarīgi, vai ieklāts paklājs vai kabeļi) ir termostats. Daudzi uzskata, ka tas nav obligāts atribūts, bet ražotāji uzstāj, ka ļoti vēlams. Tas izmaksās ap 35–45 EUR, taču palīdzēs padarīt grīdu lietošanu maksimāli ekonomisku un patīkamu – varēsiet paregulēt temperatūru, sistēma automātiski izslēgsies, sasniedzot noteikto temperatūru utt. Ja vēlaties progresīvāko risinājumu, izvēlieties programmējamo termostatu (virs 100 EUR), kas automātiski uzturēs iestatīto temperatūras režīmu (taupot arī elektrību), regulēs to atkarībā no diennakts laika utt. Varēsiet pat distancēti pārvaldīt rīku, piemēram, ieslēgt sistēmu, braucot no darba, un atgriezties siltā un omulīgā mājoklī.
Interneta veikals 220.lv piedāvā jums iegādāties visu nepieciešamo elektrisko silto grīdu ierīkošanai vienuviet un par izdevīgām cenām. Te pieejami gan apsildes komplekti (paklājs + termostats), gan arī atsevišķi elementi, kurus varēsiet sakomplektēt pēc saviem ieskatiem, – dažādu izmēru un jaudas apsildāmie paklāji, grīdas apsildes kabeļi, termostati (arī programmējamie) utt. Ienāciet, apskatiet un izvēlieties progresīvus risinājumus savai labsajūtai! Komforts, ko jums sniegs silto grīdu sistēma, ir sākotnējo investīciju vērts.
Komentāri
-
Labi, ka Latvijā parādījušies Tycroc produkti. Ļoti ātri un ērti tos ir uzstādīt. Plus nav nekādas betonēšanas un ķēpas. Vienā dienā viss gatavs.