Energoefektīvas koka karkasa mājas
JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.
Kādēļ izvēlēties mūsdienu koka karkasa māju?
Mūsdienīgās koka karkasa mājas ir iekarojušas pietiekami lielu popularitāti, pateicoties samērā ātrajam būvniecības procesam, konstrukciju izturībai un nosacīti zemām materiālu iegādes izmaksām.
Koks ir viens no pasaulē visvecākajiem būvniecības materiāliem. Kopš savu vietu ieņēmuši citi būvmateriāli (cements, betons, ķieģelis), izplatījies priekšstats, ka koks kalpo samērā neilgi. Taču tāds viedoklis ir aplams, jo koka ilgmūžību apstiprina Krievijas ziemeļos saglabājušās koka guļbūves mājas, kuru vecums sasniedz 600–700 gadu.
Koka konstrukciju namiem ir vesela virkne priekšrocību.
- Vienkāršs un ātrs būvniecības process jebkurā gadalaikā. Uzbūvēt šādu māju iespējams maksimāli īsā laika posmā – apmēram viena līdz divu mēnešu laikā. Mājas celšanai nav ierobežojumu saistībā ar gadalaikiem – koka karkasa mājas var būvēt gan ziemā, gan vasarā.
- Koka saliekamajām mājām ir ļoti labi ekspluatācijas rādītāji – enerģijas taupība, ekoloģiskums.
- Zema siltumvadītspēja. Neviens no citiem būvmateriāliem siltumizolācijas ziņā nav salīdzināms ar kokmateriālu. Pateicoties mūsdienu modernajiem siltināšanas materiāliem un koka karkasa hermētiskumam, mājas telpas ziemā iespējams ātrāk uzsildīt un tajās ilgāk saglabājas siltums. Savukārt vasarā telpās tiek uzturēts patīkams vēsums, jo ārsienas no saules radītā karstuma neuzkarst. Koka karkasa mājas ļauj būtiski samazināt apkures un telpu kondicionēšanas izmaksas, kā arī nodrošināt komfortu mājas telpās.
- Salīdzinoši plānākas sienas. Lai nodrošinātu labu mājas siltuma izolāciju, nav nepieciešams veidot biezas sienas. Vidējais karkasa māju ārējās sienas biezums ir 25–30 centimetri. Tā ir būtiska priekšrocība nelielās ēkās, kurās katram kvadrātmetram ir liela nozīme. Piemēram, mājā, kuras platība ir 36 kvadrātmetri, pateicoties plānajai koka karkasa sienai, var ietaupīt līdz pat pieciem sešiem kvadrātmetriem platības. Ir izveidojies maldīgs viedoklis, ka, ja siena ir plāna, māja slikti saglabās siltumu. Vidējais koka karkasa mājas sienas biezums – 25 cm, bet pat sala laikā, neapkurinot telpas, temperatūra samazinās tikko 2–3 °C dienā. Karkasa mājas nav grūti piesildīt un uzturēt vēlamo temperatūras režīmu.
- Iespējams, pati svarīgākā priekšrocība ir zemās būvniecības izmaksas. Koka karkasa mājas būvniecība prasa daudz mazākus naudas ieguldījumus nekā ķieģeļu vai citu konstrukciju mājas. Pat ievērojot precīzu šāda tipa mājas būvniecības tehnoloģiju un izmantojot dārgus materiālus, atšķirība izmaksu ziņā tik un tā būs jūtama. Pateicoties tam, ka koka karkasa mājas sienas ir vieglas, bet vienlaikus ļoti izturīgas, mājas pamatus nav nepieciešams izbūvēt no masīviem un dārgiem materiāliem. Pamati var būt gan monolītie, gan stabveida, nav nepieciešams būvēt masīvos, bet tas saīsina būvniecības termiņus un samazina cenu.
Iespējams, Latvijā valda stereotipiskas bailes, informācijas un zināšanu deficīts par koksnes fizikāli ķīmiskajām īpašībām, vecas dogmas par koku kā ugunsnedrošu materiālu, kas sen vairs neatbilst patiesībai.
Karkasu māju tehnoloģija izveidota Kanādā, kur dabas apstākļi līdzinās mūsējiem, taču šo māju konstrukcija ir piemērota dažādām klimata zonām un ģeoloģiskajiem apstākļiem. Pēc Kanādas būvekspertu domām, šīs mājas, tās atjaunojot, var kalpot aptuveni 150–200 gadu.
Koks ir lielisks būvniecības materiāls, kas nodrošina labu dzīves kvalitāti. Tas ir dabisks, videi nekaitīgs izejmateriāls, kas ir izturīgs pret karstumu un aukstumu.
Tālrunis 27154972
E-pasts: info@jkbuve.lv
jkbuve.lv
Facebook.com/JKbuve