Energoefektīvi keramiskie bloki: Īpašības un izmantošanas nianses būvniecībā
Keramikas bloki sienām nodrošina vairāk ilgtspējīgu, ātrāku, sausāku un drošāku celtniecības risinājumu nekā tradicionālie bloki. Keramikas bloki ir ne vien energoefektīvi, bet arī sausi jau mūrēšanas brīdī, tādējādi tiem nav nepieciešams papildu žāvēšanas process. Šis materiāls palīdzēs samazināt gan apkures, gan dzesēšanas izmaksas, kā arī uzlabos mikroklimatu telpās un nodrošinās vienmērīgu ēkas iekļaušanos vidē.
Kas ir keramiskie celtniecības bloki?
Keramiskie celtniecības bloki ir šūnveida bloki, kas tiek ražoti no dabīgām izejvielām (dabīgs māls, ūdens, zāģu skaidas). Ražošanas procesā tiem netiek pievienotas ķīmiskas vielas, kas pēc tam varētu izplatīties dzīvojamā vidē. Bloki tiek plaši izmantoti gan privātmāju, gan daudzstāvu ēku nesošo ārsienu, kā arī nesošo un nenesošo starpsienu būvniecībā.
Pateicoties materiāla īpašajai struktūrai un zemajai siltuma vadītspējai, tiek samazināti ēkas siltuma zudumi ziemā, kā arī iekštelpas neuzkarsīs un saglabās vēsumu vasarā. Turklāt keramiskie celtniecības bloki, pateicoties to struktūrai, darbosies kā mitruma regulētāji, uzlabojot mikroklimatu iekštelpās.
Sienām, kas būvētas no keramiskajiem celtniecības blokiem, ir būtiskas priekšrocības salīdzinājumā ar daudziem citiem sienu konstrukcijas veidiem. Tās ir izturīgas un stipras, ļaujot veidot daudzstāvu un strukturāli sarežģītas ēkas. Materiāls ir ugunsizturīgs, turklāt labā skaņas izolācija apvienojumā ar salīdzinoši zemajām izmaksām padara to par unikālu celtniecības materiālu energoefektīvām ēkām.
Būvniecības nianses
Keramiskie celtniecības bloki pēc uzbūves ir līdzīgi ķieģeļiem, tomēr izmērā lielāki un ar mazāku tilpummasu. Salīdzinot, piemēram, ar ķieģeļa tilpummasu, keramiskais bloks ir divas trīs reizes vieglāks. Būvējot sienas no šādiem blokiem, veidojas mazāk savienojuma šuvju, kas var būt potenciāli siltuma tilti.
Celtniecības blokiem viena no vissvarīgākajām īpašībām ir to spiedes stiprība, un testi rāda, ka šajā ziņā visizturīgākie ir silikātu un keramikas mūra bloki.
Jāņem vērā, ka pareizi būvētā un ekspluatētā ēkā iestrādāts keramiskais bloks tiek papildus arī siltināts, kā arī noklāts ar apmetumu vai ķieģeļiem, vai citu apdari, kas to pasargās no ārējiem apstākļiem, piemēram, lietus un sala.
Mūrējot keramiskos blokus citu virs cita vienā un tajā pašā dienā, nav vajadzīgs ievērot augstuma ierobežojumus, kas tādējādi ļauj paātrināt mūrēšanas darbus. Tāpat šim materiālam nav nepieciešama armatūras izmantošana, kas nozīmē līdzekļu ietaupīšanu attiecībā uz armatūras izmaksām, kā arī zemākas uzstādīšanas darba izmaksas.
Keramisko bloku zemais mitruma līmenis ļauj sākt iekšējās apdares darbus neilgi pēc mūrēšanas darbu pabeigšanas. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams jaunbūvi apkurināt vai īpaši sildīt, lai žāvētu sienas.