EuP direktīva attiecība uz cirkulācijas sūkņiem

EuP direktīva attiecība uz cirkulācijas sūkņiem

EuP likumdošanas nosacījumi
EuP direktīva attiecībā uz autonomajiem cirkulācijas sūkņiem drīz kļūs par realitāti. Tikai visefektīvākie pašlaik lietojamie A marķējuma sūkņi apmierinās EuP direktīvā noteiktās prasības. Ekodizaina prasības autonomiem hermētiskajiem cirkulācijas sūkņiem (paredzētas 2009. gada 22. jūlijā Komisijas pieņemtajā regulā Nr. 641/2009) būs ietvertas atbilstības deklarācijā (CE).
Eiropas Savienības valstīs nedrīkst pārdot preci bez CE marķējuma. Direktīva attiecībā uz cirkulācijas sūkņiem tiks īstenota šādos posmos:
No 2013. gada janvāra autonomajiem hermētiskajiem cirkulācijas sūkņiem (izņemot tos, kas ir paredzēti saules siltumenerģijas sistēmu primārajiem kontūriem un siltumsūkņiem) energoefektivitātes indeksam (EEI) ir jābūt ne lielākam par 0,27.

No 2015. gada 1. augusta autonomajiem hermētiskajiem cirkulācijas sūkņiem, kā arī iekārtās iebūvējamiem cirkulācijas sūkņiem energoefektivitātes indeksam (EEI) ir jābūt ne lielākam par 0,23.

EuP ieviešanas plāns

2015. gada 1. augusts

IESAISTĪTIE PRODUKTI
- Autonomie cirkulācijas sūkņi
- Iekārtās iebūvējamie cirkulācijas sūkņi

LIKUMDOŠANA
Energoefektivitātes indekss (EEI) ≤ 0,23

IZŅĒMUMI
Iekārtās iebūvējamie cirkulācijas sūkņi nomaiņai (līdz 2020. gadam)

LIKUMDOŠANU NEPIEMĒRO
– Dzeramā ūdens cirkulācijas sūkņi, tai skaitā GRUNDFOS COMFORT – – –


2020. gada 1. janvāris

IESAISTĪTIE PRODUKTI
- Visi autonomie cirkulācijas sūkņi
- Visi Iekārtās iebūvējamie cirkulācijas sūkņi, tai skaitā arī nomaiņai paredzētie cirkulācijas sūkņi

LIKUMDOŠANA
Iekārtās iebūvējamie cirkulācijas sūkņus, kas neapmierina 2015. gadā noteiktās EEI prasības, vairs nav atļauts nomainīt

LIKUMDOŠANU NEPIEMĒRO
– Dzeramā ūdens cirkulācijas sūkņi, tai skaitā GRUNDFOS COMFORT – – –

 

"GRUNDFOS" ieņem līderpozīcijas energoefektīvo autonomo cirkulācijas sūkņu jomā. "GRUNDFOS" rīcībā jau ir tehnoloģija, kas pilnveidošanas gaitā un reālos lietošanas apstākļos ir uzlabota un pārbaudīta. Pašlaik labākais rādītājs cirkulācijas sūkņu kategorijā ir EEI≤ 0,20 un tas raksturo "GRUNDFOS" "MAGNA 3" cirkulācijas sūkņus.

"GRUNDFOS" autonomajiem cirkulācijas sūkņiem "ALPHA" un "MAGNA" ir A marķējums, un tie jau vairākus gadus ir apmierinājuši EuP prasības. Tie garantē iespaidīgu enerģijas un izmaksu ekonomiju patērētājiem, un arī uzstādītāji augstu novērtē "iespraud un sūknē" sistēmas. Šie "iespraud un sūknē" risinājumi automātiski pielāgojas faktiski visām apkures un kondicionēšanas sistēmām un garantē optimālu komforta un enerģijas patēriņa kombināciju.
Jau tagad mēs esam izveidojuši pilnveidoto tehnoloģiju, taču uzņēmumā "GRUNDFOS" valda princips – mūsu sūkņu konstrukciju pamatā ir pastāvīgi uzlabojumi un jauni risinājumi. "GRUNDFOS" arī nākotnē turpinās samazināt enerģiju patērējošo ražojumu ietekmi uz vidi un atbalstīt ilgtspējīgu sūkņu tehnoloģiju attīstību.

Papildus informācija
Lai uzzinātu vairāk par "GRUNDFOS" cirkulācijas sūkņiem "ALPHA2" un "MAGNA", lūdzu, apmeklējiet sekojošas saites:

– vai sazinieties ar "GRUNDFOS" uzņēmumu, kura darbinieki var sniegt ieteikumus un palīdzību.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

No 1. aprīļa siltuma izmaksas Rīgā samazināsies par 7,4%

No 1. aprīļa siltuma izmaksas Rīgā samazināsies par 7,4%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifos. Rīdziniekiem no 1. aprīļa par siltumu būs jāmaksā par 7,4% jeb 3,82 EUR/MWh mazāk  –  48,08 EUR/MWh (bez PVN).

Uzņēmējs runā

Īpaša aizsardzība koka mājām

Natura_foto_2

Koks ir tradicionāls ēku būves materiāls Latvijā, tas priecē iemītniekus ar dabīgo skaistumu, rada siltuma un mājīguma sajūtu mājās. Lai saglabātu koku pēc iespējas ilgāk, to nepieciešams aizsargāt no nelabvēlīgiem laika apstākļiem un kaitēkļiem.