abc.lv skaitļos

Lietotāji online45
Aktīvie uzņēmumi24983
Nozares raksti1161
Ekspertu atbildes3041
Energoefektīva māja – mazāki apkures rēķini : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Energoefektīva māja – mazāki apkures rēķini

Energoefektīva māja – mazāki apkures rēķini

Šī rudens aktuālākais jautājums ir straujais enerģijas resursu cenu kāpums. Visticamāk, ikviens būs pamanījis, kā ir augušas degvielas, gāzes un elektrības cenas, tādējādi palielinot ikmēneša izdevumus un ietekmējot ikvienas ģimenes budžetu. Lai arī Eiropa mēģina pāriet uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu, tomēr pilnībā atteikties no fosilā kurināmā pagaidām nav iespējams, tādēļ pastāv liela iespēja, ka enerģijas cenu straujais kāpums būs paliekošs un ikvienam no mums būs jāpārplāno savas ģimenes budžets, lai varētu kompensēt straujo energoresursu cenu kāpumu. 

Enerģijas resursu cenas mēs nespējam ietekmēt, bet mēs spējam padarīt savu māju maksimāli energoefektīvu, novēršot siltuma zudumus un samazinot patērēto enerģijas resursu apmēru. Visiem ir zināms, ka tieši logi ir lielākais siltuma zudumu iemesls mājā, bet ne visi ir aizdomājušies par to, cik daudz siltumenerģijas aizplūst no mājas caur logiem. Bieži mūsu klienti pēc logu nomaiņas ir pārsteigti par to, cik ļoti ir samazinājušās mājas apkures izmaksas, viņi atzīst, ka bija gaidījuši nelielu apkures izmaksu samazinājumu, bet nebija rēķinājušies ar tik krasu apkures izmaksu samazinājumu. 

Mūsu mājaslapā pieejamais kalkulators ļaus ikvienam pārbaudīt, kāds būs konkrēti viņa mājas enerģijas resursu ietaupījums, veicot logu nomaiņu. Jāatzīst, ka kalkulators aprēķinās enerģijas resursu ietaupījumu tikai no logu nomaiņas, neņemot vērā daudzus citus faktorus, kā, piemēram, kvalitatīvu logu montāžu, tādēļ enerģijas ietaupījums realitātē būs vēl lielāks nekā mājaslapā aprēķinātais. 


Vislabākā reklāma – klientu pozitīvā pieredze
SIA REHAU ir vienmēr gandarīts par saņemtajām atsauksmēm no klientiem. Arī šoreiz vēlamies padalīties ar mūsu klienta pieredzi pēc logu nomaiņas 2019. gadā. Kopumā tika veikta 16 logu nomaiņa privātmājā. Vecie logi tika uzstādīti ap 2000. gadu, un to aptuvenie siltumtehniskie rādītāji bija 1,5–2,5 W/m2K. Jauno logu siltumtehniskie rādītāji bija 0,76 W/m2K. Privātmājas apkurei tiek izmantota dabasgāze. Pēc logu nomaiņas vidējais gāzes patēriņš gadā samazinājās no 3200 kubikmetriem uz 1800 kubikmetriem. 

Jāpiebilst, ka līdz ar logu nomaiņu klients veica arī apkures sistēmas atjaunošanu. Rezultātā tā pati māja un apkures platība tika apsildīta ar gandrīz divas reizes mazāku gāzes apjomu. Vēlamies atgādināt, ka, veicot logu nomaiņu, ir svarīgi izvērtēt telpu ventilācijas sistēmas darbaspēju jaunajos apstākļos ar blīvākiem logiem, jo gaisa apmaiņa ir kritiski svarīga komforta nodrošināšanai telpās.


Energoefektīvi logi – daudz vairāk nekā ietaupītas apkures izmaksas 
Nomainot mājas logus uz jauniem, energoefektīviem logiem, jūs iegūsiet daudz vairāk nekā tikai samazinātus rēķinus par apkuri – uzlabosies jūsu mājas vizuālais izskats, paaugstināsies skaņas izolācija, kā arī ievērojami augs mājas vērtība. Ne mazāk svarīgs faktors ir samazinātā ietekme uz apkārtējo vidi, jo, samazinot siltuma zudumus mājā, jūs samazināt siltuma daudzumu, kas izplūst apkārtējā vidē, kā arī daudz mazāk patērējat energoresursus mājas apsildīšanai. 

Lai arī tas šķiet sīkums, tomēr ikvienam no mums ir jāatceras, ka mēs esam tieši atbildīgi par to, kāda būs nākamo paaudžu dzīve uz šīs planētas.  

Ja vēl šaubies par to, vai veikt logu nomaiņu savai mājai, veic enerģijas ietaupījuma aprēķinu un pārliecinies pats, ka logu nomaiņa ir pareizā izvēle – http://windowcalculator.rehau.com/LV

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu