abc.lv skaitļos

Lietotāji online88
Aktīvie uzņēmumi27726
Nozares raksti2372
Ekspertu atbildes3041
Energoefektīvi keramiskie bloki: Īpašības un izmantošanas nianses būvniecībā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Energoefektīvi keramiskie bloki: Īpašības un izmantošanas nianses būvniecībā

Energoefektīvi keramiskie bloki: Īpašības un izmantošanas nianses būvniecībā
Foto: shutterstock.com

Keramikas bloki sienām nodrošina vairāk ilgtspējīgu, ātrāku, sausāku un drošāku celtniecības risinājumu nekā tradicionālie bloki. Keramikas bloki ir ne vien energoefektīvi, bet arī sausi jau mūrēšanas brīdī, tādējādi tiem nav nepieciešams papildu žāvēšanas process. Šis materiāls palīdzēs samazināt gan apkures, gan dzesēšanas izmaksas, kā arī uzlabos mikroklimatu telpās un nodrošinās vienmērīgu ēkas iekļaušanos vidē.

Kas ir keramiskie celtniecības bloki?

Keramiskie celtniecības bloki ir šūnveida bloki, kas tiek ražoti no dabīgām izejvielām (dabīgs māls, ūdens, zāģu skaidas). Ražošanas procesā tiem netiek pievienotas ķīmiskas vielas, kas pēc tam varētu izplatīties dzīvojamā vidē. Bloki tiek plaši izmantoti gan privātmāju, gan daudzstāvu ēku nesošo ārsienu, kā arī nesošo un nenesošo starpsienu būvniecībā.

Pateicoties materiāla īpašajai struktūrai un zemajai siltuma vadītspējai, tiek samazināti ēkas siltuma zudumi ziemā, kā arī iekštelpas neuzkarsīs un saglabās vēsumu vasarā. Turklāt keramiskie celtniecības bloki, pateicoties to struktūrai, darbosies kā mitruma regulētāji, uzlabojot mikroklimatu iekštelpās.

Sienām, kas būvētas no keramiskajiem celtniecības blokiem, ir būtiskas priekšrocības salīdzinājumā ar daudziem citiem sienu konstrukcijas veidiem. Tās ir izturīgas un stipras, ļaujot veidot daudzstāvu un strukturāli sarežģītas ēkas. Materiāls ir ugunsizturīgs, turklāt labā skaņas izolācija apvienojumā ar salīdzinoši zemajām izmaksām padara to par unikālu celtniecības materiālu energoefektīvām ēkām.

Būvniecības nianses

Banner 280x280 Banner 280x280

Keramiskie celtniecības bloki pēc uzbūves ir līdzīgi ķieģeļiem, tomēr izmērā lielāki un ar mazāku tilpummasu. Salīdzinot, piemēram, ar ķieģeļa tilpummasu, keramiskais bloks ir divas trīs reizes vieglāks. Būvējot sienas no šādiem blokiem, veidojas mazāk savienojuma šuvju, kas var būt potenciāli siltuma tilti.

Celtniecības blokiem viena no vissvarīgākajām īpašībām ir to spiedes stiprība, un testi rāda, ka šajā ziņā visizturīgākie ir silikātu un keramikas mūra bloki.

Jāņem vērā, ka pareizi būvētā un ekspluatētā ēkā iestrādāts keramiskais bloks tiek papildus arī siltināts, kā arī noklāts ar apmetumu vai ķieģeļiem, vai citu apdari, kas to pasargās no ārējiem apstākļiem, piemēram, lietus un sala.

Mūrējot keramiskos blokus citu virs cita vienā un tajā pašā dienā, nav vajadzīgs ievērot augstuma ierobežojumus, kas tādējādi ļauj paātrināt mūrēšanas darbus. Tāpat šim materiālam nav nepieciešama armatūras izmantošana, kas nozīmē līdzekļu ietaupīšanu attiecībā uz armatūras izmaksām, kā arī zemākas uzstādīšanas darba izmaksas.

Keramisko bloku zemais mitruma līmenis ļauj sākt iekšējās apdares darbus neilgi pēc mūrēšanas darbu pabeigšanas. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams jaunbūvi apkurināt vai īpaši sildīt, lai žāvētu sienas.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izmaiņas normatīvajos aktos paver iespējas modernizēt iepakojuma ražošanu un pārstrādi

Izmaiņas normatīvajos aktos paver iespējas modernizēt iepakojuma ražošanu un pārstrādi

Jau 2026. gada augustā stāsies spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes jaunā regula par iepakojumu un iepakojuma atkritumiem. Par šīm un citām gaidāmajām izmaiņām tika diskutēts ikgadējā seminārā “Ilgtspējīgs iepakojums 2025”, ko rīkoja “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti un Latvijas Iepakojuma asociāciju.

Izstāsti Latvijai

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Celtniecības un remonta darbi":