"Ergo" apdrošināšanas atlīdzībā par Carnikavas baznīcas restraurācijā ieguldītajiem celtniecības darbiem izmaksājusi 22 600 eiro
Rīga, 23.apr., LETA. Risku apdrošināšanas kompānija "Ergo" apdrošināšanas atlīdzībā par Carnikavas baznīcas restaurācijā ieguldītajiem celtniecības darbiem izmaksājusi 22 600 eiro, aģentūrai LETA pavēstīja apdrošināšanas kompānijas komunikācijas vadītāja Agnese Grīnberga.
Viņa informēja, ka 2017.gada izskaņā līdz pamatiem nodega Carnikavas baznīca, kurā tika veikti restaurācijas darbi. Lai gan pati baznīcas ēka nebija apdrošināta, būvdarbu veicējs bija apdrošinājis celtniecības darbus. Izvērtējot ugunsgrēka radītās sekas un līdz ugunsgrēkam paveikto celtniecības darbu apmēru, apdrošināšanas sabiedrība Carnikavas baznīcas restaurācijas darbu veicējam izmaksājusi atlīdzību 22 600 eiro apmērā, atlīdzinot zaudējumus par celtniecības darbiem, kas bija paveikti līdz ugunsgrēkam.
Carnikavas baznīca, kas atradās Siguļos, bija celta 18.gadsimtā, un bija vecākais Vidzemes jūras piekrastes koka dievnams. Pirms ugunsgrēka daļa baznīcas restaurācijas darbu jau bija noslēgušies, vēl bija atlikuši iekšdarbi.
"Tā kā pērn veiktie celtniecības darbi Carnikavas baznīcā bija apdrošināti, tad šobrīd "Ergo" atlīdzina zaudējumus par paveiktajiem darbiem. Bet ir sāpīgi redzēt un apzināties, ka kultūrvēsturisko pieminekli un restaurācijas darbu laikā paveikto nopostīja ugunsgrēks, un tagad baznīcas atjaunošanai jeb celšanai ir jāvāc ziedojumi, jo baznīcas ēka nebija apdrošināta. Diemžēl šis nepatīkamais gadījums ir liela mācība ne tikai mūsu draudzei, bet arī daudzām citām draudzēm un pašvaldībām, liekot visiem vēlreiz padomāt par pārraudzībā vai īpašumā esošajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem un to drošību. Mēs ceram, ka mums izdosies atjaunot baznīcu, lai tā atgūtu savu sākotnējo krāšņumu," sacīja Ādažu draudzes pārstāvis Artūrs Veispāls.
Savukārt "Ergo" Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš atzīmēja - lai gan sabiedrības zināšanas par apdrošināšanu un vēlme pasargāt īpašumu no dažādiem iespējamiem riskiem pakāpeniski pieaug, ir gana daudz gadījumu, kad ēku īpašnieki paļaujas uz to, ka nelaimes būvdarbu laikā nenotiks. "Ja būvdarbu veicēji cenšas pasargāt sevi no iespējamiem zaudējumiem, apdrošinot būvdarbus, ieguldītos materiālus un iekārtas, tad ne vienmēr ēkas īpašnieki parūpējas par to, lai arī pati ēka būtu apdrošināta laika periodā, kad tiek veikti dažādi būvdarbi. Lai gan būvdarbu veikšanas laikā būvniekiem jāievēro virkne drošības prasību, tomēr riski, kas var ietekmēt īpašuma drošību, būvniecības darbu laikā būtiski var paaugstināties, tāpēc pirms būvdarbu uzsākšanas mēs noteikti iesakām painteresēties arī par īpašuma apdrošināšanas iespējām vismaz uz būvdarbu veikšanas periodu," viņš sacīja.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka dievnams nodega naktī uz 2017.gada 10.decembri. Baznīcas restaurācijas projekts paredzēja pilnībā atjaunot un pabeigt baznīcas ārējo apdari, kā arī atjaunot iekšējo apdari, tostarp izbūvēt balkonu, altāra daļu, griestus un sienas. Decembra sākumā daļa šo darbu bija gandrīz pabeigti.