abc.lv skaitļos

Lietotāji online57
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
Fibrocements ēku fasādes apdarē: Ko ņemt vērā? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Fibrocements ēku fasādes apdarē: Ko ņemt vērā?

Fibrocements ēku fasādes apdarē: Ko ņemt vērā?
Autors: Pond Roofing/flickr.com

Kad pienācis laiks ēkas fasādes apšuvuma nomaiņai, drīz vien kļūst skaidrs, ka dažādu ārējās apdares materiālu ir visai daudz, tai skaitā arī fibrocements. Fibrocementa jeb šķiedru cementa fasādes paneļi ir izturīgi pret mehāniskiem bojājumiem, kā arī pret mainīgiem laikapstākļiem, tie elpo, turklāt ir veiksmīgi kombinējami ar citiem materiāliem – stiklu, koku, tēraudu, kā arī citiem.

Ārsiena, kas apšūta ar fibrocementa paneļiem, palīdz uzturēt optimālu temperatūru iekštelpās vasaras mēnešos, kamēr ziemā kavē sienu atdzišanu. Fibrocements ir ilgi kalpojošs un viegli kopjams materiāls; tas ir stingrs, vienlaikus tomēr saglabājot zināmu elastību. 

No kā fibrocements ir veidots?

Autors: ASA Construction Group/flickr.com
Autors: ASA Construction Group/flickr.com

Fibrocementu veido dažas vienkāršas sastāvdaļas: portlandcements, smiltis, ūdens, armējoša celuloze un sintētiskās šķiedras, lai arī šī materiāla sastāvs var nedaudz mainīties, atkarībā no ražotāja. Šķiedru cementa apdare kā ventilējamas fasādes veids ir salīdzinoši lēta, vizuāli estētiska, izturīga un ļauj montēt bez ievērojamām izmaksām; tie tiek veiksmīgi izmantoti kā individuālā, tā arī komerciālā būvniecībā.

Kādas ir šī materiāla priekšrocības?

Pateicoties augšminētajām sastāvdaļām, fibrocements ir izturīgs pret vairumu organisko šķīdinātāju, kā arī pret dažādu baktēriju un mikroorganismu savairošanos. Tam ir spēja pretoties visskarbākajiem klimatiskajiem apstākļiem, tas ir salizturīgs un ugunsizturīgs. Presēšanas un apdedzināšanas autoklāvā tehnoloģija piešķir materiālam paaugstinātu blīvumu, lieces un spiedes stiprību, triecienizturību, kā arī struktūras viendabīgumu. Loksnes turklāt ir viegli attīrāmas no jebkādiem netīrumiem.

Fibrocementa paneļi pieejami plašā dizaina klāstā, jo materiālam ir dažādas faktūras, piemēram, koka, akmens, metāla vai ķieģeļu, tas var būt gluds vai nelīdzens, kā arī virknē iepriekš sagatavotu krāsu opciju.

Uzstādīšana

Autors: Jay Leathers/flickr.com
Autors: Jay Leathers/flickr.com

Fibrocementa paneļu uzstādīšanas tehnoloģija ir gana vienkārša, tomēr jāievēro vairāki nosacījumi. Vispirms jāizvēlas montāžas veidu: tieši uz sienas vai arī uz koka rāmja, izmantojot speciālus metāla profilus un skrūves. Vairumā gadījumu koka rāmis tiek izmantots, lai veidotu starp sienu un paneļiem papildu atstarpi izolācijas materiāliem, kā arī  vienkāršotu paneļu līdzināšanu.

Jāņem vērā, ka atšķirībā no vinila vai koka paneļiem, šķiedru cementa saidings ir smagāks, kas var padarīt tā montāžu sarežģītāku. Turklāt lielais paneļu svars nozīmē arī palielinātu slodzi uz ēkas pamatiem.

Fibrocementa apšuvuma kopšana

Fibrocementa apšuvums ir viegli uzturams un kopjams, kas galvenokārt būs atkarīgs no apkārtējās vides faktoriem, kā arī ēkas novietojuma. Atsevišķu ražotāju izstrādājumi ir izturīgi pret izbalēšanu, drupšanu un plaisāšanu, tomēr, ja nepieciešams paneļus notīrīt, piemēram, no putekļiem vai dubļiem, ir ieteicams izmantot mīkstu birsti un ūdeni.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu