abc.lv skaitļos

Lietotāji online172
Aktīvie uzņēmumi28096
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
Plāno par 78 194 eiro atjaunot elektroapgādes un apgaismošanas sistēmu Rīgas Brāļu kapu teritorijā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Plāno par 78 194 eiro atjaunot elektroapgādes un apgaismošanas sistēmu Rīgas Brāļu kapu teritorijā

Plāno par 78 194 eiro atjaunot elektroapgādes un apgaismošanas sistēmu Rīgas Brāļu kapu teritorijā

Rīga, 9.nov., LETA. No iepriekš jaunā Liepājas cietuma būvniecībai paredzētajiem līdzekļiem 78 194 eiro tiks novirzīti elektroapgādes un apgaismošanas sistēmas uzlabošanai Rīgas Brāļu kapu teritorijā, šodien vienojās Saeima.

Saskaņā ar Rīgas pieminekļu aģentūras (RPA) vēstuli, teritorijas elektroapgādes un apgaismojuma izbūves kopējās izmaksas ir 178 194 eiro, no kuriem kuriem atlikušos 100 000 eiro segs valsts AS "Latvenergo".

Ik gadu ar Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmas palīdzību Brāļu kapu ansambļa restaurācijai tiek piešķirts finansējums 36 000 eiro apmērā, kas gan neesot pietiekami.

Banner 280x280

Piešķirtie valsts budžeta līdzekļi 78 194 eiro apmērā tiks pārskaitīti RPA, kuras valdījumā ir deviņus hektārus plašais Brāļu kapu ansamblis.

Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale aģentūru LETA informēja, ka Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds kopš 2011.gada piesaista līdzekļus un veic kapu ansambļa restaurāciju. Šajos gados pēc Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas (VKPAI) apstiprinātas programmas restaurēti tādi ansambļa objekti kā skulpturālā grupa "Kritušie brāļi" un kapu ansambļa Noslēdzošās sienas ar Māti Latviju (2011), kā arī Latvijas pilsētu un apriņķu ģerboņu galerija un heraldiskie tēli (2012 - 2015). Tāpat 2016.gadā veikti kapu ansambļa Centrālo vārtu labās puses un ārējās fasādes kreisās puses restaurācija.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 43 darbi, kurus var aplūkot konkursa rīkotāja, Latvijas Arhitektu savienības, mājaslapā. Tos nacionālā žūrija vērtēs divās kategorijās – objekti un procesi.

Izstāsti Latvijai

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus tirdzniecības un montāžas vadītājs Sandis Ainārs ir apkures, alternatīvās enerģijas un kondicionēšanas eksperts. Sandim svarīgākais ir izcili padarīts darbs. Viņš ir pārliecināts par savu ieteikto, pārdoto un uzmontēto iekārtu kvalitāti un atbilstību klienta vajadzībām.