Finnfoam – pareizā izvēle pamatu izbūvē un siltināšanā
Pamatu izbūve un siltināšana ir sākuma posms mājas celtniecībai, un šiem darbiem jāpieiet ļoti atbildīgi. No to kvalitātes būs atkarīgs, vai pamati negrims, neplaisās, nešķiebsies un nebojās mājas apdari un konstrukciju. Ja vēlaties uzzināt, kam jāpievērš uzmanība pirms pamatu izbūves, iepazīstieties ar informāciju šajā rakstā!
Kādi ir pamatu veidi?
Ēkām iespējams izbūvēt dažādus pamatus, un katrs no tiem izceļas ar savām priekšrocībām. Aplūkosim, kādi ir izplatītākie pamatu veidi!
Lentveida pamati
Dzelzsbetona konstrukcija, kas tiek izbūvēta pa mājas perimetru un zem nesošajām sienām. Šāda veida pamatus drīkst izmantot tikai vietās ar stabilu grunti. Ja vieta ir mitra un/vai ar augstu gruntsūdeņu līmeni, lentveida pamati nederēs. Izšķir monolītos lentveida pamatus, kas izceļas ar ļoti lielu izturību pret ievērojamām spiestām slodzēm, un saliekamos lentveida pamatus.
Pāļu pamati
Risinājums, ja uz pamatiem ir liela slodze, bet grunts – vāja. Pāļus var izgatavot no dažādiem materiāliem, piemēram, koka, dzelzsbetona, tērauda, betona. Izšķir iedzenamos pāļus, kas tiek iedzīti gruntī, un pildpāļus (gruntī ir sagatavoti urbumi, kurus aizpilda ar dzelzsbetonu vai betonu).
Stabveida pamati
Salīdzinot ar lentveida pamatiem, stabveida pamati ir ievērojami lētāki, to uzstādīšana neprasa ļoti plašus sagatavošanās darbus, un tie nepieciešamības gadījumā ir vienkārši remontējami. Pateicoties tam, ka ēka atrodas uz sijām starp stabiem, zem tās ir ērti izbūvēt komunikācijas, un māja ir labāk pasargāta pret applūšanu. Taču šādu risinājumu nav ieteicams izvēlēties ēkām ar pagrabu, un tas ir piemērots vieglām konstrukcijām.
Plātņveida jeb plātņu pamati
Sastāv no vienotas pamatu plātnes, un šāds risinājums ir piemērots vietām ar mazu grunts nestspēju, kā arī tas efektīvi pasargā ēkas pagrabu no gruntsūdeņu sūkšanās. Plātņu pamatus var izliet konstrukcijā, kas veidota no Finnfoam loksnēm. Rezultātā neveidojas tā dēvētie termiskie tilti.
Kādi faktori jāņem vērā, izbūvējot pamatus?
Autors: Finnfoam
Pirms lemt par labu kādam no pamatu veidiem, jāveic grunts ģeoloģiskā izpēte – vislabāk to veikt vēl pirms zemesgabala iegādes. Tikai tā iespējams noskaidrot, kāds ir grunts sastāvs un gruntsūdens līmenis vietā, kurā māju paredzēts būvēt. Pēc tam ar iegūtajiem rezultātiem jāiepazīstina profesionāls konstruktors, kurš noteiks, kādi pamati ir piemērotākie. Protams, pamatu veidu ietekmē arī vairāki ēkas parametri – izmērs, stāvu skaits, izmantotie materiāli un citi.
Ļoti svarīgs uzdevums – pamatu siltināšana
Lai mājā nebūtu siltuma zudumi, no zemes ieplūstot aukstam gaisam, būtiska ir pareiza pamatu siltināšana, izmantojot kvalitatīvus materiālus. Siltināšanas materiāli ir daudz un dažādi, taču ļoti iecienīts risinājums ir ekstrudēts putupolistirols, piemēram, Finnfoam 150mm loksnes (pieejamas arī biezākas un plānākas plāksnes).
Finnfoam siltumizolācijas plāksnes izceļas ar vienmērīgu struktūru un pilnībā noslēgtām porām, nodrošinot augstu stingrību jeb slodzes izturību, efektīvu siltumizolāciju un ilgmūžību, kā arī niecīgu ūdens absorbēšanu. Jāpiebilst, ka ļoti svarīga ir arī hidroizolācija, lai ēkas konstrukciju un pamatus nebojātu mitrums.
Ja arī jums ir aktuāla pamatu siltināšana ar putuplastu, grīdas betonēšana vai jebkurš cits ar būvniecību saistīts darbs, nepieciešamos materiālus meklējiet internetveikalā Buvserviss.lv – šeit jūs sagaida gan Finnfoam, gan daudzu citu kvalitatīvu ražotāju produkcija!