abc.lv skaitļos

Lietotāji online25
Aktīvie uzņēmumi22815
Nozares raksti1047
Ekspertu atbildes2583
Fibrocements ēku fasādes apdarē: Ko ņemt vērā? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Fibrocements ēku fasādes apdarē: Ko ņemt vērā?

Fibrocements ēku fasādes apdarē: Ko ņemt vērā?

Kad pienācis laiks ēkas fasādes apšuvuma nomaiņai, drīz vien kļūst skaidrs, ka dažādu ārējās apdares materiālu ir visai daudz, tai skaitā arī fibrocements. Fibrocementa jeb šķiedru cementa fasādes paneļi ir izturīgi pret mehāniskiem bojājumiem, kā arī pret mainīgiem laikapstākļiem, tie elpo, turklāt ir veiksmīgi kombinējami ar citiem materiāliem – stiklu, koku, tēraudu, kā arī citiem.

Ārsiena, kas apšūta ar fibrocementa paneļiem, palīdz uzturēt optimālu temperatūru iekštelpās vasaras mēnešos, kamēr ziemā kavē sienu atdzišanu. Fibrocements ir ilgi kalpojošs un viegli kopjams materiāls; tas ir stingrs, vienlaikus tomēr saglabājot zināmu elastību. 

No kā fibrocements ir veidots?

ASA Construction Group/flickr.com

Fibrocementu veido dažas vienkāršas sastāvdaļas: portlandcements, smiltis, ūdens, armējoša celuloze un sintētiskās šķiedras, lai arī šī materiāla sastāvs var nedaudz mainīties, atkarībā no ražotāja. Šķiedru cementa apdare kā ventilējamas fasādes veids ir salīdzinoši lēta, vizuāli estētiska, izturīga un ļauj montēt bez ievērojamām izmaksām; tie tiek veiksmīgi izmantoti kā individuālā, tā arī komerciālā būvniecībā.

Kādas ir šī materiāla priekšrocības?

Pateicoties augšminētajām sastāvdaļām, fibrocements ir izturīgs pret vairumu organisko šķīdinātāju, kā arī pret dažādu baktēriju un mikroorganismu savairošanos. Tam ir spēja pretoties visskarbākajiem klimatiskajiem apstākļiem, tas ir salizturīgs un ugunsizturīgs. Presēšanas un apdedzināšanas autoklāvā tehnoloģija piešķir materiālam paaugstinātu blīvumu, lieces un spiedes stiprību, triecienizturību, kā arī struktūras viendabīgumu. Loksnes turklāt ir viegli attīrāmas no jebkādiem netīrumiem.

Fibrocementa paneļi pieejami plašā dizaina klāstā, jo materiālam ir dažādas faktūras, piemēram, koka, akmens, metāla vai ķieģeļu, tas var būt gluds vai nelīdzens, kā arī virknē iepriekš sagatavotu krāsu opciju.

Uzstādīšana

Jay Leathers/flickr.com

Fibrocementa paneļu uzstādīšanas tehnoloģija ir gana vienkārša, tomēr jāievēro vairāki nosacījumi. Vispirms jāizvēlas montāžas veidu: tieši uz sienas vai arī uz koka rāmja, izmantojot speciālus metāla profilus un skrūves. Vairumā gadījumu koka rāmis tiek izmantots, lai veidotu starp sienu un paneļiem papildu atstarpi izolācijas materiāliem, kā arī  vienkāršotu paneļu līdzināšanu.

Jāņem vērā, ka atšķirībā no vinila vai koka paneļiem, šķiedru cementa saidings ir smagāks, kas var padarīt tā montāžu sarežģītāku. Turklāt lielais paneļu svars nozīmē arī palielinātu slodzi uz ēkas pamatiem.

Fibrocementa apšuvuma kopšana

Fibrocementa apšuvums ir viegli uzturams un kopjams, kas galvenokārt būs atkarīgs no apkārtējās vides faktoriem, kā arī ēkas novietojuma. Atsevišķu ražotāju izstrādājumi ir izturīgi pret izbalēšanu, drupšanu un plaisāšanu, tomēr, ja nepieciešams paneļus notīrīt, piemēram, no putekļiem vai dubļiem, ir ieteicams izmantot mīkstu birsti un ūdeni.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Teritoriju uzkopšanas tehnika rudens un ziemas sezonai

Teritoriju uzkopšanas tehnika rudens un ziemas sezonai

"Instrumentu servisa Centrs" apkopojis plusus un mīnusus rokas elektriskajiem instrumentiem, kā arī iekārtām, kuras aprīkotas ar iekšdedzes dzinējiem. Apmeklējiet interneta veikalu www.einstrumenti.lv, kur atradīsiet jaunākos un aktuālākos piedāvājumus.

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Tuvojas Latvijas Būvniecības padomes vēlēšanas

Tuvojas Latvijas Būvniecības padomes vēlēšanas

Ekonomikas ministrija aicina biedrības un nodibinājumus, kuru statūtos noteiktais darbības mērķis ir būvniecības vai ar būvniecību saistīto profesionālo pakalpojumu attīstība vai laba pārvaldība, līdz 2021. gada 1. novembrim deleģēt savu pārstāvi darbam Latvijas Būvniecības padomē.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.